Bir Gezgine Alınacak En Güzel Yılbaşı Hediyesi

Yeni yılda sevdiklerinize yılbaşı hediyesi almanın bambaşka bir önemi var. Yeni yıla nasıl girersen bütün yıl öyle geçer derler ya, sevilen kişi de yeni yıla sizin hediyenizle, size dair bir parça ile girecek ve bütün yıl o hediyeyle sizi hatırlayacak. Ama hangi hediye ile?

Yılbaşı hediyeleri oldukça önemli ve seçimi de bir o kadar zor. Elbette, hediye seçimi kişiden kişiye değişiyor ama doğru yapılmayan bir hediye seçimi de istenilen etkiyi yaratmayabiliyor. Bu nedenle hiç de azımsanmayacak bir kitle kişisel hediyelerden ziyade, daha genel özelliklerde ve kullanılabilir hediyeleri tercih ediyor.

Peki, yeni yılda o tur senin, bu tur benim gezenlere ne hediye almalı? Eğer hediye alacağınız kişi iflah olmaz bir gezgin ise ve dünyanın dört bir yanını keşfetme tutkusuna engel olamıyorsa ona gördüğü anda gözlerini ışıldatacak hediyeler seçebilirsiniz. İşte bir seyahat gezginine alınabilecek en iyi hediyeler.

Scratch Map

Scratch Map, bir tür etkileşimli dünya haritası. Özellikle sık sık dünyanın farklı noktalarına seyahat edenler için adeta bir başucu hediyesi. Her zaman yanlarında, severek ve eğlenerek taşıyacakları Scratch Map’in özelliği gezilen yerlerin kazınarak haritanın renklendirilmesi.

Fotoğraf Makinesi

Gittiği, gördüğü yerleri ve yaşadığı anları ölümsüz kılması, sizinle de paylaşabilmesi için oldukça değerli bir hediye seçeneği. Sadece seçim yaparken, sürekli bir yerden başka bir yere taşınacağını hesaba katarak, çok yer kaplamayacak ebatta ve ağırlıkta olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Dünya Saati

Dünya saati olarak bilenen Atop saatler de yine iflah olmaz gezginler için en iyi yılbaşı hediyesi seçeneklerinden. Dünya saatinin üst çevresindeki bezeli birkaç tıkla değiştirerek istenilen şehrin saatini ayarlamak mümkün. Bu işlem için bezelin üzerindeki şehir ismi 12 hizasına getiriliyor. Yaz saati uygulaması geçerli ise şehir ismini DST yazan kısma getirmek yeterli. Dünyanın dört bir yanında yerel saate geçmek işte bu kadar kolay. Dünya saati sayesinde yurt dışı saat farkını hesaplamak için uğraşmaya da gerek kalmıyor.

Aksiyon Kamerası

Kolay kolay kimsenin aklına gelmeyen bir yılbaşı hediyesi çeşidi. Ama seyyahınız aksiyon dolu sporları ve su altını seviyorsa işte bu tam da onun hediyesi. Su altı aksiyon kamerası ile 30 metreye kadar su altını ölümsüzleştirebilir. Hız ve adrenalin içeren bir sporu yaparken, kamerayı kullandığı ekipmana ya da kendisine entegre ederek deneyimlerini kaydedebilir. İyi bir kamerayla hediye sahibini tüm yıl mutlu edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir