Budva Turu İle Adriyatik’te Vizesiz Tatilin Keyfini Yaşa

Eğer bu yaz tatilini vizesiz ülkelerden yana kullanmak istiyorsan Budva turu ile seyahatini planlamanı öneririz. Adriyatik’te deniz keyfini doyasıya yaşamak ve vize derdiyle uğraşmamak için Budva en ideal yerlerden biri. Doğal güzellikleri, gezilecek tarihi yerleri, 2500 yıllık geçmişi ile Adriyatik’in en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Budva aynı zamanda çok gözde bir tatil merkezi olarak tercih ediliyor. Öyle ki Brad Pitt, Angelina Jolie gibi isimler yaz tatilini Budva’da geçiren ünlüler arasında yer alıyor.

Budva Nerede?

Budva turuKaradağ’ın sahil şehri olan Budva bir Balkan kenti. Budva vizesiz ülkeler arasında yer aldığı için Türk vatandaşları tarafından oldukça rağbet gören şehirler arasında yer alıyor. Budva’ya ulaşmak için önce Karadağ’ın başkenti Podgorica’ya varıyoruz. Ardından yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrası Budva’ya varıyoruz. Şimdi hazırsanız Budva turu için gezmeye başlayabiliriz.

Budva Turu

Budva turuBudva turu ile görülecek yerlerin hemen hepsini görmen mümkün. Yine de biz Budva’da gezilecek yerler listesini senin için hazırladık. Karadağ’ın bu sevimli şehrini gezerken görülmesi gereken yerler şöyle;

 • Montenegro’nun tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek için UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan ve doğal bir liman olan Kotor şehri, bölgenin en özel yeri. Burada çok güzel manzaralara şahit olacaksınız.
 • Montenegro’nun Avrupa’ya açılan yüzü Tivat‘da görülecek yerlerin başında geliyor. Karadağ’ın Monaco’su da denilen Tivat’ın sembolü, Porto Montenegro‘ya uğramayı da unutmuyoruz.
 • Budva’yı en özel kılan yerlerden biri Eski Şehir olarak adlandırılan Stari Grad. Arnavut kaldırımlı dar sokakları, kuleleri ve tarihi binalarıyla Stari Grad’ı yürüyerek dolaşın ve bol bol fotoğraf çekin.
 • Budva’da denize girilecek yerlerin sayısı oldukça fazla. Ama özellikle şahane plajlarını görmeden dönmeyin deriz. Jaz, Slovenska Plaža, Saint Nikola Adası, Queen’s Beach görmeniz gereken oldukça iyi plajlar arasında yer alıyor.
 • Budva’da gezilecek yerler arasında birçok katedral ve kilise de yer alıyor. Budva Katedrali, Saint John Kilisesi, Holy Trinity Kilisesi ve Saint Sava Kilisesi bu yapılar arasında görmeniz gereken yerlerden sadece birkaçı.
 • Budva turu yaparken buraya 35 km uzaklıktaki Perast şehrinde de uğramayı ihmal etmeyin. 16 saray ve 19 kilisenin yer aldığı Perast şehrinde görmeniz gereken yerler arasında Our Lady of the Rocks Kilisesi geliyor.
 • Mostar-Blagaj turuna katılabilirler. Tarihe yolculuk yapacağımız bu turumuzda Bosna Hersek sınırını geçtikten sonra ilk durağımız, bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köylerinde ki. 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları gördükten sonra özel araçlarımızla Mostar’a doğru devam ediyoruz.

Budva’da Ne Yapılır?

Budva turuBudva turu yaparken benzersiz deneyimler yaşamak isteyenler için Budva’da yapılacak en güzel aktivitelerin listesini de hazırladık. Bizde Karadağ’ın bu güzel şehrini doyasıya yaşamak için size şunlar gerekli;

 • Fiyortlarda Yüzmek: Tekneye binin muhteşem bir doğaya tanık olunca, üstüne bir de fiyortlarda yüzme imkanı bulunca ikinci kez Budva turu planlayacağınızdan şüpheniz olmasın.
 • Rafting Yapmak: Daha önce duymadıysanız haber verelim. Budva’da rafting yapmak çok popüler bir aktivite.
 • Jeep Safari Yapmak: Avrupa’nın Mücevheri olarak anılan ve 82 km uzunluğu ile Colorado Nehri’nden sonra dünyadaki en uzun kanyon olan Tara’da jeep safari yapmak sizin için benzersiz bir deneyim olacak.
 • Dubrovnik Turu Yapmak: Vizesiz Budva turu yaparken şehre yakın başka ülkeleri de görmek isteyebilirsiniz. Bunun için en yakın yer Dubrovnik iyi bir seçim olacaktır. Fakat Hırvatistan Schengen vizesine tabii olduğu için Dubrovnik turu yapmak için hazırda schengen vizenizin olması şart.
 • Mostar-Blagaj Ziyareti: Budva’ya yakın yerlerden biri olan Bosna-Hersek gezisi de Budva’da yapılacaklar arasında yer alıyor. Kısa bir yolculuk sonrası Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Monstar Köprüsü’nü görebilir, Koski Mehmet Paşa Camii’ye uğrayabilir ve Alperenler (Dervişler) tekkesi ile ünlü Blagaj’ı görebilirsin.

Jolly İle Budva‘yı Keşfetmek İçin Tıkla!

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir