Batı Karadeniz ve Küre Dağlarında Enfes Bir Tur

Akarsuları, düdenleri, mağaraları, kanyonları, kayalık duvarları, dik yamaçlardaki gür ormanları ve bu doku içine adeta gizlenmiş köyleriyle Küre Dağları, doğanın adeta milim milim işlediği yerlerden biri. Buna bir de Batı Karadeniz’in diğer güzellikleri eklenince bütün bedeninizin adrenalin kadar huzurla dolması doğal bir sonuç olsa gerek. Küre Dağları Batı Karadeniz Turu rotalarını adım adım birlikte keşfedelim…

Güzeldere Şelalesi gezinin ilk rotası… Kayın, gürgen, köknar, porsuk, sarıçam ve daha onlarca ağaç türüne ev sahipliği yapan bu bölgede gerçek anlamda bir köy kahvaltısı ile güne başlayacaksınız. Kahvaltının ardından onlarca ağaç türü içinde yeşil bir yolculuğun ardından Güzeldere Şelalesi sizi tüm görkemiyle karşılayacak. Yeri gelmişken belirtmek gerekiyor Güzeldere, 130 metre akışıyla Türkiye’nin en yüksek şelalesi olarak anılıyor. Ardından, yaban hayatı keşfedeceğiniz bir başka güzel coğrafya Efteni Gölü sizi bekliyor olacak. Efteni Gölü, 175 kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Ve bunların 123’ü Dünya Doğayı Koruma Birliği’nin Kırmızı Listesi’nde yer alıyor.

Güzeldere Şelalesi

Batı Karadeniz ve Muhteşem Manzaraları

Efteni Gölü’nden sonraki durak ise Bolu Dağı üzerinden Topuk Yaylası. 1.300 metrelik rakımda yer alan Topuk Yaylası, gezinin neredeyse mücevheri sayılabilecek kadar göz alıcı bir güzelliğe sahip. Eşsiz bir göl ve orman manzarasına sahip bu yer, pek çok ünlü spor kulübü tarafından hem antrenman hem de konaklama alanı olarak tercih ediliyor.

Karşı karşıya kalacağınız güzellikler bunlarla sınırlı değil. Nefes kesici güzelliğiyle Abant’ta bir fayton gezisi, Batı Karadeniz’i en zengin bitki örütüsüne sahip Yedigöller, ana karayla adayı birbirine bağlayan Kemere Köprüsü ile buluşacağınız Amasra, derin vadileri, akarsuları, zengin doğa yaşamıyla Horma Kanyonu, bu gezinin güzergahları arasında yer alan rotalardan birkaçı.

Ancak, gezeceğiniz yerlerin sadece bu rotalardan oluşacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Zira, bu geziye ismini veren ve Türkiye’nin tek Pan Parks’ı, Avrupa’nın ise 13. Pan Parks’ı olan Küre Dağları, turun başrolünü üstleniyor. Kanyon yürüyüşü kadar at binme ve atv gibi etkinliklerle bu harikulade doğanın tadına daha çok varacaksınız.

Küre Dağları

Sarımsağı kadar meşhur olmamış daha pek çok güzellikleriyle Taşköprü, ünlü isimlerin karanlık günlerinin mekanı olan tarihi cezaevi kadar ön plana çıkmamış güzellikleriyle ve bu güzellikleri bir tekne turu ile keşfedeceğiniz Sinop, huzur ve sağlık soluduğunuz Ilgaz Dağı, tarihi konakları başta olmak üzere pek çok anıtıyla adeta açık hava müzesi olan Kastamonu ve tarih kokan sokaklarıyla Safranbolu, bu gezinin rotasında yer alan güzellikler arasında bulunuyor.

Bu arada altını çizmek gerekiyor. Bu geziyi bir şekilde gurme tur olarak da değerlendirebilirsiniz. Zira, Batı Karadeniz’in güzelliklerinin toplu bir resmi olarak kabul edilebilecek bu yerlerin her birinde yöreye özgü lezzetleri tatma fırsatını bulacaksınız.

Küre Dağları Batı Karadeniz turunu daha detaylı incelemek için tıklayınız.

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir