Bu Sonbaharda Londra’ya Gitmek İçin 6 Neden!

Dünyanın en güzel turistik yerlerine ve ilgi çekici aktivitelere ev sahipliği yapan heyecan verici şehirlerden biri olan Londra, bu sonbaharda yine en çok ilgi gören, dünyaca ünlü performans sanatlarına ve sergilere ev sahipliği yapıyor. Yapılacak bu kadar çok şey varken Londra’ya gitme nedenlerini birkaç maddeye indirgemek gerçekten güç. Seyahat acentesi Tripsta, sizin için bu sonbaharda Londra’ya gitme nedenlerinden birkaçını derlemiş. Ben de bu nedenleri sizlerle paylaşayım bari dedim

1. Popüler Sergiler ve Müzeler

Sherlock Holmes-at the Museum of London

Londra’nın turistik yerleri gerçekten de heyecan verici. Londra’ya tepeden bakmak isterseniz London Eye’a, dünyaca ünlü şahsiyetleri görmek isterseniz Madame Tussauds’a, dünyanın en değerli hazinelerini yakından incelemek isterseniz British Museum’a veya dinozorlarla karşılaşmak isterseniz Natural History Museum’a gidebilirsiniz. 2014 Ekim ve Kasım aylarında Londra müzelerinde devam etmekte olan en popüler sergiler ise şöyle sıralanıyor: “Rembrandt: The Final Years” (National Gallery, 15 Ekim 2014 – 18 Ocak 2015), “Sherlock Holmes Under the Microscope”(Museum of London, 17 Ekim 2014 – 12 Nisan 2015) ve “Cairo to Constantinople: Early Photographs of the Middle East” (The Queen’s Gallery, Buckingham Palace, 31 Ekim 2014 – 22 Şubat 2015).

2. Dillere Destan Şehir Manzarası

Vista Rooftap Bar

Londra’nın etkileyici silueti sürekli olarak değişmeye devam etse de güzelliğini her daim koruyor. Bu manzaraya en son eklenen Shard binası oldu. Thames nehri boyunca şehrin dillere destan manzarasını tepeden izleyebileceğiniz pek çok yer var ama kaldığınız süre boyunca mutlaka şehre panoramik açıdan bakmanızı sağlayacak bir noktaya çıkmayı ihmal etmeyin. Trafalgar Oteli’nin üstündeki Vista rooftop bar, ünlü Trafalgar Meydanına, Big Ben ve London Eye gibi diğer bilinen noktalara tepeden bakan harika bir manzara sunuyor. Vista aynı zamanda öğle yemekleri, samimi toplantılar ve gün içinde bir şeyler içmek ya da güneş Londra’nın üzerinde batarken birer kadeh şampanya ya da kokteylin tadına bakmak için ideal bir yer.

3. Önde Gelen Alışveriş Merkezleri

Harrods

 

Londra’da alışveriş yaparken Oxford Street’teki en popüler mağazalardan Londra pazarlarındaki hediyelik eşyacılara kadar seçeneklerin fazlalığı sizi şımartabilir. Westfield Stratford’da Avrupa’nın en büyük kent alışveriş merkezinden alışveriş yapabilir, Harrods ya da Selfridges gibi devasa perakende mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Londra ayrıca Dover Street Market gibi perakende ‘outlet’lerinden, indirimleriyle ünlü Londra pazarlarına, Westfield gibi büyük alışveriş merkezlerine kadar farklı alternatifler sunuyor. Londra pazarlarında çiçekten yiyeceklere kadar her şey satılıyor.

Notting Hill and Portobello Road Market

Westfield Stratford City

Bağımsız moda ve takı tasarımcılarının yer aldığı Spitalfields gibi büyük pazarlar, lezzetli yiyecekler için Camden Market, Columbia Road flower market ve Borough market ya da Portobello Road, gün boyu etrafta dolaşırken karşınıza ucuz bir şeyler çıkmasını istiyorsanız sizin için ideal. Ayrıca tarihi Greenwich’e günübirlik turlara katılıp Thames nehri boyunca otobüsle seyahat edebilirsiniz. Royal Observatory ve Cutty Sark’ı ziyaret etmenin yanı sıra burada alışveriş de yapabilirsiniz, hediyelikler ve yerli tasarımcı ürünleri için idealdir.

4. İngiliz Yemekleri

Kensington Place

Swanat the GlobeThe Holly BushRoastSimpson’s-in-the-Strand

 

Londra’da gerçek İngiliz yemeği yemek istiyorsanız çok aramanıza gerek yok. Londra’da çok sayıda İngiliz restoranı bulunuyor. Et ve balık seviyorsanız Simpson’s sizin için güzel bir seçenek. Corrigan’s Mayfair‘da alakart menüden istediğiniz yemeği seçebilir veya üç çeşitten oluşan fiks Pazar öğle menüsünü tadabilirsiniz. Kensington Place klasik İngiliz brasserie yiyecekleri sunmanın yanı sıra balıkta da cazip seçenekler sunuyor (yandaki balıkçıdan istediğiniz balığı seçmeniz mümkün!). Eğer daha hesaplı bir şeyler bakıyorsanız Hampstead’deki geleneksel 18. yüzyıl tarzı ahşap kaplamalı Holly Bush sizi son derece memnun edecektir. Shakespeare’s Globe Theatre’da The Swan harika İngiliz yemeklerinin yanı sıra harika bir Londra manzarası sunar. Borough Market’taki Roast da İngiliz mutfağının en güzel örneklerini sunmaya kendini adamıştır.

5. Sherlock Holmes

Sherlock Holmes Müzesi

İskoç yazar ve doktor Sir Arthur Conan Doyle tarafından 1887’de yaratılan Sherlock Holmes karakteri şimdiye kadar pek çok edebi karakterden daha çok beyaz perdeye yansıdı. Robert Downey Jr ve Jude Law geçtiğimiz yıllarda Holmes ve Watson’ı beyaz perdeye taşıdılar. Sherlock Holmes seven herkesin gitmesi gereken ünlü 221b Baker Street adresinde Sherlock Holmes’ün yaşadığı ve çalıştığı yeri bulmak dedektiflik becerilerinizi konuşturmanızı gerektirebilir. Ancak ünlü karakterin evi gerçekten de Baker Street numara 237 ve 241 arasında yer almaktadır! Burada bulunan Sherlock Holmes Müzesi’ne gitmeden önce sıraya girmemek için biletinizi önceden almanızı tavsiye ederiz.

6. Şovlar ve Müzikaller

Charlie ve Çikolata Fabrikası Müzikali
Charlie ve Çikolata Fabrikası Müzikali

Phamtom of the Opera Müzikali

Billy Elliot Müzikali

Thriller Live Müzikali

Victoria Palace Theatre’daki Billy Elliot müzikali zorluklar karşısında başarıya ulaşma hayalleri kuran genç Billy Elliot’un eğlenceli, kalpleri ısıtan hikayesini anlatıyor. 27 yılını kutlayan Phantom of the Opera London’s West End’deki Her Majesty’s Theatre’da 10 bin performanstan sonra bile izleyicileri hala kendine çekmeye devam ediyor. Avrupa’da büyük ilgi uyandıran ve üç kez İngiltere turnesine çıkan Thriller – Live Michael Jackson’ın kariyerini ve öyküsünü anlatan göz kamaştırıcı bir gösteri. Veya yine London’s West End’de canlı sahneye konan, Roald Dahl’ın klasikleşmiş öyküsü Charlie and the Chocolate Factory’nin müzikal versiyonunu izleyebilirsiniz. Ekim ve Kasım aylarında her akşam bir müzikale gitme şansınız var.

 

Jolly Tur ile Londra Turları için tıklayınız.

 

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Önce Mekteb-i Sultani (Galatasaray Lisesi) akabinde de Galatasaray Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Vatani görevinin ardından Fransız Dışişleri Bakanlığı’nın Eiffel Bursu ile IAE de Nice’de Pazar Araştırması Yüksek Lisansı yaptı. Bloomberg Businessweek Türkiye’de pazarlama, otomotiv, bilişim, havacılık ve turizm gibi alanlarda ekonomik analizler yayınladı. 5 buçuk yıllık ekonomi muhabirliği sonrasında Türk Telekom’da İnternet Teknolojileri Uzmanı olarak görev yapıyor. Digitalage'de köşe yazıyor. Cokgezenadam.com adlı bir gezi ve otomotiv bloğu var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir