Celestyal Crystal Gemisi ile Otantik Küba Turuna Var mısın?

Bu gezide denizde seyrin tadını çıkarırken kara turlarıyla da Küba’nın enfes limanlarını keşfedeceksiniz. Dilerseniz gelin Türk rehberimizin eşliğinde ekstra olarak düzenlenecek kara turlarından biraz bahsedelim:

Küba ve Havana
 • Havana Şehir Turu

Havana Limanında indikten sonra ilk işimiz limanın diğer tarafında bulunan tarihi Askeri Kale‘ye çıkmak olacak Bu kaleden Havana‘nın muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz. Daha sonra şehre dönüp şehrin tarihi alanlarını keşfe çıkacağız. Ünlü yazar Ernest Hemingway‘in mojitosunu keyifle yudumladığı Sulama Çukurunu göreceğiz.

Kara turuna otobüsle devam edip Devrim Müzesine doğru yol alacağız. Müze önünde sıralanmış klasik arabaları, Havana Merkez Parkını ve Havana Tiyatrosunu göreceğiz.

Bu geziyle beraber hem eski Havana’yı hem de yeni bölgelerini görerek tüm şehri özümseyebilme şansı elde edeceksiniz. Eski kenti gezerken ünlü Assisili Aziz Francis heykeli karşınıza çıkacak ve hikayesini rehberinizden dinleyeceksiniz. Ayrıca heykelin bulunduğu meydanda 16.yüzyılda inşa edilmiş koruma surları da mutlaka dikkatinizi çekecek.

Bu gezide hakiki Küba purolarını deneme şansınız olacak. Ayrıca ücretsiz olarak Küba kahvesi ve rom ikram edilecek.

Eski şehri gezdikten sonra modern şehri gezmeye başlayacağız. Bu gezinin bir kısmını tıpkı filmlerdeki gibi şoförlü klasik arabalarla yapacağız. Devrim Meydanı ile Canlı Sanatlar bölgesini göreceğiz.

 • Vinales Çiftlik Turu 

Bu gezide Küba’nın gerçekliğini biraz daha hissedeceksiniz. Bu büyülü gezide otantik bir tütün çiftliğini göreceksiniz. Havana’dan 2 saat uzaklıkta olan bu çiftliğe giderken Los Jasminez‘de durup muhteşem manzarayı fotoğraflama şansımız olacak.

Vinales köyünde panoramik bir tur gerçekleştirdikten sonra Eduardo’nun çiftliğini gezmeye başlayacağız. Bu çiftlikte tütün, mango, guava, ananas, pirinç, kahve ve turunçgillerin yetiştirildiğini göreceğiz.

 • Buena Vista Social Club Gecesi

Siz de bir Buena Vista Social Club hayranıysanız karada bir gece bu eşsiz grubu dinlemeye gidebilirsiniz. Grammy ödüllü müzisyenler topluluğu bu grubun salsa ve bolero müzikleriyle siz de yerinizde duramayacaksınız.

 • Havana Romu ve Puroları

Küba denince akla gelen muhakkak ki rom ve purodur. Bu gezide ülkenin en ünlü purolarının üretildiği Habanos fabrikasına gidip puroların üretim sürecini görme ve dahil olma şansı elde edebilirsiniz. Sonrasında Nacional‘dan Havana’da romun nasıl üretildiği öğrenip Havana Club‘da romun yapılışını izleyeceksiniz.

 • Hemingway’in Havanası

Bu gezide Hemingway’in gözünden Havana’yı gezeceğiz. Havana Limanından otobüsle San Fransisco de Paula’ya geçeceğiz. Hemingway bu kasabada Finca La Vigia çiftliğini satın alıp en büyük romanlarını burada yazdı. Buradaki Hemingway Müzesini dilediğinizce gezebilirsiniz.

İkinci durağımız Hemingway’in balık tutmak için sık sık gittiği Cojimar Köyü olacak. Burada Hemingway’in anıtını, deniz duvarı görüp Terezza de Cojima‘da güzel bir kokteyl içme şansımız olacak.

Gezinin devamında Ernest Hemingway’in sevdiği yerlerden Ambos Mundos Hotel, San Geronimo Universitesi ile Katedral Meydanına uğrayacağız. Ardından Papa Doble isimli Daiquiri’sinin servis edildiği Floridita’ya adım atacağız. Siz de bir tane alıp şehrin ve edebiyatın efsanesiyle kendinizden geçmiş şekilde gemiye döneceksiniz.

Punta Frances Gençlik Adası 

 Bu eşsiz adanın denizinde mercanların, balıkların ve çeşitli bitki çeşitlerinin atmosferiyle büyülenip el değmemiş kumsalında güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Cienfuegos Kent Turu

UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan güzel kentin sokaklarında gezmeye başlayacağız. Bulvar‘dan Marti Park‘a kadar, Zafer Kemeri, şehrin en eski binası Bar Meson El Palatino, Don Luís de Clouet’nun ikametgahı La Casa del Dundador, Eski Belediye Başkanları Ofisi, San Lorenzo Okulu, Kuramsal Konsept Kilisesi ve 1890’da Tomas Terry tarafından inşa edilmiş, şu an ulusal anıt olan tiyatroyu ziyaret edeceğiz.

Trinidad Kent Turu

Tam gün sürecek olan bu gezide önce Küba’nın meşhur seramik evlerinden Chichi’nin evini ziyaret ederek başlayacağız. Canchanchara Bar’da Kübalı savaşçılar için hazırlanan eski bir içecek La Canchanchara’nın keyfini dilerseniz çıkarabilirsiniz.

El Nicho, Şelaleler ve Doğal Harikalar

Bu gezide Küba’nın yeşiliyle tanışacaksınız. Portakal ve avokado ağaçlarının arasında yer alan nehirler ve akarsulardan geçerek Escambray Dağı’nın heybetiyle doğaya bir kez daha aşık olabilirsiniz. Dilerseniz şelalelerin durgun sularında yüzme şansı elde edebilirsiniz. Bu gezi El Nicho Park Şelalelerini de gördükten sonra son bulacak.

Montego Bay – JAMAICA
 • Dunn’s Nehir Şelaleleri

Dilerseniz rehberiniz eşliğinde Montego Bay limanından Jamaika’nın iç bölgesinde yer alan Dunn’s Nehri Şelalelerine tırmanma keyfine dahil olabilirsiniz. Zirveye tırmanırken şelalenin serinletici suyunun keyfini çıkarabilirsiniz. Tırmanmak istemezseniz de şelalenin altındaki plajda keyif yapabilirsiniz.

 • Negril Plajı

Jamaika’nın en güzel plajında dinlenip huzurlu zamanlar geçirmek isterseniz rehberiniz eşliğinde bembeyaz kumsalda dinlenip suyun tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca burada çocuklarınız için de oyun alanları bulunuyor.

 • Bambu Raftingi

Jamaika’nın güzelliğini yedi metre uzunluğundaki bambu sandallarda rafting yaparak çıkarabilirsiniz.

 • Yunuslarla Buluşma ve Doktor’s Cave Plajı – Yunuslarla Oyun

Rehberiniz eşliğinde gerçekleştirilecek bu tur kesinlikle kaçmaz. Yunuslarla yüzmek, onlara temas etmek ve iletişim kurmak paha biçilemez bir aktivite olacak.

Santiago de Cuba
 • Gran Piedra & Baconao

Dilerseniz güne Fransız kahvelerinin ekim yeri deniz seviyesinden 1234 metre yüksekliğindeki Sierra Maestra ile başlayabilirsiniz. Burada yer alan 200’den fazla bitki ve orkide çeşidinin yer aldığı Botanical Garden Ave Del Paraiso’yu ziyaret edeceğiz. Kendinize güvenebilirsiniz 450 basamağı tırmanıp güney Karayip kıyılarının güzel manzarasına şahit olabilirsiniz.

 • Santiago Özel

Bu özel turla Santiago de Cüba‘nın tarih ve kültür dolu sokaklarında şehri doyasıya yaşama imkanı bulabilirsiniz. Bu gezide eski konut mahallelerini gezip San Juan Tepesine çıkacağız. Ardından eski Bacardi rom Fabrikası La Barrita de Caney’in barı ile Antonio Maceo Revolution Meydanından geçeceğiz.

UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan El Morro Kalesini görüp Jose Marti’nin mozolesi önündeki nöbet değişimine şahit olacağız. Gemiye geri döndükten sonra, bu sabahki ziyaretlerimizin bazılarını kendi keyfinize göre yürüyerek gezmek ve şehri yeniden keşfetmek için gemiden tekrar dışarıya çıkmakta özgürsünüz.

Celestyal Crystal ile Küba Turuna çıkmak için tıklayınız.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir