Burcuna Göre Hangi Ülkede Parlama Şansına Sahipsin?

Merhabalar sevgili Jolly Tur Blog takipçileri,

Seyahat Astrolojisi kategorisindeki yazılarımızda bu ay seyahat ve kariyer hedeflerinizi gerçekleştirmenize katkı sağlamak adına ilginç bir konuya değinmek istiyoruz.

Ülkelerin burçları ve sizin burcunuzla olan uyumlarını değerlendirerek hangi ülkenin hangi burca sahip olduğunu ekleyeceğiz.

Astrolojik açıdan değerlendirdiğimizde herkesin doğduğu saat, gün, ay, yıl ve yer verilerine dayanarak çıkardığımız bir doğum haritası vardır. Bunun bir başka anlamı siz doğduğunuz esnada Güneş hangi burçta konumlanmışsa buna göre sizin Güneş burcunuz Koç, Boğa, İkizler, Yengeç vb. olarak belirlenir.

Güneş, astrolojide yaşam enerjimiz, hayatta ulaşabileceğimiz maksimum değerler, irade gücümüz, büyümemizi besleyecek deneyimlerimizi anlatır.

Peki her birimizin belli burçlara sahip olduğu gibi ülkelerin hatta şehirlerin de belli burçlarla ifade edildiğini biliyor musunuz?

Ülkelerin doğum haritalarını ve burcunu nasıl belirlediğimiz sorusunun yanıtı ise şudur;

O ülkenin kuruluş tarihi ya da ulusal bağımsızlığını ilan ettiği tarih esas alarak ülkenin astrolojik haritasını çıkarmaktayız.

Örneğin ülkemizin doğum günü olarak referans aldığımız tarih 29 Ekim 1923 ‘tür ve bu tarihe göre Türkiye Cumhuriyeti‘nin Güneş burcu Akrep‘tir.

Çok genel anlamıyla Astrolojik bilgileri kullanarak yaşam hedeflerinizi gerçekleştirmek, başarı ve kariyer planlarınızı hayata geçirmek ve parlamak için hangi ülkenin sizinle uyumlu olduğunu öğrenebilirsiniz? Nasıl mı?

Sizin burcunuzla aynı burca sahip olan bir başka ifadeyle aynı Güneş’lere sahip olduğunuz ülkede kişisel hedeflerinizi gerçekleştirebileceğiniz kişilerle etkileşime geçmek, parlamanızı sağlamak adına o ülkede bulunmak ve seyahat etmek size artı sağlayabilir. Mesela Koç burcuna sahip olan biri yine bir Koç  ülkesi olan Lüksemburg‘da kariyer hedeflerini gerçekleştirmekte hırslı, öne çıkan kimliğini göstermekte daha başarılı olacaktır.

Ancak dikkat edilmesi gereken nokta aynı burca sahip olduğumuz ülkenin Güneş’in çok olumsuz açılarının olmaması olacak.

Peki hangi ülke hangi burca sahip?

KOÇ:

Dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alan son yıllarda bankacılık sektöründe önemli başarılara imza atan, Orta çağ kaleler altındaki ormanlık tepelerde bol sürprizlerle karşılaşacağınız Lüksemburg‘un sizinle aynı burca sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Koç güneşi olan diğer ülkeler ise; Şili, Gürcistan, Yunanistan, Namibia ve Zimbaba‘dır.

BOĞA:

Arnavut kaldırımlı sokakları, tütün yaprakları, puro fabrikaları, rumba, çaça gibi dansların yer aldığı kulüpleri ve Eski Havana mimarisiyle şairlerin ilham kaynağı ve devrimin başkenti olan Küba‘nın sizinle aynı burca sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Boğa güneşi olan diğer ülkeler ise İsrail, Monako, Portekiz, Güney Afrika, Tanzanya ve Yugoslavya‘dır.

Güney Afrika

İKİZLER:

Capitoline Tepesi, Forum, Kollezyum, Müzeleri, Aşk Çeşmesi, Pincio ve Gianicolo Tepelerinden şehir manzarasını izleyebileceğiniz aşkın, pizzanın ve makarnanın başkenti İtalya’nın sizinle aynı burca sahip olduğunu biliyor muydunuz?

İkizler güneşine sahip olan diğer ülkeler ise Arjantin, Danimarka, Mısır, İzlanda, Ürdün, Tunus, Özbekistan  blank

YENGEÇ:

Gelişmiş metropolleri, devasa parklara ev sahipliği yapan Orlando‘su, kilometrelerce uzunluktaki plajlara sahip olan Miami‘si, altın renkli kumsallarıyla bilinen Santa Barbara‘sı ile dünyanın en büyük gücü Amerika Birleşik Devletleri‘nin sizinle aynı burca sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Yengeç güneşine sahip olan diğer ülkeler ise Cezayir, Bahamalar, Kanada, Hırvatistan, Irak, Kuveyt, Tayland, Vietnam ve Zaire‘dirblank

ASLAN:

Girne Kalesi, Venedik Sarayı, Bellapais Manastırı, Buffavento Kalesi, St. Barnabas Manastırı, Soli Harabeleri zeytin ağaçları, yemyeşil ormanları ve masmavi suları ile Doğu Akdeniz’in alımlı güzel prensesi Kıbrıs’ın sizinle aynı burca sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Aslan güneşine sahip olan diğer ülkeler ise Kongo, Estonya, Hindistan, Fildişi Sahilleri, Letonya, Güney Kore.

blank

BAŞAK:

Başkent Pekin Çin Seddi, Yasak Şehir‘i, Cennet Tapınağı, parklarıyla ünlü Suzhou şehri ve daha birçok güzelliğe ev sahipliği yapan dünyanın en kalabalık nüfusa sahip ülkesi Çin‘in sizinle aynı burca sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Başak güneşine sahip olan diğer ülkeler ise Ukrayna, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Salvador, Etiyopya, Malezya ve Malta…Ukrayna turu

TERAZİ:

Dünyanın en lezzetli şarapları, aşıklar şehri Paris‘i, Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Şanzelize Caddesi, Disneyland‘ı , birçok sanat eserine konu olan Notre Dame Katedrali ve büyüleyici tarihi dokusu ile Fransa’nın sizinle aynı burca sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Terazi güneşine sahip diğer ülkeler ise Belçika, Kosova, Uganda‘dır.

Paris

AKREP:

Barselona, Valencıa, Sevilla, Cordoba, Granada, Malaga gibi efsanevi şehirleri, Costa Brava, Costa Del Sol gibi sahillerindeki muhteşem plajları geleneksel yemekleri ile mutluluk keyif ve eğlence ülkesi İspanya’nın sizinle aynı burca sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Akrep güneşine sahip diğer ülkeler ise İspanya, Avusturya, Macaristan,Türkmenistan.

Barselona

YAY:

Yaban hayatı ve renkli kültürüyle dünyanın en gizemli kabilelerinden Messai geleneklerini yaşatan macera turizminin gözde ülkelerinden bir olan Kenya‘nın sizinle aynı burca sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Yay güneşine sahip olan diğer ülkeler ise Finlandiya, Kazakistan, Peru, Rusya, İsveç‘tir. Kenya

OĞLAK:

Unesco Kültür Mirası tarafından korumaya alınan Stonhange‘i, görkemli mirasıyla Londra‘sı, Roma hamamlarıyla ünlü Bath‘ı, kaleler ve harabeler şehri olan Canterbury‘i, filmlere konu olmuş dünyaca ünlü Saat Kulesi ve daha birçok değeri içinde barındıran İngiltere’nin sizinle aynı burca sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Oğlak güneşine sahip olan diğer ülkeler ise Almanya, Arnavutluk, Avusturalya, Burma, Çek Cumhuriyeti, Gine, Haiti, Endonezya, Yeni Zelenda, Sudan‘dır.

Londra

KOVA:

Dünya doğal miraslarından biri olan Shirakami Dağları, dünyanın kültür miraslarından Shirakawa-Go ve Gokayama Tarihi Köyleri, Eski Kyoto‘nun Tarihi Anıtları, Kyoto, Uji ve Otsu şehirleri kendine has kültürü ile adalar ülkesi olan Japonya‘nın sizinle aynı burca sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Kova güneşine sahip olan diğer ülkeler ise İran, Makedonya ve Meksika‘dır.

blank

BALIK:

Mistik inanç ve ritüelleri, oldukça hoş aromatik çayları, devasa tapınakları ile dünyanın en geniş ve 4 bin metreyi geçen ortalama yüksekliğiyle en yüksek platosu olan Tibet‘in sizinle aynı burca sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Balık güneşine sahip olan diğer ülkeler Gana, Litvanya‘dır.   Tibet

Not: Ülkelerin doğum bilgileri ve haritaları için yararlandığım kaynaklar; Dominantstar ve Astrodients’tir

blank

Emine GÜCEK 11.07.1978 Adana doğumlu olup ilk eğitimini Mersin'de,orta ve lise eğitimini Adana'da tamamlamıştır.Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi,Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, ülkenin farklı illerinde eğitimcilik yapmıştır. Münasebetsiz uzun hüzünleri, manasız kısa sevinçleri yaşamda anlamlandırma döngüsünde ve kendi içine yaptığı uzun yolculuklarda,astroloji hayatının orta noktasında olmuştur. Astrolojiye olan ilgisi yaşamın aslında zamanı ve mekanı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu farkettiği ve "AN"ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğinde ortaya çıkmıştır. Astrolojik sembolleri çözme çabasında yolu, onu Astroloji Türkiye'nin değerli eğitmenleri Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer ile buluşturmuştur. Astroloji Türkiye, Astroloji Akademisi mezunudur. DerKİ.com ve AstroTürkiye.com'da Astroloji,Ezoterizm ve Mitoloji ile ilgili araştırma yazıları yazmaktadır. Yay yükselenli ve 9. ev stelyumlu haritası vaatlerini gerçekleştirme noktasında onu, bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna,yayıncılık,farklı kültürleri tanıma isteğine doğru çekmiştir. Seyahat etmiş olduğu yerlerdeki bölgeye has gözlemlerini,bölgenin tarihi ve turistik mekanlarıyla birlikte dokusunu paylaşmak istemiş ve bu nedenle Gezmelerde.com seyahat portalını açmıştır. Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle......... ASTROLOJİADA-Emine GÜCEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir