23 Nisan Tatili İçin Kültür Turlarıyla Yolculuğa Çıkın

23 Nisan tatili için hala nereye gideceğinize karar vermediyseniz size birkaç önerimiz var. Jolly’nin kültür turlarıyla hem tarihi hem de doğal güzelliği cennet köşelere olan yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? İşte çocukla seyahat edilebilecek en güzel destinasyonlar…

23 Nisan Tatili İçin Öneriler

23 Nisan tatili için bir yanınız tarih olsun, farklı medeniyetleri keşfedelim, çocuğumuz için de kültürel bir yolculuk olsun diyor; bir yanınız da yorgunluk atalım, oksijen alalım, çocuğumuz için de doğal bir ortam olsun diyor. Biz her ikisi için de size bu önerileri hazırladık;

Ege ve Akdeniz’in En Güzel Koylarını Keşif

23 Nisan tatilinde Türkiye’nin en güzel koyları, denizleri, gölleri, adaları, kanyonları, köyleri ve binlerce yıllık tarihiyle buluşmaya ne dersiniz? Tercihiniz bu yönde ise Jolly’nin Ege ve Akdeniz turlarına göz atın deriz. Kuşadası, Şirince, Bodrum, Gökova, Marmaris, Aşıklar Yolu, Kızkumu, Dalyan, İztuzu Plajı, Göcek, Fethiye, Ölü deniz, 12 Adalar, Saklıkent, Kaş, Kalkan, Kekova, Demre, Antalya ve Düden Şelalesi’nden oluşan muhteşem bir rota sizi bekliyor.

23 Nisan Tatili

Şirince’de eski taş kaldırımlı sokaklardan yürüyüp eşsiz şaraplardan içmek, Efes antik kentinde Yunan ve Roma medeniyetlerinin olağanüstü görkemine şahit olmak, Meryem Ana Evi’nde bir dinin şifrelerini çözmek, Bodrum’da eşsiz koyları keşfetmek, Akyaka’da otantik mimarinin ve serin denizin tadını çıkarmak, Gökova’da tekneyle mavi sonsuza açılıp Yeşil Deniz, Zeytinli Koy, Kleopatra Plajı, Sedir Adası, İnce Kum ve Lacivert Koy’un olağanüstü güzelliklerini yaşamak, Azmak Çayı’ndan tekneyle açılmak, Marmaris Körfezi’nin eşsiz koylarında denizle bir kez daha buluşmak, Turgut Köyü’nde dilek tutmak, Dalyan ve Köyceğiz’in doğa harikaları arasında görkemli bir tarihle tanışmak, 12 Adalar’ın gizli saklı güzelliklerini keşfetmek, Saklıkent Kanyonu’nda kaybolmak, Kalkan, Kaş, Üçağız Köyü, Kekova ve Simena Köyü’nde hayatınızın en güzel deneyimlerini yaşamak istiyorsanız bu tur size göre…

Farklı Bir Kapadokya Deneyimi İçin

Kapadokya’yı bambaşka bir bakış açısıyla keşfedebileceğiniz Kapadokya turu ile hem çocuğunuz hem de kendiniz için benzersiz bir tatil yaşayacaksınız.

23 Nisan TatiliGezinin en can alıcı noktalarından biri Göreme Açık Hava Müzesi. Burada sizi, Anadolu’daki en eski kiliselerden Elmalı, Azize Barbara, Aziz Basileus, Çarıklı ve Tokalı, nefes kesici manzarasıyla Üç Güzeller, şirin ve tarihi dokusuyla Mustafapaşa ya da diğer adıyla Sinassos, mühendislik harikası olduğu kadar nefes kesici manzarasıyla Uçhisar Kalesi karşılayacak.

Çavuşin Ören Yeri, tarihi kiliseler, evler ve manastırıyla Paşabağı Vadisi, binlerce yıllık geleneğin mirasçıları Çanak-Çömlek ve Halı atölyeleri,  Hacı Bektaş Veli Türbesi, dünyanın en büyük yeraltı şehirlerinden Derinkuyu ve Kaymaklı, hem coğrafyasıyla hem kiliseleriyle büyülü Ihlara Vadisi; seyahat rotanızda yer alan yerlerden sadece birkaçı.

Bu arada Kapadokya’nın yerel lezzetlerini deneyimleyeceğinizi de belirtelim. Ama Balon Safari ve Kapadokya Türk Gecesi Eğlencesi’ne katılmayı ihmal etmeyin.

Karadeniz’in Yeşil Çağrısına Kulak Verme Zamanı

Türkiye’nin en yeşil bölgesi Karadeniz’in yeşil çağrısına kulak vermenin tam zamanı diyenlerdenseniz Jolly’nin Karadeniz turu tam size göre.

23 Nisan TatiliDuraklardan biri Trabzon. Gezebileceğiniz yerler arasında ünlü çay fabrikası Sürmene, Rize ve Borçka Karagöl bulunuyor. Görkemli Fırtına Vadisi’nde bir gezinin ardından Karadeniz’in ünlü çay bahçeleri ve Çamlıhemşin’e doğru bir serüvene itecek sizi bu tur. Dilerseniz Çat Vadisi üzerinden kartal yuvasını andıran Zil Kale’yi ve Karadeniz evleriyle Mollaveyis Köyü’nü ziyaret edebilirsiniz. Ama isterseniz Fırtına Deresi’nde rafting turu ile mavi-yeşil bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Bu arada Çayeli’ndeki ünlü Rize bezleri, Sürmene’nin ünlü bıçak atölyeleri ve keyifli bir Uzungöl molası da sizi bekleyen güzellikler arasında yer alıyor. Yaylaların yaylası Ayder, coşkulu akışlarıyla Kalegon ve Gelin Tülü şelaleri sizi tüm görkemiyle karşılayacak doğa güzellikleri arasında. Ünlü Zigana Geçidi ve Hamsiköy, Altındere Milli Parkı, Sümela Manastırı, Meryem Ana Kilisesi, Ayazma, su kemerleri, kaya freskleri ve Atatürk Köşkü’nün bu gezinin olmazsa olmaz rotaları arasında yer aldığını belirtelim.

Batum yolculuğunuzda ise ünlü botanik bahçesi, limanı, Piazza Meydanı, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binası ve Medea Heykeli görebileceğiniz yerler arasında.  Bu arada Kafkas dans gösterileriyle renklenen ve Gürcü mutfağının incelikleriyle damaklarda haz bırakmaya aday Gürcü gecesine katılmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir