Burçlara Göre Seyahat Rotası

KOÇKOÇ: Öncü ruh, ihtiras, liderlik yeteneği, hız ve yüksek enerji anahtar sözcükleriyle tanımlayabileceğimiz “önce ben” diyen Zodyak’ın savaşçıları sevgili Koçlar… Güçlü iradeniz ve inatçı ruhunuz ile kendinizi ortaya koyabileceğiniz denenmemiş alanlar ve keşfedilmeyi bekleyen mekânlara doğru bir yolculuk yapmaya ne dersiniz? Siz hedeflerinize hızla ulaşmak isteyeceğiniz araçları tercih edeceksiniz. Durağanlık ve stabil durumlar size göre değil. Bu nedenle havayolu ile seyahat size göre. Size önerebileceğimiz tatil mekân ve anlayışı da bu anlamda yükseklik, hız, adrenalin içeren bölgeler olacaktır. Yurt dışı turlarında Alpler ‘de bulunan kayak merkezleri, Türkiye’de ise Erciyes, Uludağ gibi mekânlarla birlikte Bungee Jumping yapabileceğiniz yerlerde içinizdeki hız ve adrenalin tutkusunu açığa çıkarabilirsiniz.

BogaBOĞA: Tanrıça Venüs’ün çocukları sevgili Boğalar… Huzuru bulmak, yumuşaklık, dinginlik, sadelik ve sessizlik… Ruhunuza ayna tutan sözcükler… Fiziksel zevkler, müzik ve sanat yönetici gezegeniniz Venüs’ün etkisiyle öne çıkan noktalarınız. Doğa ile iç içe olmak, lüks mekânlar ve lezzetli tatlar ile harmanlanmış bir tatili hangi Boğa arzulamaz ki? Zaten siz öncesinde otel rezervasyonlarını yaptırıp biletinizi günler öncesinden alırsınız. Öncesinde bildiğiniz kalitesine güvendiğiniz mekânlar size kendinizi daha iyi hissettirecektir. Spontane bir tatil anlayışı hiç size göre değil. Gelin sizinle cıvıldayan kuşların senfonisi eşliğinde yeşil mavinin her tonuna hâkim olan mekânlara doğru yolculuk yapalım. Özellikle kış aylarında Uzungöl, Abant, İspir Yedigöller, İnegöl Ormanları ve doğal oksijen barları olarak adlandırılan Çin Bambu Ormanları’na yapılan seyahatler size iyi gelecektir.

 ikizlerİKİZLER: Burçlar kuşağının neşeli, değişken, çok yönlü, huzursuz, meraklı, iletişim yönü güçlü Merkür’ün oğulları ve kızları sevgili İkizler… İnteraktif ve rasyonel yönü güçlü, özgürlüğüne düşkün, esnek, dışa dönük ruhunuz sizi sürekli bir değişim ve gelişme arzusu içinde bolca seyahat yapmaya yönlendirmekte. Astrolojik anlamda özellikle kısa seyahatlerle ilişkilendirilen burç İkizlerdir. Bu nedenle siz zaten istemesiniz de “yoğun bir hareket”, “iletişim” ve “seyahat” kendinizi ifade etme biçimlerinizden. Kitaplarınız, bilgisayarınız, cep telefonunuz seyahat esnasında olmazsa olmazlarınızdan. Aynı yerde uzun süre kalamayacağınız için kısa zamanlarda farklı yerleri görebileceğiniz paket tur programları tam size göre. Zihinsel yönünüz çok güçlü olduğu için kalabalıkların arasında tatil yapmak ve tatil mekânlarında insanlarla iletişim içerisinde olmak isteyeceğiniz Hong Kong, Çin gibi kalabalık yerler İstanbul, Los Angeles, New York gibi metropoller size iyi gelecektir.

yengecYENGEÇ:Derin duyguları ve kolay vazgeçemedikleri bağımlılıkları ile geçmişe nemli gözlerle bakan yönetici gezegenleri olan Ay ve tıpkı Ay fazlarındaki küçülme-büyüme evrelerinde olduğu gibi değişken duygulara sahip olan sevgili Yengeçler… Kırılgan yapınız, korumacı ruhunuz, zengin hayal gücünüz ve derinliği olan ruhunuz zaman zaman sizde mide ağrıları biçiminde ortaya çıkabilir. Ay’ın kızları ve oğulları sevgili Yengeçler! Gelin sizlerle o naif ve hassas ruhunuza iyi gelecek bir tatil planı yapalım. Nostaljik bir mekân ya da su kenarında bulunan yerleşim mekânları size iyi gelecektir. Türkiye’de Adrasan Koyu, Gelidonya Feneri, Cunda Adası, Muğla Akbük Koyu yurtdışında ise Maldivler, Midilli Adası, Kıbrıs size kendinizi iyi hissettirecek mekânlar arasında…

aslanASLAN: Güneş’in çocukları sevgili Aslanlar… Parlamak, dikkat çekmek, ihtişamını ve gücünü sonsuz bir biçimde vurgulamak, yönetmek, olaylara damga vurmak sizi tanımlayan sözcükler. Kral ya da Güneş’e benzeyen sizlerin etrafında mutlaka birileri olmalı. Güneş’in Aslan burcunda olduğu dönem aslında tatil ile özdeşleştirdiğimiz dönem değil midir? Tatil ve eğlence planları için her şartta mutlaka a-b-c… biçiminde uzayıp giden alternatifleriniz mutlaka vardır. Evet… Zodyak’ın kralları. Bir kral muhakkak lüks olana layıktır ve onu arzulayacaktır. Gösterişli tatil mekânları, muhteşem sofralar, soluksuz eğlenceler… İspanya Alhambra Sarayı, Tac Mahal… Gece ve eğlence hayatının lüks mekânlarından olan İbiza, Las Vegas, Barselona kendinizi iyi hissedebileceğiniz mekânlardır.

basakBAŞAK: Kucağında bir çocuk ve elinde bir demet buğday başağı ile sembolize edilen burçlar kuşağının çalışkan, sabırlı, disiplinli, titiz ve mükemmellik arzusuyla hep bir tamlık hissine erişmeye çalışan Zodyak’ın kusursuz çocukları. Eminim birçoğunuz aylar öncesinden titiz bir biçimde seyahat edeceği yerlerin listesini bulup, konaklayacağı mekanların hijyenik olup olmadığından emin olduktan sonra harekete geçecektir. Planlarınızdaki en küçük bir sapma sizi alt üst etmeye yeter. Gelin sevgili Başaklar; “mükemmeliyetçi tavrınız” ve “her zaman daha iyisi yapılabilir miydi?” hislerinden sıyrılıp size uygun seyahat mekânlarına doğru yol alalım. Spa merkezleri ve kaplıcaların bulunduğu termal tatil köyleri tam size göre. Bali, Hindistan ve Çin‘de bulunan spa merkezleri ile Bozcaada bağbozumu zamanları sizin için iyi bir seçenek olabilir.

TeraziTERAZİ: Sanatsal ve estetik zevkler, diplomasi ve nezaketin harmanlanması, dengeyi hayatının her noktasında yakalamaya çalışan Zodyak’ın arkadaş canlısı çocukları Teraziler… Sosyalleşme ve diğer insanlarla birlikte ortak hareket etme arzusu temel seyahat ilkeniz olabilir. Arkadaşlarınızla ya da birtakım gruplarla birlikte yapacağınız seyahatlerde hayatın keyifli alanlarına doğru yönelebilmek sizi rahatlatan unsurlar. Planladığınız tatil mekânı öncelikle lüks ve armoni ile sentezlenmiş olmalı. Kısa ve rahat gezilerde şık mekânlar, şık giysiler ve zarif bir stil… Arkadaşlarınızla birlikte planladığınız gezilerde sanat galerileri, müzeler sizin için güzel bir tercih olabilir. Fransa ve İtalya‘ya ne dersiniz?

akrepAKREP: Tutkulu, güçlü, son derece dayanıklı, sahiplenici, gizemli, sezgisel, ürküten ancak karşı konulamayan cazibeleriyle Zodyak’ın büyücü-şaman çocukları sevgili Akrepler… Duygular arenasının soğuk sularında kaybolan, değişen, dönüşen ve tekrar kendi küllerinden doğan sevgili Akrepler… Her türlü iklim, hava, yol koşullarına karşı dayanıklı olan bedeniniz ve ruhunuza iyi gelebilecek tatil mekânları da tabi ki sizin gibi sıra dışı, büyüleyici ve egzotik olmalı. Merak duygunuzu en üst noktada doyuran, tek başına gidebileceğiniz gizemli alanlara doğru bir yolculuğa çıkalım mı? Mısır Piramitleri, Aztek ve Maya uygarlıklarının olduğu Orta Amerika, Türkiye’de Hasankeyf, Dara Antik Kenti ve Göbeklitepe‘ye doğru yol almaya ne dersiniz?

yayYAY: Hayatın temel anlamının keşfetmek ve bilinmeyen uzaklara doğru gitmek olduğunu düşünen Zodyak’ın neşeli gezgin ruhları. Sizin için gitmek ama hep gitmek bir durma biçimi aslında. Farklı kültürler, farklı yüzler, farklı tatlar, farklı şehirler… Daha keşfedilmeyi bekleyen ne çok şey var değil mi? Filozofik yapınızın getirmiş olduğu merak olgusuyla seyahat ederek genişleyecek ve hayatın size dayattığı sınırlamalardan kurtulacaksınız değil mi? Birçok gezginin doğasında varoluşlarından getirdikleri Yay etkisi fazlacadır tıpkı sizin gibi. İbadet yerleri ve tapınaklar ile birlikte Afrika, Romanya ve İrlanda‘ya doğru gitmeye ne dersiniz?

oglakOĞLAK: Sabırlı, planlayıcı, gözünü hedefe kestiren ve zirveye ulaşana dek inatla yol alan Zodyak’ın patronları sevgili Oğlaklar. Yaşamda “Sadelik kalitedir” ilkesi size ayna olan cümlelerden biri. Öz disiplininizin yüksek olması, kurallarınızdan taviz vermeyişiniz ve yaşama gerçekçi bakışınız sosyal arenada da sizi saygın kılmakta. Genel anlamıyla baktığımızda Oğlak burçları Yengeç ile birlikte geleneklerle bağlantılı. Dolayısıyla köken ve tarihin iç içe geçtiği Mısır, Hindistan gibi ülkelerle birlikte İstanbul, Londra mimari yapısı ve tarihsel dokusuyla size iyi gelecektir.

 

kovaKOVA: Yenilik ve değişim arzusu ile hep bir adım önde olan, geleceğin trendlerini yakalayan vizyonerler, Zodyak’ın marjinal ve devrimci çocukları sevgili Kovalar. Arkadaş canlısı ve hiçbir kalıba oturtulamayan sizler için tatil, plan ve detayları yapmak size göre değil. Siz zaten bir dünya vatandaşısınız. Kalabalıkların ve yığınların sizi kısıtladığını hissettiğiniz an her şeyi geride bırakıp sırt çantanızı alıp ev büyük devrimi hayatınızla yapmayı dahi düşünebilirsiniz burçlar kuşağının dâhileri. Ekip ruhuyla birlikte ideal bir dünya yaratma düşüncesiyle ruhunuzda var ola devrimci yönelimleri Kore, Küba, Çin, Vietnam, Moskova gibi ülkeler size iyi gelebilir.

 balıkBALIK: Başkalarının ihtiyaçlarına karşı son derece hassas, amaçsızca duyguların peşinde koşan, esneyen sınırlarını korumakta zorlanan Zodyak’ın merhametli ve hayalci ruhları sevgili Balıklar. Yaşamdaki her şey son dönemlerin trend ifadesiyle “akışa bırakılmalı” değil mi? Melankoli, gözyaşı ve gerçekliğin bir sis perdesi ardından görünmesi sizi anlatan ifadeler. Su sizin sezgiselliğinize bir ayna sanki. Sınır tanımayan bir romantizm ve derin hisler arenasında adeta yüzmek Balık sembolü. Su kenarları, okyanuslarda dalga sesleri arasında kaybolmak ne müthiş olurdu değil mi? Ege ya da Akdeniz‘in minik bir sahil kasabasında küçük bir butik otel mi yoksa ışık saçan dalgalarıyla Maldivler mi? Hangisini arzu edersiniz?

                                                                                                                                                                                                                                                   

blank

Emine GÜCEK 11.07.1978 Adana doğumlu olup ilk eğitimini Mersin'de,orta ve lise eğitimini Adana'da tamamlamıştır.Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi,Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, ülkenin farklı illerinde eğitimcilik yapmıştır. Münasebetsiz uzun hüzünleri, manasız kısa sevinçleri yaşamda anlamlandırma döngüsünde ve kendi içine yaptığı uzun yolculuklarda,astroloji hayatının orta noktasında olmuştur. Astrolojiye olan ilgisi yaşamın aslında zamanı ve mekanı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu farkettiği ve "AN"ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğinde ortaya çıkmıştır. Astrolojik sembolleri çözme çabasında yolu, onu Astroloji Türkiye'nin değerli eğitmenleri Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer ile buluşturmuştur. Astroloji Türkiye, Astroloji Akademisi mezunudur. DerKİ.com ve AstroTürkiye.com'da Astroloji,Ezoterizm ve Mitoloji ile ilgili araştırma yazıları yazmaktadır. Yay yükselenli ve 9. ev stelyumlu haritası vaatlerini gerçekleştirme noktasında onu, bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna,yayıncılık,farklı kültürleri tanıma isteğine doğru çekmiştir. Seyahat etmiş olduğu yerlerdeki bölgeye has gözlemlerini,bölgenin tarihi ve turistik mekanlarıyla birlikte dokusunu paylaşmak istemiş ve bu nedenle Gezmelerde.com seyahat portalını açmıştır. Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle......... ASTROLOJİADA-Emine GÜCEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir