Beyrut Turu’nun Olmazsa Olmazı: Beyrut Yemekleri

Beyrut yemekleri Beyrut turunun olmazsa olmazıdır. Seyahatlerinizde yeme içme konusu sizin için son derece önemliyse, farklı mutfakları denemeyi seviyorsanız o halde Beyrut yemeklerinden fazlasıyla memnun kalacağınızı söyleyebiliriz. O halde Beyrut mutfağına iyi bir başlangıç yapacağınız bu 5 restoranı notlarınıza mutlaka kaydedin.

Beyrut Yemekleri

Abdel Wahab Restorant

Zengin menüsü ve çeşitli meze türleriyle Beyrut’ta kesinlikle uğramanız gereken çok hoş bir restoran Abdel Wahab. Lezzetli Beyrut yemekleri yanında çalışanların güler yüzlü oluşu benim bu restoranı daha da sevmeme vesile oldu. Lübnan’ın göbeğinde olan bu mekândan Lübnan sokaklarını izleme ayrıcalığını da elde ediyorsunuz. Ayrıca restoranın iç mekân tasarımı da Lübnan kültürünü yansıtması açısından bence çok hoş. Yalnız gitmeden evvel rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim, çünkü epey kalabalık ve tercih edilen bir restoran.

Chez Maguy Restaurant

Lübnan’ın en iyi deniz ürünleri restoranı Chez Maguy tüm salaşlığı ve şirinliği ile unutamayacağınız restoranlardan biri olacak emin olun. Lübnan’ın biraz dışında bir yer, ama kesinlikle gitmeye ve Beyrut yemeklerini tatmaya değer diyorum ben. Bu restoranla ilgili güzel bir detay da yemekleri restoranın sahibi Maguy isimli tatlı mı tatlı bayanın yapması ve servis etmesi. Hatta bazen balıkları ve karidesleri kendi tutuyormuş. O yüzden bu mekân bana çok samimi geldi ve yediğim yemekten inanılmaz zevk aldım. Böyle ruhu olan restoranlar her zaman tercihimdir.

Julia’s Restaurant

Benim Lübnan’da öncelikle atmosferiyle dekoruyla hayran kaldığım restoranlardan biri de Julia’s oldu. Lübnan’a özgü taş bir binanın etnik ve modern çizgilerle dekore edilmesi ortaya çok estetik bir mekân çıkmasına neden olmuş. Özellikle ışıklandırma çok romantik bir hava katmış mekâna… Lübnan mutfağına hayran kalmış biri olarak Julia’s’da yemekler de çok lezzetliydi. Sessiz, sakin ve romantik bir akşam yemeği için mükemmel bir tercih olabilir. Mutlaka deneyin diyorum.

Bab El-Mina Restaurant

Sizde benim gibi deniz ürünlerini seviyorsanız sahil kenarındaki bu hoş restoranı denemelisiniz. Deniz ürünleri ve mezeleriyle muhteşem bir yemek ziyafeti yaşadığım restoranlardan biri oldu Bab El-Mina… Önümüzde bin bir çeşit balık ve mezemiz, manzarada deniz ve muhteşem bir gün batımı… Bu restoranın lezzetleri damağımda manzarası da hala dimağımda… Mutlaka Lübnan’da bu harika restoranı ziyaret etmelisiniz.

Mounir Restaurant

Lübnan’ın en meşhur restoranı olduğunu duyunca bizde bir deneyelim dedik ve kesinlikle bu ünü hak eden bir restoran olduğunu bizzat test etmiş olduk. Beyrut’u tepeden seyredeceğiniz bir konumda olması da şehri bambaşka bir şekilde görmemize vesile oldu. Epey büyük bir restoran, bu sebeple ne kadar kalabalık olursa olsun kendinize yer bulabilirsiniz. Restoranı benim gözümde daha da gözde hale getiren bir özelliği de kullanılan sebzelerin restoranın bahçesinde yetiştiriliyor olması.

Mekânın yemekleri de çok lezzetliydi. Mükemmel bir akşam yemeği keyfi yaşadık. Beyrut yemeklerinin en leziz halini tattık. Tereddütsüz tavsiye edebileceğim bir yer burası.

Jolly Tur ile Beyrut Turları için tıklayınız.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir