Butik Gaziantep Yöresel Tatlar Gezisi

Gaziantep herkesin mutlaka yolunu düşürmesi ve lezzetlerini tatması gereken bir Anadolu zenginliği. Aslında hepimiz biraz da yemek için gezmiyor muyuz? Gaziantep lezzetleri de yemek için gezenlerin kesinlikle ilk adresi oluyor. Jolly Tur hem lezzetseverleri hem de gezecek zamanı olmayanları düşünerek hafta sonu Butik Gaziantep Yöresel Tatlar Turları düzenliyor.

Sizin için tur programını gün dün detaylı olarak paylaşıyorum:

1. Gün

Sabah 06.00’da Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminalinde buluşup saat 07.45 seferiyle Gaziantep’e uçuyorsunuz. Antep’e ayak basar basmaz ilk hedefiniz tabii ki Gaziantep’in meşhur yöresel kahvaltısını tatmak olacak. Gaziantep katmeriyle güne başlamak için Orkide Pastanesine gideceksiniz. Bol Antep fıstıklı hafif tatlımsı bu katmer Gaziantep kahvaltısının vazgeçilmezidir. İncecik hamuruyla sizi mest edecek katmerin yanına ılık bir süt istemenizi tavsiye ederiz.

Orkide Pastane

Eğer tam bir Gaziantep kahvaltısı yapmak istiyorum diyorsan ciğer kavurması mutlaka sipariş etmelisin. Bunun yanında zeytin, yumurta, nohut ve patates piyazı da kahvaltının olmazsa olmazıdır. Bir de Gaziantep böreklerinden semsek de sipariş listenizde olmalı. Tabii kahvaltının olmazsa olmazları kaymaklar, ev yapımı reçeller, yöresel peynirler masanızı süsleyecektir. Biliyorum çok fazla gelecek, ama Gaziantep’in meşhur dürümünün de azcık tadına bakmalısınız.

Semsek

Lezzet şölenine biraz ara verip Gaziantep’in güzel sokaklarında dolaşmaya başlayacaksınız. Güneydoğu’nun en modern, en gelişmiş şehrinde ilk durağınız Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. ‘Köprübaşı’ manasına gelen Zeugma Müzesi 30 bin metrekarelik bir alana yayılmış inanılmaz ihtişamlı bir antik kenttir. Dünyanın en büyük mozaik müzesi unvanını taşıyan Zeugma’da birçok önemli heykeli ve meşhur Çingene Kız mozaiğini görme şansınız olacak.

Zeugma Mozaik Müzesi

Zeugma Müzesi’nin ihtişamıyla mest olmuş bir şekilde lezzet gezimize Kebapçı Halil Usta ile devam edeceksiniz. Ünü dört bir yana yayılmış Halil Usta’nın menüsünde simit kebabı, sebzeli kebap ve küşneme bulabilirsiniz. Halil Usta’nın lezzetli kebaplarının sırrı koyun eti kullanmasında. Özellikle küşneme koyunun sırt bölgesinde bulunan özel etten yapılıyor ve inanın tadına doyum olmuyor. Kebabınızın yanında bol ekşili salata ve tadımlık lahmacun söylemeyi de ihmal etmeyin.

Öğle yemeğinden sonra serbest zamanda dilerseniz rehberimizle gezebilir dilerseniz de kendiniz dilediğinizce gezip alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zamanında ardından ise otelinize geçeceksiniz. Biraz kendinize gelip dinlendikten sonra lezzet yolculuğuna akşam yemeğiyle devam edeceksiniz. Gaziantep’in enfes ev yemeklerini tadacağınız Aşina Restoran‘da tadımlık tüm yemeklerden tatmanızı öneriyoruz. Özellikle yuvalama çorbası, içli köfte, kuru patlıcan dolması, ciğer kavurma, patlıcan kebabını denemelisiniz.

Akşam yemeğinden sonra Antep’in akşam vakitlerini de tatmak için eskilerin Ermeni mahallesi dediği şimdinin Bey mahallesini adım adım gezeceksiniz. Akşam gezisinin yorgunluğunu ise tarihi yapısıyla da insanı büyüleyen Bayazhan‘da kahve içerek atabilirsiniz. Eski Türk evlerinde görülen avlu anlayışını bu handa görebilirsiniz. Avlu’da oturup açık havada kahvenizi yudumlamak inanın harika bir deneyim olacak. Hala enerjiniz ve lezzet tatma isteğiniz varsa kahveden sonra Çelebioğulları‘nda meşhur kömürde kadayıfı tadabilirsiniz.

2.Gün 

2. gün gezinize otelde yapacağımız enfes kahvaltıyla başlayacaksınız. Ardından tekne turu yapmak için Halfeti‘ye doğru yola çıkacağız.Yolunuz üzerinde bulunan Fırat Nehri kıyısındaki Birecik‘e uğrayacaksınız. Birecik’te soyları tükenmek üzere olan  Kelaynak Kuşları Koruma-Üretme Merkezi’nde kelaynaynakları fotoğraflayabilirsiniz. Halfeti’ye ulaştıktan sonra tekneye binip kısa bir yolculuk yapıp bölgenin havasını nüfus ettikten sonra Orta Çağ döneminin en önemli kalekentlerinden olan Rumkale‘yi ve Savaşan Köyü‘nü tekne içerisinden fotoğraflama imkanı bulacaksınız.

Halfeti’deki eşsiz tekne turunun ardından Nizip ilçesinde yer alan Zeugma Antik Kenti‘ne doğru yol alacaksınız. Yarısı suyun üstünde bulunan minaresiyle ilginç bir görüntü oluşturan bu köyde Çingene Kız mozaiğinin çıktığı yeri görme şansını yakalayacaksınız.

Bu hoş kültürel gezinin ardından Antep’e dönüp son olarak baklava ve yiyecek alışverişinizi de yaptıktan sonra havalimanına doğru yol alacaksınız. 20.30 İstanbul seferiyle eve dönüş :)

Baklava

Jolly ile Yöresel Tatlar Gurma Turlarına çıkmak için tıkla! 

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

9 Yorum

  1. Rahşan Hanım Merhabalar, önerinizi dikkate alıp gerekli çalışmaları yapacağız. Çok teşekkür ederiz.

  1. Hasan Bey Merhaba,
   ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla iletişim bilgilerinizi bırakırsanız Ankara çıkışlı nasıl katılabileceğiniz konusunda size bilgi vermek isteriz.

  1. Gamze Hanım Merhabalar, Antalya çıkışlı turlarımız da bulunmaktadır. ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla iletişim bilgilerinizi ulaştırırsanız size yardımcı olmak isteriz.

  1. Bahar Hanım Merhaba, ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla iletişim bilgilerinizi bize ulaştırırsanız size detaylı bilgi vermek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir