Bu Ayın Yol Kitapları

Tatil rotaları belirlendi, bavullarınızı hazırladınız, konaklama adresleri net ancak henüz yanınıza alacağınız kitaplara karar veremediniz mi? Panik yok, yol kitaplarınız işte burada! Deniz gezisi, uzun tren seyahatleri veya uçak yolculuğu için yol kitapları arasından birini seçebilir, yolculuğunuza keyif katabilirsiniz.

Zülfü Livaneli – Elia İle Yolculuk 

Türkiye’nin üretken ve başarılı yazarlarından biri olan Zülfü Livaneli, bu yıl da yeni kitabıyla raflarda. Zülfü Livaneli ve Elia Kazan‘ı bir yolculukta buluşturan kitap M.K. Perker‘in çizimleriyle renkleniyor. Yalnız yolda olmayı değil, düşünsel bir yolculuğu da vadeden kitap Livaneli’nin şairane satırlarıyla eşsiz bir serüvenin kapısını aralıyor. Yalnızca 120 sayfa olan kitap, yolculuklarda el çantalarında taşımak için de ideal. Siz yola çıkmaya hazır mısınız?

Stefan Zweig – Olağanüstü Bir Gece

Ruhani bir uyanış vadeden Olağanüstü Bir Gece, sürükleyici bir roman okumanızı sağlıyor. Yalnızca 80 sayfa olan kitap, yaz tatilleri ve kısa seyahatler için ideal bir seçim. Burjuva ahlakını ve suç kavramını sorgulayan kitabı elinizden bırakamayacak, tek solukta okuyacaksınız.

Merthan Demir – Kurallar Kitabı 

2017 yazının en çok satan kitaplarından biri olan Kurallar Kitabı, hayatınıza yol verecek kuralları derliyor. Adeta hayat dersleri vadeden eser, 192 sayfadan oluşuyor. Kısa notlarla hayatını gözden geçirmek isteyenlere fırsat veren kitap, tam bir plaj alternatifi. Eğer planınız deniz tatiliyse Kurallar Kitabı’na göz gezdirmenizde fayda var. Emin olun, çok düşünecek ve çok eğleneceksiniz.

Yuval Noah Harari – Hayvanlardan Tanrılara Sapiens 

Hem felsefi bir sorgu hem de evrim üzerine soru işaretleri uyandıran kitap, yılın popülerlerinden biri. Hızla okurlar arasında yaygınlaşan eser, klasik olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bugüne kadar 30’dan fazla dile çevrilen ve çok satanlar arasında kendine yer bulan eser ile yaz sohbetlerinize bilim katabilirsiniz.

Şiir Sokaktadır – Sana Hep Benden Söz Edecekler 

Destek Yayınları’ndan çıkan Sana Hep Benden Söz Edecekler, yıl boyunca ünlülerin de paylaşımıyla ilgi odağı oldu, oluyor. 2017 yılının en çok satanları arasında dikkat çeken kitap aşk yaralarının ortaklığını, trajikomik satırlarla okurlarla buluşturuyor. Şiir sokakta hareketinin ürünü olan eser, sosyal medya popülaritesi ile de duvar yazılarına meraklı okurların gönlünü çalıyor.

Azra Kohen – Fi

Fi dizisinin yayına girmesiyle tekrar gündeme gelen Fi – Pi – Çi serisinin ilk kitabı olan Fi, Can Manay karakterini merkeze alan hırs, aşk ve yalanlarla örülü hikayesi ile entrika severleri kucaklıyor. Özellikle kadın okurları cezbeden eser, yolculukların nasıl geçtiğini anlamamanız için ideal. Sürükleyici, merak uyandırıcı ve elbette özgün dili ile Fi sizi çağırıyor.

Sabahattin Ali – Kürk Mantolu Madonna 

Klasiklerden ve her daim çok satanlardan olan eser, önümüzdeki yıl hem beyazperdede hem de tiyatro sahnesinde izleyicilerle buluşacak. Yeniden hatırlamak ve okumak isteyenlerin seçimi olacak Kürk Mantolu Madonna, naif bir aşkı anlatıyor. Sabahattin Ali’nin efsanevi karakteri Raif Efendi‘nin bir tabloya bakması ile değişen hayatı okurların gözdesi olmaya devam ediyor.

Hem öğrenci hem gezgin... En büyük tutkusu gezdiği yerlerden küçük hatıralar alıp onlar için küçük hikayeler yazmaktır. Hedefi 30 yaşına kadar 100 şehir görebilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir