Bozcaada Kalamar Festivali

Bağbozumu şenliğiyle gelenekselleşen Bozcaada, yeni bir festivale daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kalamarıyla ünlü olan ada, lezzetlerle damakların şenleneceği Bozcaada Kalamar Festivali ile sonbahara tat katmayı garantiliyor. Ada yerlilerinin geçim kaynaklarından biri olan kalamar, doğal yollarla avlanarak, organik, sağlıklı, taze ve en lezzetli haliyle sofralara getiriliyor. Denizden gelen bu taze lezzetin ziyaretçilerce tanınması için gerçekleştirilen etkinlik Bozcaada’nın güzelliklerini görmek isteyenlere de vesile yaratıyor.

Yarışmalar, Konserler ve Workshoplar

Kalamar Festivali boyunca ada etkinliklerine yenileri ekleniyor. Etkinlik süresince av tekneleri ile yarışlar yapılacak, su altı sergileri ziyaret edilebilecek, birçok konser, workshop ve atölye düzenlenecek. Geceleri after partilerle renklenecek olan organizasyon, adanın sakin atmosferine dinamizm getirecek.

Özel etkinliklerin yanı sıra adanın klasik ziyaret alanları da misafirlerini bekleyecek. Gündüz Ayazma Plajı ziyaretçilerin birincil uğrak yerlerinden biri olacak, adanın serin sularında ferahlamanın bir diğer adresinin ise koylar olacağı öngörülüyor. Akvaryum’un yanı sıra batık gemi ile popülerleşen Beylik koyu, Ayana da altın rengi kumları ile festivale deniz tuzu katacak. Berrak suları ve her daim soğuk olan denizi ile anılan Bozcaada, kızgın kumlarda güneşlendikten sonra, kıyılardan gelen lavanta ve kekik kokuları eşliğinde serinlemek isteyenlerin seçimi, festival süresince lezzetin ve eğlencenin adresi olacak.

Kalamarlı Lezzetler Sofrada

Adada yer alan meyhane, restoran ve otellerde de festival boyunca kalamarın başrolde olduğu tarifler görücüye çıkacak. Hem rakı hem de bira gibi içeceklerle keyifle tüketilen kalamarın tavası, ızgarası, salatası sofraları donatacak. Klasik kalamar tarifinde temizliğin ardından deniz canlısından kalan beyaz et halka halka doğranarak yemek için hazırlanıyor, saatler alan yapım işlemi sonrasında sofralara ulaşan lezzet, kızartıldıktan sonra tarator soslar, domatesli veya sarımsaklı soslar ile tamamlanıyor. Klasik tariflerin yanı sıra spesiyal ve özgün kalamar yemekleri de görücüye çıkacak.Adada tutulan kalamarlar tazelikleri sayesinde ağızda yumuşacık bir tat bırakarak damak çatlatacak. Sodada ve sütte bekletilerek yumuşatılan ve saatlerce dinlendirilecek olan kalamarların, misafirlerden tam not alacağı bu deneyimi kaçırmamanızı öneriyoruz.

Gün Batımı İle Festivali Taçlandırın

Adanın en meşhur etkinliklerinden biri daha festival süresince de ziyaretçilerin gözdesi olmaya hazırlanıyor. Polente Rüzgar Gülleri‘nde izlenecek gün batımı ile romantizmin doruklarına ulaşabilirsiniz. Rüzgar güllerinin manzarayı tamamladığı alanda bulunan yüzlerce kişi ile beraber günü uğurlarken, Bozcaada’nın olmazsa olmaz ritüellerinden birini daha gerçekleştirmenin hazzıyla gece programına geçebilirsiniz.

Kalamar Festivali süresinde adanın doya doya tadını çıkarmak için Jolly Tur’un Kalamar Festivali Turu‘na katılabilir, gezi rotanızı tur kapsamında belirleyerek hiçbir etkinliği kaçırmadan adayı gezebilirsiniz.

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir