Beyrut Turu’nun Olmazsa Olmazı: Beyrut Yemekleri

Beyrut yemekleri Beyrut turunun olmazsa olmazıdır. Seyahatlerinizde yeme içme konusu sizin için son derece önemliyse, farklı mutfakları denemeyi seviyorsanız o halde Beyrut yemeklerinden fazlasıyla memnun kalacağınızı söyleyebiliriz. O halde Beyrut mutfağına iyi bir başlangıç yapacağınız bu 5 restoranı notlarınıza mutlaka kaydedin.

Beyrut Yemekleri

Abdel Wahab Restorant

Zengin menüsü ve çeşitli meze türleriyle Beyrut’ta kesinlikle uğramanız gereken çok hoş bir restoran Abdel Wahab. Lezzetli Beyrut yemekleri yanında çalışanların güler yüzlü oluşu benim bu restoranı daha da sevmeme vesile oldu. Lübnan’ın göbeğinde olan bu mekândan Lübnan sokaklarını izleme ayrıcalığını da elde ediyorsunuz. Ayrıca restoranın iç mekân tasarımı da Lübnan kültürünü yansıtması açısından bence çok hoş. Yalnız gitmeden evvel rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim, çünkü epey kalabalık ve tercih edilen bir restoran.

Chez Maguy Restaurant

blankLübnan’ın en iyi deniz ürünleri restoranı Chez Maguy tüm salaşlığı ve şirinliği ile unutamayacağınız restoranlardan biri olacak emin olun. Lübnan’ın biraz dışında bir yer, ama kesinlikle gitmeye ve Beyrut yemeklerini tatmaya değer diyorum ben. Bu restoranla ilgili güzel bir detay da yemekleri restoranın sahibi Maguy isimli tatlı mı tatlı bayanın yapması ve servis etmesi. Hatta bazen balıkları ve karidesleri kendi tutuyormuş. O yüzden bu mekân bana çok samimi geldi ve yediğim yemekten inanılmaz zevk aldım. Böyle ruhu olan restoranlar her zaman tercihimdir.

Julia’s Restaurant

blankBenim Lübnan’da öncelikle atmosferiyle dekoruyla hayran kaldığım restoranlardan biri de Julia’s oldu. Lübnan’a özgü taş bir binanın etnik ve modern çizgilerle dekore edilmesi ortaya çok estetik bir mekân çıkmasına neden olmuş. Özellikle ışıklandırma çok romantik bir hava katmış mekâna… Lübnan mutfağına hayran kalmış biri olarak Julia’s’da yemekler de çok lezzetliydi. Sessiz, sakin ve romantik bir akşam yemeği için mükemmel bir tercih olabilir. Mutlaka deneyin diyorum.

Bab El-Mina Restaurant

blankSizde benim gibi deniz ürünlerini seviyorsanız sahil kenarındaki bu hoş restoranı denemelisiniz. Deniz ürünleri ve mezeleriyle muhteşem bir yemek ziyafeti yaşadığım restoranlardan biri oldu Bab El-Mina… Önümüzde bin bir çeşit balık ve mezemiz, manzarada deniz ve muhteşem bir gün batımı… Bu restoranın lezzetleri damağımda manzarası da hala dimağımda… Mutlaka Lübnan’da bu harika restoranı ziyaret etmelisiniz.

Mounir Restaurant

blankLübnan’ın en meşhur restoranı olduğunu duyunca bizde bir deneyelim dedik ve kesinlikle bu ünü hak eden bir restoran olduğunu bizzat test etmiş olduk. Beyrut’u tepeden seyredeceğiniz bir konumda olması da şehri bambaşka bir şekilde görmemize vesile oldu. Epey büyük bir restoran, bu sebeple ne kadar kalabalık olursa olsun kendinize yer bulabilirsiniz. Restoranı benim gözümde daha da gözde hale getiren bir özelliği de kullanılan sebzelerin restoranın bahçesinde yetiştiriliyor olması.

Mekânın yemekleri de çok lezzetliydi. Mükemmel bir akşam yemeği keyfi yaşadık. Beyrut yemeklerinin en leziz halini tattık. Tereddütsüz tavsiye edebileceğim bir yer burası.

Jolly Tur ile Beyrut Turları için tıklayınız.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir