Bisiklet Bir Tutkudur. Bisiklet Tatil Rotaları

Bisiklet ile keşif yapmak isteyenler için en iyi tatil rotalarını sunuyoruz. Bisikletiniz, keşif tutkunuz ve beden kondisyonunuz hazırsa başlıyoruz!

İşte birbirinden özel deneyimler sunan 10 bisiklet rotası:

10) Almanya Bodensee-Königssee

500 km.’lik parkur için pedala kuvvet gerekiyor. Ancak yol boyunca görülen doğa harikaları, ulaşılan kamping, otel ve restoran hizmetleri, dökülen terin hakkını veriyor.

blank

9) Salento-Puglia

Güney İtalya’yı bisikletle gezmek isteyenler asla pişman olmuyor. Günde 30 km. yol ile 6 günde tamamlanan rota, eşsiz şehir manzaraları sunuyor. Romantik çiftler için ideal olan alan, Salento Bölgesi’nin tadına varmanızı garantiliyor.

blank

8) Kabak Koyu

Yerli alternatifler de yabancı rotaları aratmıyor. Kabak Koyu, eşsiz doğası ile bisiklet tutkunlarının vazgeçilmezi oluyor. Kayaköy ve Ölüdeniz’i içine alan rota, 29 kilometreden oluşuyor. Ölüdeniz çevresinde pedal çevirmek, unutulmaz bir deneyimi ayağınıza getiriyor.

blank

7) La Route Verte

Kanada’ya gitme nedeni olabilecek 4000 km.’lik bu benzersiz parkur, kırsal özelliği ile diğer yerlerden ayrılıyor. Quebec bölgesine uzanan rota içinde Montréal de yer alıyor. Hem dağ ve şehir hem de nehir manzarası vadeden yolda mükemmel manzara, ayağınızı adeta yerden kesiyor…

blank

6) Rodos

Ada çevresini içine alan 200 kilometrelik bisiklet rotası, iki günde tamamlanabiliyor. Soluklanırken kendinizi masmavi koylarda sulara bırakabilir; Rodos’un tarih kokan kıyılarında keyif yapabilirsiniz.

blank

5) Çukurbağ

 Antalya’nın Kaş ilçesinden başlayan tur, yeşil ile mavinin kavuştuğu Meis adası manzarası ile fark yaratıyor. 29 kilometrelik rota, orta zorluk seviyesi ile yarı-profesyonellerin gözdesi oluyor.

blank

4) Tuna Nehri

801 kilometrelik Tuna Nehri’nin Passau bölgesinden Budapeşte’ye kadar olan kısmını içeren parkur, Viyana ve Bratislava’nın şehir manzaralarını sunduktan sonra sizi Macaristan’ın tarih kokan başkentine getiriyor. Parkur, kültür gezisi meraklıları için iyi bir alternatif oluyor.

blank

3) Dalmaçya

370 mil olan parkur, Hırvatistan kıyılarını kapsıyor. Dubrovnik’te sona eren bisiklet yolculuğu, Adriyatik kıyılarında romantik bir gezi isteyenlerin seçimi oluyor.

blank

2) Soğanlı Vadisi

Peri bacalarını görürken, bu görkemli manzarayı bisiklet gezisi ile taçlandırmak isteyenlerin tercihi, Soğanlı Vadisi oluyor. 46 kilometrelik parkur, büyüleyici atmosferinin ardından bölge mutfağının keyfini çıkarmanıza izin veriyor.

blank

1) Wight Adası

100 kilometrelik parkur, balıkçı köylerinde vakit geçirilerek tatile dönüştürülebiliyor. Burnunuza gelen deniz kokusu, vahşi doğanın sesleri ile renklenecek ada turu, İngiltere’nin yağmurlu atmosferi ile zorluk kazanıyor ama bu gezi için her zorluğa değiyor.

blank

Hem öğrenci hem gezgin... En büyük tutkusu gezdiği yerlerden küçük hatıralar alıp onlar için küçük hikayeler yazmaktır. Hedefi 30 yaşına kadar 100 şehir görebilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir