Burçlara Göre Sağlık, Lezzet ve Seyahat İpuçları

Sevgili Jolly Tur Blog takipçileri, bu yazımızda seyahatleriniz esnasında sizlere önerebileceğimiz burçlar, sağlık ve lezzet anlayışlarına dair ipuçları içeren bir yazı hazırladık.

İnsanoğlunun kendini tanıma ve yaşamı anlamlandırma isteği insanlığı var oluşuyla birlikte başlar. Astroloji bu noktada yaşamın her alanında kendi ifadesini bulabilen bir öğretidir. Bununla birlikte “kişisel zevklerimizin”, “lezzet anlayışlarımızın”, “sevdiğimiz ve sevmediğimiz tatlar” astroloji ile yakından ilişkilidir.

Her birimizin astrolojik haritaları parmak izlerimiz kadar farklı ve bize özeldir. Bu nedenle astrolojik haritalarımızı yorumlarken bir bütün olarak değerlendirmek gerekir. Çok genel anlamıyla değerlendirdiğimizde burçlar damak tatları, lezzet anlayışları ve ifade ettiği besinlere göz atmaya ne dersiniz?

KOÇKOÇ:

“Önce Ben” ,“İstiyorum” anahtar sözcükleriyle tanımlayacağımız ve yaşamın anlamını yeni doğmuş bir bebek gibi deneme-yanılma yöntemiyle keşfeden sevgili Koçlar… Yeni fikirler, farklı projeler, kendine güven, korkusuzca öne atılma, özgürlüğe düşkünlük ve baskının her türlüsüne şiddetle karşı koyma,telaşlı davranma, acelecilik  sizi tanımlayan sözcükler. Oldukça enerjik, hareketli bir yapıya sahip olmanız nedeniyle bulunmuş olduğunuz her ortamda varlığınızı hissettirirsiniz. Burcunuzu temsil eden organlar baş, beyin ve yüz bölgesidir. Süt, yoğurt, yumurta, beyaz ve kırmızı et ile birlikte bitkisel proteinler Koç burcuna ait besinlerdir. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars acı, keskin ve yakan tatlar ile ifade edilir. Acı biber bu noktada tam anlamıyla Koç semboliğidir. Bunun yanında sarımsak, kereviz, hardal, soğan, turp gibi bitkiler Koç burcu ile ifade edilir.

BoğaBOĞA:

Bitkilerin toprağa kök saldığı, doğa ananın yeşile, gökyüzünün parlak maviye dönüştüğü zamanlara işaret eden baharın ve  Venüs’ün çocukları Boğalar… Ağır ancak temkinli adımlarla hareket etme, hayatın her noktasını planlama, sabır, dinginlik, huzur arayışı ve doğa sevgisi siz Venüs’ün çocuklarını tanımlayan birkaç cümle. Vücutta gırtlak, boyun, boğaz bölgesini temsil eden Boğa burcunun özellikle boğaz bölgesini korumaya özen göstermesi gerekir. Bunun yanında Boğa burcunun en büyük sorunlarından biri de iştah ve kolayca kilo alma eğilimidir. Yönetici gezegeniniz olan Venüs şekerli, ılık ve sulu tatlarla ifade edilir. Çok fazla şekerli besinleri tüketmek kolayca kilo almanıza neden olabilir. Bu nedenle şekerli besinleri dengeli tüketmeli ve buna karşı dikkatli olmalısınız. Burcunuzu ifade eden bitkiler ise gül, menekşe, çilek, kivi, elma, armut, kiraz gibi bitkilerdir.

İkizlerİKİZLER:

Entelektüel yapı, bitmek bilmeyen bir merak ve öğrenme isteği, kararsızlık, yüzeysel ancak yaygın bir ilişki kurma biçimi, sınırlamalara karşı koyma, görmek, algılamak, öğrenmek ve bilme istekleriyle yoğrulmuş sevgili İkizler… Yönetici gezegeniniz Merkür seyahatler ve geziler ile de bağlantılıdır. Bir anlamda sizin dinlenebilmeniz için kısa süreli yolculuklar yapmaya ihtiyacınız vardır. Omuzlar, kollar, eller, bronşlar burcunuzu sembolize eden organlar. Bu nedenle eklem ağrılarına, bronşit ve zatüreye karşı dikkatli olmalısınız. Adaçayı, rezene gibi Merkür hakimiyetindeki bitkiler bronşlarınıza iyi gelecek ve aynı zamanda hafızanızı güçlendirecektir. Vücudunuzdaki mineral eksikliklerini dengelemek  adına yeşil fasulye, domates, ıspanak, havuç, brokoli gibi ürünleri tercih edebilirsiniz.

YengeçYENGEÇ:

Ay gibi gizemli olan, duyguları coşan, kabaran, alıngan, içe dönük bir yapı ile yara almamak adına geliştirilen sert tavırlar sizi tanımlayan sözcükler. Sosyal ilişki kurmakta zorlanan yapınız nedeniyle adeta çevrenizle kendiniz arasına ördüğünüz kalın bir zırh vardır. Değer verdiklerinizi koruma ve sahiplenme konusunda herkesten çok daha fazla efor sarf edersiniz. Yengeç vücutta mide ve göğüsler ile ifade edilir. Oldukça hassas ve melankolik yapınız midenizin de hassaslaşmasına neden olur. Bu nedenle özellikle seyahatleriniz esnasında midenizi yoran besinlerden uzak durmanız gerekir. Taze sebzeler ve meyveler, yağsız proteinler, marul, domates gibi mide iltihaplarına iyi gelecek olan besinler tüketmek size iyi gelecektir. Bunun yanında midenizi yoracak soslar, aşırı baharatlı ve fazla yağlı gıdalardan uzak durmalısınız.

AslanASLAN:

Güneşin çocukları sevgili Aslanlar… Parlamak, dikkat çekmek, ihtişamını ve gücünü sonsuz bir biçimde vurgulamak, yönetmek, olaylara damga vurmak sizi tanımlayan sözcükler. Kral ya da Güneş’e benzeyen sizlerin etrafında mutlaka birileri olmalı. Güneş’in Aslan burcunda olduğu dönem aslında tatil ve seyahat ile özdeşleştirdiğimiz dönem değil midir? Motivasyon, yüce gönüllülük, samimiyet, altın gibi bir kalp, gösterişe ve ihtişama tutkun olma ancak altın gibi bir kalbe sahip olan Aslan burcu vücutta kalp, sırt ve omurga ile ilişkilidir. Özellikle seyahatleriniz esnasında kalbinizi korumaya özen göstermeli ve kepekli ürünler, badem, ceviz, ayçiçeği, deniz ürünleri gibi ürünler kalp sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır. Ispanak, kuru üzüm gibi demir miktarı açısından yüksek ürünler de size iyi gelecektir.

BaşakBAŞAK:

Kucağında bir çocuk ve elinde bir demet buğday başağı ile sembolize edilen burçlar kuşağının çalışkan, sabırlı, disiplinli, titiz ve mükemmellik arzusuyla hep bir tamlık hissine erişmeye çalışan Zodyak’ın kusursuz çocukları. Birçoğunuz eminim aylar öncesinden tatil planlarınızı yapmış seyahatleriniz ile ilgili her türlü detayı defalarca kez gözden geçirmiş olmalısınız. Oldukça keskin bir muhasebe ve muhakeme yeteneğine sahipsiniz. Bütün bu plan ve sistemin bir noktada sekteye uğraması sizi ciddi anlamda etkiler ve genellikle bu etki bağırsaklar ve sindirim sisteminde ortaya çıkar. Özellikle seyahatleriniz esnasında  sindirimi kolay olan patates, muz, mısır, ekmek, yoğurt gibi besinler almaya dikkat etmelisiniz. Yağ ve şeker miktarı yüksek olan çikolatalar, baharatlı, acılı besinler sindirim sorunlarına neden olacağı için bu besinleri kullanırken ekstra dikkatli olmalısınız.

TeraziTERAZİ:

Sevgili Teraziler, güzellik, lüks tutkusu, sanatsal zevk ve yaratıcılık, zarafet, birlikte hareket etme arzusu  ve sosyallik kavramları sizlere Venüs’ün armağanı olan tanımlamalar. Terazi’nin bir başka özelliği ise barış ile bozulan denge yani savaştır. Bu noktada karar verememe, ikilemler ve günlük yaşamda denge unsurunu bozan olgular sizi son derece rahatsız eder. Terazi’nin bir başka özelliği ise barış ile bozulan denge yani savaştır. Bu anlamda bazen uçucu, hassas ve dengesiz de olabilirler.Burcunuzun yönetici gezegeni olan Venüs vücutta böbrekler, bel ve boğaz ile ifade edilir.Bu nedenle seyahatleriniz esnasında özellikle  böbrek bölgenizi yoracak olan asitli ve gazlı içeceklerden kaçınmanızı öneririm.Vücudunuzda asit ve alkali dengesini sağlayacak olan çilek, üzüm, elma gibi besinlerle birlikte ızgara balık, kümes hayvanları gibi düşük yağ içerikli hayvansal proteinleri tüketmek iyi bir fikir olabilir.

AkrepAKREP:

Sevgili Akrepler, deerin ve güçlü duygular, azim ve sabırla hedefe doğru odaklanma, herkesten her şeyden kuşku duyma, oldukça güçlü bir sezgisellik, gizlilik, kendine aşırı güven duygular arenasında fırtınalarla boğuşma sizi ifade eden anahtar sözcükler. İlk bakışta anlaşılması ve tanımlanması zor bir kişilik olarak görülmüş olsanız dahi bitmek bilmeyen bir mücadele gücü ve yorulmadan çalışabilme siz yaşamda başarıya ulaştıracak olan güçlü özellikleriniz. Akrep burcu vücutta genital sistem ve cinsel organlarla ifade edilir. Bu nedenle özellikle seyahatleriniz esnasında sistit, genital ve üriner sistem rahatsızlıklarına karşı dikkatli olmalısınız. Karnabahar, turp, soğan, incir, kiraz gibi sebzelerle birlikte yüksek miktarda kalsiyum içeren süt, yoğurt, peynir gibi ürünleri tüketmek size iyi gelecektir.

YayYAY:

Seyahat etmek, farklı kültür ve coğrafyaları keşfetmek, uzak yolculuklar denince burçlar kuşağında ilk akla gelen sevgili Yaylar… Yaşamı bir keşif süreci olarak görmektesiniz ve bu keşiflerle büyüdüğünüzü düşünmektesiniz.Değişken yapı  ve yoğun macera tutkusu sizi adeta sürekli bir değişim arzusuna doğru zorlar. Yay burcu için ateş enerjisinin verdiği fiziksel hareket bir anlamda zorunluluktur. Yay burcu vücutta kalça, uyluk ve karaciğer ile ifade edilir. Bucunuzun yönetici Jüpiter’in etkisiyle ilerleyen yaşlarda özellikle kalça ve uyluk bölgesinde biriken yağlar ve kilo alma eğilimine karşı dikkatli olmalısınız. Seyahatleriniz esnasında karaciğeri yoran baharat, alkol, çikolata, krema  gibi ağır besinleri dengeli tüketmeye dikkat etmelisiniz.

OğlakOĞLAK:

Yavaş ancak kararlı adımlarla hedefe doğru tırmanma, sorumluluk, sabır ve disiplin denince burçlar kuşağının ilk akla geleni kuşkusuz Oğlak burçlarıdır. Bu sorumluluk duygusu öyle fazladır ki bazen dünyanın bütün yükünün sizin omuzlarınıza yüklenmiş olduğunu hissedersiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Satürn vücutta eklem, diş, cilt ve kemikler üzerinde etkilidir. Kuru bir cilt, eklem ve romatizma sorunları, ortopedik problemlere karşı zayıf ve güçsüz olabilirsiniz. Seyahatleriniz esnasında  olası bu rahatsızlıklara karşı yüksek miktarda kalsiyum içeren yeşillikler, yağsız peynirler, lahana, bamya, brokoli gibi besinlerle vücudunuzu destekleyebilirsiniz. Bunun yanında rafine edilmiş şeker, çikolata, fazla yağlı besinler bağırsak problemlerine neden olabileceği için bu besinleri dengeli bir biçimde kullanmanızı öneririm.

KovaKOVA:

Sevgili Kovalar, özgürlüğe olan tutku, bağlılık, yenilik ve değişim arzusu, aykırılık ve marjinallik, fikir ve inançlarda sabitlik, sınırları kaldırma, geleceğin trendlerini yakalayabilme anahtar sözcükleri belki de sizi en iyi tanımlayan sözcükler. Çoğu kez sessiz, sakin gibi görünseniz dahi yaratıcı ve orijinal fikirlerle dolu zihniniz çevrenizdekiler tarafından çoğu kez şaşkınlıkla karşılanır. Kova burcu vücutta baldırlar, ayak bilekleri ve dolaşım sistemi ile bağlantılıdır. Zihinsel ve fiziksel yönden oldukça güçlü olan yapınız dikkat etmediğiniz ve uzun süre hareketsiz kaldığınız dönemlerde kilo almanıza neden olabilir. Bu nedenle seyahatleriniz esnasında  özellikle dolaşım sisteminizi güçlendirecek kısa yürüyüşlere  ek olarak  çeşitli masajlar yaptırabilirsiniz. Sinir sisteminizi güçlendirecek ve sizi rahatlatacak bitki çayları da güzel bir fikir olabilir.

BalıkBALIK:

Sevgili Balıklar, hissetmek, inanmak, kolayca etkilenmek, güçlü sezgisellik, melankoli, nezaket, cana yakın davranışlar çok genel anlamıyla sizi tanımlayan sözcükler. Duygu-mantık ikileminde kaldığınızda sığındığınız tek liman olan hisleriniz zaman zaman sizi gerçekler dünyasından uzaklaştırabilir. Hayaller ile örmüş olduğunuz bir perdeniz ardından gerçekliği gözlemlemeye çalışmanız gerçek olan ile hayal edileni karıştırmanıza neden olabilir. Rüyalar, vizyonlar ve sanki bu yaşama ait değilmişsiniz hissi uç noktalarda sizi bağımlılıklara sürükleyebilir. Bu noktada aslolan rasyonel ve mantıklı düşünebilme yetinizi harekete geçirmek. Balık burcu vücutta ayaklar ve ayak parmaklarıyla ifade edilir. Seyahat ettiğiniz konakladığınız mekanlara refleksoloji masajı yaptırmak size iyi gelebilir. Bunun yanında hassas ve duygusal kişiliğiniz çabuk hastalanmanıza neden olur. Alkol, sigara, kahve gibi bağımlılık yapabilecek ürünlere ekstra dikkat etmenizi öneririm.

  Yıldızların Düşlerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle ….

blank

Emine GÜCEK 11.07.1978 Adana doğumlu olup ilk eğitimini Mersin'de,orta ve lise eğitimini Adana'da tamamlamıştır.Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi,Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, ülkenin farklı illerinde eğitimcilik yapmıştır. Münasebetsiz uzun hüzünleri, manasız kısa sevinçleri yaşamda anlamlandırma döngüsünde ve kendi içine yaptığı uzun yolculuklarda,astroloji hayatının orta noktasında olmuştur. Astrolojiye olan ilgisi yaşamın aslında zamanı ve mekanı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu farkettiği ve "AN"ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğinde ortaya çıkmıştır. Astrolojik sembolleri çözme çabasında yolu, onu Astroloji Türkiye'nin değerli eğitmenleri Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer ile buluşturmuştur. Astroloji Türkiye, Astroloji Akademisi mezunudur. DerKİ.com ve AstroTürkiye.com'da Astroloji,Ezoterizm ve Mitoloji ile ilgili araştırma yazıları yazmaktadır. Yay yükselenli ve 9. ev stelyumlu haritası vaatlerini gerçekleştirme noktasında onu, bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna,yayıncılık,farklı kültürleri tanıma isteğine doğru çekmiştir. Seyahat etmiş olduğu yerlerdeki bölgeye has gözlemlerini,bölgenin tarihi ve turistik mekanlarıyla birlikte dokusunu paylaşmak istemiş ve bu nedenle Gezmelerde.com seyahat portalını açmıştır. Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle......... ASTROLOJİADA-Emine GÜCEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir