Butik Urfa Nemrut Turu

Kültürel gezilerden hoşlanıyor ve tarihe ilgi duyuyorsanız Güneydoğu Anadolu topraklarının kültürel mirasını tanıyabileceğiniz Urfa Nemrut Turu tam sizlik olabilir. Kahta’da yer alan ve doğu terasının kutsal merkezi olarak görülen Nemrut, dünyanın en eski üniversitesine ev sahipliği yapan Harran ve otantik havası ile Urfa size her saniyesi dolu geçen, keyifli bir tatil yapmanın fırsatını sunuyor.

Tanrılar Diyarına Ufak Bir Yolculuk

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde yer alan Nemrut, Tanrıların Dağı olarak anılıyor. Dünya Kültür Mirası Listesi‘nden yer alan Nemrut, Helenistik dönemin en önemli kalıntıları arasında sayılıyor. İdealist ve biraz da çılgın bir kral olarak bilinen 1. Antiokhos, tanrıları ve atalarına duyduğu saygıyı gösterebilmek adına 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut’un zirvesine 8 ile 10 metre yüksekliğinde heykeller yaptırıyor. . Kralın, Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezara ulaşana kadar Kommagene Kraliyet ailesinin anıt mezarı olarak bilinen Karakuş Tümülüsü, Roma askeri mimarisinin en güzel örneklerinden olan Cendere Köprüsü ve Kommagene hükümdarlarının yazlık başkenti olan Arsemia’nın kalıntıları gezmeniz için sizleri bekliyor.

Tarihi kalıntıların konumlandığı Nemrut, gün doğumu ya da batımını izlemek için ideal alanlardan biri olarak kabul ediliyor. Karasal iklimin hakim olduğu bölge, tam da bu sıralar, çok soğuk olabiliyor. Muhteşem manzaranın keyfini çıkarabilmeniz için yanınızda kalın kıyafetler bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Nemrut’un engebeli yolları ve gezilecek bir sürü kalıntı düşünüldüğünde doğa yürüyüşleri için geliştirilen konforlu bir spor ayakkabısı tercih etmeniz gezinizi daha keyifli hale getirebilir. Yorulduğunuzda Batı Terası’ndaki manzaranın keyfini çıkabilir, 1. Antiokhos’la birlikte tanrı ve tanrıça heykellerinin yanında fotoğraf çektirebilirsiniz.

Harran’ın Otantik Havası

Adıyaman’a kadar geldikten sonra Harran’a uğramak en iyi fikirler arasında yer alıyor. GAP’ın en büyük projesi olarak kabul edilen ve bölgenin kaderini değiştiren Atatürk Barajını ziyaret edebilir, muhteşem manzaralı terasında çay içerek huzur bulabilirsiniz. Dünyanın en eski üniversitesine ev sahipliği yapan Harran’ı yakından tanıyabilir, Harran’ın zengin kültürüyle yetişmiş bilginler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Harran’ın simgesi haline gelen Ulu Cami’nin, bin yılı aşkın zamana nasıl meydan okuduğuna şahitlik edebilirsiniz.

Harran otantik havasını hiç kuşkusuz dünyada eşi benzeri olmayan konik kubbeli evlerine borçlu. Yazın serin, kışın sıcak olmalarıyla bilinen evler, yöre toprağının gülsuyu ile ezilerek yapılmasından oluşuyor. Harran’a uğramışken gezmeden dönmemeniz gereken yerler arasında Harran Kalesi, Şuayip Şehri ve Han el Barur da yer alıyor.

Peygamberler Şehri Urfa’ya Bakış

İslam tarihi için önemli bir yere sahip olan Urfa, dünya tarihini değiştiren arkeolojik çalışmalar sayesinde görmeniz gereken onlarca farklı yer sunuyor.  Cilalı Taş Devrinden kalan ve dünyanın en eski açık hava tapınağı olarak nam salan Göpeklitepe, tarih bilgilerinizi tazelemeniz adına bir fırsat sunuyor Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri ile birlikte Balıklı Göl, Ayn El Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim Makamı gibi İslam dünyası açısından kutsal olan değerleri barındıran şehir, manevi yoğunluğu sonuna dek deneyimlemenize yardımcı oluyor. Geleneksel el işçiliğinden birçok örnek bulabileceğiniz ve hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz Bedesten ve Gümrükhan’a uğrayabilir, geleneksel sıra gecesine katılarak yöre mutfağı ve eğlencesinin tadını sonuna dek çıkarabilirsiniz.

Jolly ile Butik Nemrut Urfa turunu gezmek için tıkla! 

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Terapi yöntemi gezmek, okumak, araştırmak ve öğrenmek olan, insana ve doğaya aşık, daha gezeceği uzuuun yolu olan bir kadın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir