Cemal Hünal ile Keşfetme Duygusunun Peşinde Seyahat

Doğa sevgisinin yaşamını şekillendirdiği Hünal, keşfetme duygusunun peşine düşerek seyahat edenlerden… Seyahat etmeyi “Sadece keşif! Kendi gözlerim için…” diyerek tanımlayan Cemal Hünal ile tiyatro ve müzik çalışmaları, babalık duygusu ve seyahat anlayışı üzerine konuştuk.

Türk sinemasının yüz akı ve kült filmlerinden biri olan Issız Adam ile özdeşleştiniz. Bize Cemal Hünal’dan bahseder misiniz? Pek çok uğraşınız var biliyoruz, şu anda neler yapıyorsunuz? Hangi projeler üzerinde çalışıyorsunuz?

Şu an hayatımda yoğunlukta öncelik olarak babalık yer alıyor ve bu tabi ki hayatın en güzel uğraşı… Bu arada yeni bir oyunun provalarını sürdürüyoruz, oyunun açılışı, KATS Sahne’de şubat ayında yapılacak. Bir yandan da müzik projesi var. Bir anda kendimi stüdyo da buldum.

Oyunculuk sizin için ne ifade ediyor, kendinize oyunculuk kariyerinizle ilgili hedefler koyuyor musunuz?

Oyunculuk bir insan için fazlası ile içsel ve dışsal bir varoluş şekli.  Beni kendi ölçülerim dışında görmeye, tanımaya, anlamaya ve empati kurmaya, hem de üstelik içselleştirmeye mecbur bırakıyor. Daha da önemlisi dinlemeye… Kariyer hedefim ise, kendi hikâyelerimi anlatmak.

Doğaya olan düşkünlüğünüzü biliyoruz, nasıl başladı doğa sevginiz ve sizin için doğada olmak neden bu kadar önemli?

Doğa çünkü… Adı üstünde, doğal ve içerisindeki her şey feraset ile işliyor. O kadar kendiliğinden, o kadar eski ki… Yaratıldığımız toprak… Ham maddemiz doğada. Ben havaya, suya ve toprağa maruz kalmayı seviyorum. Çeşitliliğe ve birliğine hayranlık duymamak mümkün mü? İnsanın gerçek mutluluğu bulabileceği yer en doğal olanıdır.

Seyahat etmek sizin için ne anlam ifade ediyor? Nelerden kaçış ya da nelerle buluşmanın vesilesi…

Sadece keşif! Kendi gözlerim için! Hatta bir şey kaçırmamak için fotoğraf çekmem!

Seyahat rotalarınızı nasıl belirliyorsunuz? Kültür gezileri mi, deniz/kum/güneş gezilerini mi tercih ediyorsunuz?

Çok belirsiz, çoğunlukla son anda verilmiş alakasız planlar favorim.

Ailenizle özellikle de çocuğunuzla seyahat ederken nelere dikkat ediyorsunuz? Hangi destinasyonları tercih ediyorsunuz?

Ufaklık biraz daha büyüsün düşüneceğim

Yeni yerler, insanlar, kültürler keşfetmek sizin için ne anlam ifade ediyor?

Gittiğim her yer bana yeni gözler ve duyular kazandırır. Orada kaldığım süre boyunca çevresel etkiler adeta pişirir insanı. Bir yandan da ne kadar müsaade edersen… O ülkenin diyarın hayatının parçası olursun kısa bir süre bile olsa. Gitmek tuhaf gelir, eve varana kadar.

Bir seyahate çıkarken çantanızda/bavulunuzda genelde neler oluyor? Bir yolculuğa çıkarken en çok ihtiyaç duyduğunuz eşyalar hangileri?

Sadece bir sırt çantası. Doldurulup dönmek üzere boş gider…

Bugüne kadar gittiğiniz destinasyonlar içerisinde sizi en çok etkileyen yer neresiydi?

Dünya’da; Monument Valley (ABD’de Utah’ın güneydeki Arizona sınırında kalan vadi) Fjordlar, Masai Mara ve Mombasa (Kenya). Türkiye’de Artvin, Fethiye, Kapadokya.

Jolly Tur ile hangi seyahate çıkmak, görmediğiniz nereyi görmek istersiniz?

Toledo ve Barcelona.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir