Bir Ege Masalı Bozcaada

Bozcaada havası, eşsiz doğası ve tarihi dokusuyla, henüz el değmemiş bir hazine… Ege Denizi’nin kuzey bölümünde yer alan adalardan biri olan Bozcaada’da şirin liman kasabası dışında başka köy yok. Denize girmeye müsait pek çok koyu bulunuyor. Ayrıca bisiklete binmeyi de seviyorsanız, deniz ve üzüm bağlarının eşliğinde harika bir yolculuk yapabilirsiniz. Asma yaprakları ve renk renk sardunyalarla süslü tarihi evleri, kedilerin dolaştığı dar sokakları, yüzyıllık kalesi, adanın önemli bir bölümünü kaplayan üzüm bağları ve balıkçılığı nedeniyle Bozcaada, özellikle son yıllarda önemli bir turizm merkezi.

Bozcaada Bisiklet Keyfi

Ruhunuzu dinlendiren Bozcaada, damak zevkinize de oldukça hitap edecek. Burası deniz mahsulleri ve şarabın tadını en iyi çıkarabileceğiniz yerlerden birisi.

Bozcaada Şarapları

İnsanın ruhunu dinlendiren bu adaya karayolu ve deniz yoluyla ulaşabilirsiniz. Çanakkale’nin batısında Geyikli kasabasından kalkan arabalı feribotlarla rahatlıkla adaya ulaşabilirsiniz. Sefer yaklaşık 50 dakika sürüyor. Nefis Ege manzarası size eşlik ediyor.

Adaya vardığınızda sizi şirin bir sahil kasabası karşılıyor. Adanın tek toplu yerleşim merkezi olan bu merkez, aynı zamanda adanın dağıtım bölgesi işlevi görüyor. Burada her türlü ihtiyacınızı karşılayacak bilgi, otel, malzeme vb. şeyleri bulabilirsiniz. Her mevsim bir masal tadında karşılıyor ziyaretçilerini Bozcaada. Mevsimine göre değişse de gündüzleri çok sıcak olmayan, akşam da çok fazla üşütmeyen bir havası var.

Bozcaada Rüzgar Türbini

Adaya gitmeden önce mutlaka otellerden ya da pansiyonlardan birinden rezervasyon yaptırın. Eğer adaya sırt çantanızı alıp plan, program yapmadan doğrudan giderseniz otellerde yer bulamamanız çok olası.

Adadaki otel ve pansiyonlar yerel dokuyu ve mimariyi bozmayacak şekilde dekore edilmiş durumda. Her biri birbirinden farklı tatlar sunuyor size. Hatta bir otele girdiğinizde içeride farklı şekilde tasarlanmış odalar bulmanız da mümkün. Artık şansınız hangisine denk gelirse.

Bozcaada Liman

Meryem Ana Kilisesi

Adanın Rum sakinlerine hizmet veren kilise şu anda ibadete açık olan tek mekan. İlk yapılış tarihinin Venedikliler zamanına kadar uzandığı düşünülüyor. Tarih meraklıları için görülmesi gereken bir yer olduğunu söyleyebilirim.

Bozcaada Kalesi

Tarihi Bozcaada Kalesi, adaya gelenlerin ziyaret ettikleri yerlerden biri. Venedik, Ceneviz ve Bizanslılar döneminde kullanılan kale Çanakkale Boğazı’nın önemi nedeniyle Fatih Sultan Mehmet tarafından onarılmış. Daha sonra Kanuni Sultan Süleyman ve II. Mahmut tarafından genişletilmiş. Ilık havada taş basamaklarla surlar ve burçlara tırmanan ziyaretçiler, Bozcaada’nın panoramasını farklı açılardan izleyip fotoğraflama olanağı buluyorlar. Kale dışında adaya kadar gitmişken nereleri görmem gerekiyor diye soranlara cevabım; Köprülü Mehmet Paşa Camii, Bozcaada Alaybey Camii, Alaybey Hamamı, Bozcaada Köprülü Hamamı, Bozcaada Namazgah, Namazgah Çeşmesi, Aburga Ahmet Dede Türbesi

Bozcaada’nın akşamı da gündüzü kadar keyifli… Kalenin etrafına serpilmiş lokantalarda yemeğinizi yiyebilirsiniz. Birçok kafe ve farklı mekanda biraz keyif yapabilir, sokak ve caddelerde sağlı sollu bulunan nostaljik dükkanlarda hediyelik bakabilir, günün tüm yorgunluğunu atabilirsiniz.

Bozcaada Kafeleri

Adanın çevresinde Ege Denizi’nin tadını çıkarabileceğiniz çok sayıda koy ve plaj var. Merkezden kısa yolculuklarla varabileceğiniz bu noktalarda günün her saatinde denize girebilirsiniz. Birçok mekan ihtiyaç duyacağınız her türlü yiyecek, içecek ve malzemeyi size sağlıyor. Arabanız varsa küçük bir harita eşliğinde bu koyları gezebilirsiniz. Gün, gün farklı yerlere gidin. Arabanız yoksa da hiç sorun değil, adanın hemen her yerine çalışan minibüsler en büyük yardımcınız olacak. Denizin tadını çıkarmak için benim önerim Ayazma Koyu. Böyle temiz bir denizi herhalde dünyada çok az yerde bulabilirsiniz. Ancak küçük bir uyarı da yapmak lazım: Malum, Kuzey Ege’de olduğumuzdan su biraz soğuk. Özellikle küçük çocukları olanlar dikkat etmeli.

Bozcaada Koyları

Denizin keyfini çıkardıktan sonra, halen gücünüz varsa güneşin batışını izlemek adanın uzak bölgelerinde yer alan tepelere mutlaka çıkın. Eski yel değirmenleri benim önerim… Ancak bilenler daha ıssız, ama manzaranın muhteşem olduğu koyları da öneriyorlar.

Tatmadan sakın dönmeyin…

Adanın kendisine özel lezzetleri var elbet… Adaya özgü iklime uygun şekilde yetişen bağlardaki leziz üzümlerden yapılan şaraplar, Ege Denizi’nin cömert sularından çıkan deniz mahsulleri, sakızlı kurabiyeler, yüzyıllık zeytin ağaçlarından çıkan taptaze zeytinyağları mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasında. Ancak bence adada geçireceğiniz en keyifli anlar kahvaltılar olacak. Birbirinden leziz reçellerin hem tadına hem de kokusuna doyamayacaksınız. Domates ve sakız reçelleri benim favorim. Damak zevkinize göre değişecektir tabii.

Bozcaada Lezzetleri

Son olarak adadan ayrılırken Çınaraltı Kahvesi’nde, sakızlı bir Türk kahvesi içmeyi ihmal etmeyin. Feribota binmeden tüm yorgunluğunuzu geride bırakmak ve adanın tadını damağınıza kazımak için…

 Tarih ve Fiyatlar

12 Mayıs 2016

Perşembe hareket 2 Gece Adramis Termal 412 TL‘den başlayan fiyatlarla…

Perşembe Hareket – 2 Gece Grand Milano 416,6 TL‘den başlayan fiyatlarla…

İzmit Hareketli – 2 Gece Grand Milano 430,1 TL‘den başlayan fiyatlarla…

13 Mayıs 2016

Adana‘dan Uçaklı 839,1 TL‘den başlayan fiyatlarla…

Antalya‘dan Uçaklı 646,5 TL‘den başlayan fiyatlarla…

Diyarbakır‘dan Uçaklı 821,1 TL‘den başlayan fiyatlarla…

Mersin‘den Uçaklı 713,1 TL‘den başlayan fiyatlarla…

Trabzon‘dan Uçaklı 821,1 TL‘den başlayan fiyatlarla…

İstanbul‘dan Uçaklı 659,1 TL‘den başlayan fiyatlarla…

19 Mayıs 2016

Perşembe hareket 2 Gece Adramis Termal 412 TL‘den başlayan fiyatlarla…

İzmit Hareketli – 2 Gece Grand Milano 430,1 TL‘den başlayan fiyatlarla…

Assos Bozcaada Çanakkale turlarına katılmak için tıklayınız… 

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Terapi yöntemi gezmek, okumak, araştırmak ve öğrenmek olan, insana ve doğaya aşık, daha gezeceği uzuuun yolu olan bir kadın...

2 Yorum

    1. Selim Bey Merhabalar, ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla iletişim bilgilerinizi bırakırsanız size yardımcı olmak isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir