Bodrum’da Tatil Yapılacak Yerler

Birbirinden eşsiz koyları, mavi ile yeşilin kol kola gezdiği Ege’nin incisi Bodrum’da harika bir tatil geçirebilirsin. Kuşkusuz, yerli ve yabancı turistler için en cazip tatil beldesi… Bunun en büyük nedeni ise otantik dokusu, sıcakkanlı insanları, tarihi yapıları, muhteşem doğası, insanı kendine hayran bırakan koyları ve tabi ki kendine has beyaz evleri.

Sadece tatil yapmak için değil, yıl boyu yaşamak için de herkesin hayallerini süsleyen bir cennet! Peki, Bodrum’a gittiğimizde nereleri görmeliyiz diyenlerdensen eğer, sana tatil köylerinin yanı sıra birkaç önemli noktasını da anlatacağım. Burası sıradan bir tatil bölgesinden çok daha fazlası…

Bodrum’da Tatil Köyleri

Muğla’nın ilçelerinden biri olan Bodrum’da çok sayıda tatil beldesi var. Turgutreis, Gümbet, Gündoğan, Akyarlar, Türkbükü, Bitez, Ortakent, Göltürkbükü, Yalıkavak ve Gümüşlük her yıl binlerce turisti ağırlayan tatil beldeleri. Bu tatil beldelerinin her biri, yarımada şeklinde olan beldenin farklı koylarında konumlanıyor. Limanın çevresini saran merkez bölgesi, Bodrum’un eğlence ve yaşam merkezi olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda ulaşımın da ana noktası. Barlar Sokağı, kafeleri, tarihi Bodrum Kalesi ve masmavi limanı ile bir harikalar diyarı…

Bodrum’da daha çok yabancı turistlerin tercih ettiği ve canlı müzik kulüpleri ile nam salmış bir yer arıyorsan o zaman rotanı Gümbet’e çevirmelisin. Ama bana kalırsa Bodrum’u Bodrum yapan yer Turgutreis. Kendine has kokusunu içine çekmek ve Halikarnas Balıkçısı’nı yâd etmek için Turgutreis’i görmeden buradan ayrılma derim. Bodrum’da merkeze 20 km uzaklıkta yer alan muhteşem plajı, yürüyüş alanları ve çok sayıda konaklama alanı ile en dikkat çeken tatil yeri ise Türkbükü.

Bu Mimarileri Görmeden Dönmeyin

Sadece tatil köyleriyle değil, tarihi mekanları ile de insanları fetheden Bodrum’da özellikle de görmenizi istediğim birkaç alternatifim var. Bunların başında meşhur Bodrum Kalesi yer alıyor. Bordum’un merkezinde bulunan kale, 1402’de Rodos Şovalyeleri tarafından yaptırılmış. Yüzyıllar geçmesine rağmen ilk günkü orijinalliğinden hiçbir şey kaybetmemiş. Kale içerisinde Türkiye’de eşi benzerine çok az rastlayacağınız bir müze olan Sualtı Arkeoloji Müzesi de yer alıyor. Halikarnas Mozolesi de muhakkak görülmesi gereken tarihi bir yapı. Bodrum Antik Kenti ve Antik Tiyatrosu da görmeyi ihmal etmeyin!

Birbirinden Nezih Otellerde Konaklayın

Konaklama açısından da çok sayıda alternatif mevcut. Bu konuda Jolly Tur, taksit ve indirim imkanları ile büyük kolaylıklar sunuyor. Şimdi birkaç her şey dahil konseptli otel önerisi geliyor. Turgut Reis’teki La Blanche Resort & Spa Oteli, Gümbet’teki The Magnefic Hotel, Türkbükü’ndeki Hilton Bodrum Türkbükü Resort &Spa, tatmin edici konaklama seçeneklerinden birkaçı…

Daha detaylı bilgilere ve indirimli konaklama seçeneklerine ise aşağıdaki linkten ulaşabilirsin.

Bodrum’da bulunan diğer otelleri incelemek için tıkla!

Otelle İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Hem öğrenci hem gezgin... En büyük tutkusu gezdiği yerlerden küçük hatıralar alıp onlar için küçük hikayeler yazmaktır. Hedefi 30 yaşına kadar 100 şehir görebilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir