Başak Burcunda Güneş Tutulması ve Burçlara Göre Yol Haritası

Sevgili Jolly Blogger Takipçileri,

13 Eylül 2015 tarihi ve sabah saatleriyle birlikte önemli bir göksel hareketin gerçekleşmesine tanık olacağız. Başak burcunun 20 derecesinde meydana gelecek olan bu göksel hareket gökyüzünün iki büyük ışığı olan Ay ve Güneş kavuşumuna eşlik eden parçalı Güneş tutulması olarak karşımıza çıkmakta. Öncelikle Güneş tutulmalarının genel etkilerini ifade ettikten sonra burcunuz üzerindeki etkilerine göz gezdirelim.

13 Eylül’de meydana gelecek olan tutulma ile yaşamlarımızda Balık-Başak eksen ve temasıyla ortaya çıkacak gelişmelere işaret edecek.

Güneş tutulmaları yaşamımızda bir döngünün bitişi ve yepyeni bir döngünün başladığı zamanlarına işaret eden kadersel ve önemli olaylardır.

Bu dönemler eski alışkanlıkların, eski inanç kalıplarının ve davranış modellerinin sorgulanması ve yeni olana kapıyı açmak anlamına gelmektedir.

Tutulma Başak burcunda gerçekleşeceği için sabır ve sorumluluk duygusunu başkalarına hizmet verme, iş disiplini, yararsız olanı yararlıdan ayırma, sağlık bilinci, güçlü bir analitik bakış ile hedeflediğiniz yeni başlangıçlara doğru adım atabilirsiniz.

Başak burcunda gerçekleşecek olan bu tutulmanın etkisiyle olaylara ve olgulara daha eleştirel ve mükemmeliyetçi bir bakış açısıyla birlikte huzursuz ve denge kurmakta zorlanan bir ruh hali içerisinde olabilirsiniz.

Bu tutulmanın bir başka özelliği ise fiziksel ya da ruhsal arınmayla yakından ilgili olmasıdır. Bu nedenle seyahat planlarınızı yaparken fiziksel, zihinsel ve ruhsal destek sağlayacak kişiye özel sağlıklı yaşam, spa, detoks programlarının olduğu tatil köyleri ve merkezleri tercih edebilirsiniz.

GÜNEŞ TUTULMASININ BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ

(Öncelikle Yükselen Burcunuza Göre Okumanızı Öneririm)

<KOÇKOÇ:

Sevgili Koçlar, 13 Eylül 2015 tarihinde Başak burcunda gerçekleşecek yeni aya eşlik eden Güneş tutulması günlük yaşamınızın rutini içinde ortaya çıkacak olan bitiş ve başlangıçlar, değişimlere işaret etmekte. İş yaşamınızı ve çalışma koşullarınızı da yakından ilgilendirecek olan bu tutulmanın etkisiyle çalışma arkadaşlarınız, yanınızda çalışanlar ile ilgili önemli kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Yeni bir projeye başlayabilir, çalışma koşullarınız ve iş arkadaşlarınızla bağlantılı konularda her zamankinden daha endişeli bir ruh haline bürünebilirsiniz. Halihazırda var olan ve önemsemediğiniz bir sağlık sorunu bu dönemde karşınıza çıkabilir. Bu noktada alternatif sağlık programlarının da yer aldığı  tematik seyahatler fiziksel ve ruhsal anlamda size iyi gelebilir.

BoğaBOĞA:

Sevgili Boğalar, 13 Eylül 2015 tarihinde Başak burcunda gerçekleşecek yeni aya eşlik eden Güneş tutulması ile birlikte özel hayatınız, aşk, çocuklar, yaratıcılık gerektiren hobiler ve eğlence ana başlıklarında yeni değişimler ve fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde çocuk sahibi olmak ile ilgili planlarınız netleşebilir, çocuklarınıza ait sorumluluklarınız her zamankinden daha fazla olabilir. Sürecin bir başka özelliği de yepyeni bir duygusal ilişki gündeme gelebilir. Çocuklarınız ve arkadaşlarınız ile olan ilişkinizde fazlaca eleştirel bir tutum takınmak ve bu noktada dengeyi yakalayamamak sonrasında sizi üzebileceği için daha dikkatli olmanızı öneririm. Halihazırda bir hobiniz ve sanatsal yaratıcılığınız var ise bunu ortaya koymak, sergilemek ve belki de bir meslek haline getirmek söz konusu olabilir. Bu dönemde arkadaşlarınız ve çocuklarınızla yapacağınız bir tatil planı size iyi gelebilir.

İkizlerİKİZLER:

Sevgili İkizler, 13 Eylül 2015 tarihinde Başak burcunda gerçekleşecek yeni aya eşlik eden Güneş tutulması ile birlikte emlak, ev, yerleşim ve aile üyelerinizle bağlantılı olan ana başlıklarda uzun vadeli birtakım değişim ve dönüşümlerin söz konusu olduğu dönem vurgulanmakta. Bu dönemde ailenize yeni bir birey katılabilir ve ebeveynlerinize ait sorumluluklarınız artabilir. Her durumda ev içerisinde artacak olan sorumluluklarınızın vurgulandığı bu dönemde ev değiştirme, emlak alım ve satımı ile ilgili konular gündeminize taşınabilir. Geçmişinizi ve bilinçaltınızı etkileyen belli duygusal ve düşünsel kalıplardan arınmak için bu dönemi değerlendirebilirsiniz.

YengeçYENGEÇ:

Sevgili Yengeçler, 13 Eylül 2015 tarihinde Başak burcunda gerçekleşecek yeni aya eşlik eden Güneş tutulması ile birlikte zihinsel faaliyetleriniz, yakın çevreniz, kardeşleriniz, eğitim öğretim hayatınız ve seyahatlerin ana temalar olduğu bir süreçtesiniz. Bu dönem içersinde bol bol seyahat edeceğiniz için seyahat planlarınızı detaylı bir biçimde organize etmelisiniz. Yeni bir eğitim öğretim sürecine adım atmak, yani sözleşme ve kontratlara imza atmak bu dönemin diğer ana başlıkları olacak. Kitap, dergi, yazarlık çeşitli seminerler gibi zihinsel süreçlerin bolca vurgulanacağı bu dönemde yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde mükemmeliyetçi bir tutumla yaklaşıp fazlaca eleştirel olma noktasını da iyi dengelemeniz gerekiyor.

AslanASLAN:

Sevgili Aslanlar, 13 Eylül 2015 tarihinde Başak burcunda gerçekleşecek yeni aya eşlik eden Güneş tutulması ile birlikte maddi kazanımlarınız ve yeteneklerinizi süreç vurgulanmakta. Para ve maddeye bakış açınızın sorgulanacağı bu dönemde finansal kazanımlarınızı artırmak adına yeni yatırım alanları ve alım satıma dair konular önem kazanacak. Parasal konularla ilgili olarak sağlam bir bütçe muhasebesi yapmanız gereken bu dönemde finansal konularla bağlantılı geleceğe dair her zamankinden daha endişeli bir tutum içerisine girebilirsiniz. Şahsi birikimlerinizi değerlendirmek adına yeni koşulların ortaya çıkması ve geliştirmiş olduğunuz yeteneklerin maddi bir kazanca dönüşmesiyle ilgili yeni bir yol haritası gündemde. Maddi koşullarınızı düzenlemek adına çeşitli seyahatler gündeme gelebilir.

BaşakBAŞAK:

Sevgili Başaklar, tutulmalar serisinin Başak-Balık aksında olması ve 13 Eylül 2015 tarihinde burcunuzda gerçekleşecek olan Güneş tutulması hayatınızda önemli değişimler ve dönüşümlere kapı araladığınız bir dönemi vurgulamakta. Öncelikle kimlik, kişilik ve fiziksel görünüşünüz ile bağlantılı noktalarda birtakım farkındalık ve sorgulamalar yaşayacaksınız. Fiziksel görünümünüzle ilgili bazı değişiklikler yapmak, artık işinize yaramayan ve size hizmet etmeyen inanç kalıpları ve ilişki modellerini elimine etmeye  her zamandan daha çok ihtiyaç duyacaksınız. Öz farkındalığınız ve kimlik bilincinizle ilgili kendinize karşı daha fazla sorumlu olduğunuzu hissettiğiniz bu dönemde diğerlerine karşı daha esnek bir bakış açısıyla yaklaşmanız oldukça önemli.

TeraziTERAZİ:

Sevgili Teraziler, 13 Eylül 2015 tarihinde Başak burcunda gerçekleşecek yeni aya eşlik eden Güneş tutulmasının etkilerini 12. ev alanınızda deneyimleyeceksiniz. Yepyeni bir ruhsal arayış düşüncesi ve manevi gelişim ile iç dünyanızda birtakım değişimler söz konusu. Bu süreçte çevrenizden izole olmak ve yalnızlık fikri size her zamandan daha cazip gelebilir. Geleceğe dair oluşturacağınız yeni “ben” bilincinin hazırlık aşaması diyebileceğimiz bu dönem daha sağlıklı olanı hayatınıza çekmek için bir şeyleri bırakmak ve bir şeylerden vazgeçmek anlamına da gelmekte. Birtakım hayal kırıklıkları ve içsel huzursuzluk sindirimle bağlantılı sağlık sorunlarına neden olabilir. Ruhsal anlamda arınmaya her dönemden daha fazla ihtiyaç duyacağınız bu dönemde inanç turizmi kapsamında yapacağınız seyahatler size iyi gelebilir.

AkrepAKREP:

Sevgili Akrepler, 13 Eylül 2015 tarihinde Başak burcunda gerçekleşecek yeni aya eşlik eden Güneş tutulması ile birlikte geleceğe dair umutlarınız, mesleki kazanımlarınız, idealleriniz, ortak bir amaç doğrultusunda bir araya gelmiş olduğunuz topluluklar ve arkadaşlıklarınız ile bağlantılı noktalarda birtakım farkındalıklar söz konusu. Bu dönemde dernek, cemiyet tarzı herhangi bir topluluğa dahil olabilirsiniz. Ümit ve geleceğe dair beklentilerimize de vurgu yapan bu tutulma ile birlikte bazı hedeflerinizi yeniden gözden geçirmek, gelişiminize ve size hizmet etmeyen arkadaşlıklarınız ile ilişki tarzınızı irdelemek durumunda kalabilirsiniz.

YayYAY:

Sevgili Yaylar,  13 Eylül 2015 tarihinde Başak burcunda gerçekleşecek yeni aya eşlik eden Güneş tutulması ile birlikte mesleğiniz, iş yaşamınız, yaşam hedefleriniz, kariyeriniz üzerinde önemli bazı gelişmeleri beraberinde getirecek. Bu tutulmayla birlikte kariyerinizle ilgili yeni bir başlangıca imza atmanız söz konusu olabilir. Bununla birlikte kariyeriniz ve mesleki gelişiminizde rasyonel olmadığını düşündüğünüz bazı hedeflerinizden vazgeçmek durumunda kalabilirsiniz. Aile ve özel yaşam ile meslek yaşamınız arasında bir denge oluşturmak durumundasınız. Yeni fikirler, yeni kişiler, yeni projeler ve kariyerinizle ilgili konularda tanınma şansınızın yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Bu dönemde mesleğinizle bağlantılı seyahatler gündeme gelebilir.

OğlakOĞLAK:

Sevgili Oğlaklar, 13 Eylül 2015 tarihinde Başak burcunda gerçekleşecek yeni aya eşlik eden Güneş tutulması ile birlikte inançlar, ahlaki değerler, yayıncılık, seyahatler, eğitim öğretim faaliyetleri ana başlıklarında bazı gelişmeler odak noktanız olarak karşımıza çıkmakta. Bu süreçte uzak yerlere yapacağınız yolculuklar gündeme gelebilir. Bunun yanında bir eğitim öğretim programına dahil olabilir, yükseköğrenimle ilgili yeni haberler alabilirsiniz. Yaşam anlayışınızı derinden etkileyebilecek olan bir ideal ve içinde yaşamış olduğunuz evren, dünya, inanç noktalarında yeni farkındalıklar geliştirebilirsiniz. Uzak ülkeler ve yabancılarla bağlantılı finansal ortaklıklar ve işbirliği içerisine girebilirsiniz.

KovaKOVA:

Sevgili Kovalar, 13 Eylül 2015 tarihinde Başak burcunda gerçekleşecek yeni aya eşlik eden Güneş tutulması ile birlikte ortaklıklar yoluyla elde etmiş olduğunuz finansal kazanımlarınızın vurgulandığı döneme işaret etmekte. Konuyla ilgili olarak özellikle miras, kredi, nafaka, borç, gibi başkalarıyla bağlantılı parasal konulara dair önemli gelişmeler söz konusu olabilir. Uzun zamandır beklediğiniz bir kredi onaylanabilir ya da finansal kazanımlarınızı düzenlemek adına yeni kaynaklara ihtiyaç duyabilirsiniz. Sözü edilen konularla ilgili birtakım riskler ve krizlerin de olabileceği bu etkiyle birlikte herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle bazı cerrahi müdahaleler gündeme gelebilir.

BalıkBALIK:

Sevgili Balıklar, 13 Eylül 2015 tarihinde karşıt burcunuz olan Başak’ta bir Güneş tutulması yaşayacaksınız. Astrolojik anlamıyla değerlendirdiğimizde Başak-Balık aksı fiziksel ve ruhsal şifa ile bağlantılıdır. Bu noktada ilişkilerinizde var olan birtakım sıkıntıları çözmek için daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. 7. ev alanınızda meydana gelecek bu tutulma eş, evlilik, ortaklıklar ve başkalarıyla birlikte hareket ettiğiniz ana başlıklarda önemli birtakım gelişmelere işaret etmekte. Bu süreçte bekar iseniz bir evlilik düşüncesi ortaya çıkabilir ya da yeni bir ortaklığa adım atabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise her tür ilişki modelinde yargılama-eleştirme eğilimlerinin dengesini tutturabilmek olmalı.

Yıldızların Düşlerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle…

blank

Emine GÜCEK 11.07.1978 Adana doğumlu olup ilk eğitimini Mersin'de,orta ve lise eğitimini Adana'da tamamlamıştır.Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi,Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, ülkenin farklı illerinde eğitimcilik yapmıştır. Münasebetsiz uzun hüzünleri, manasız kısa sevinçleri yaşamda anlamlandırma döngüsünde ve kendi içine yaptığı uzun yolculuklarda,astroloji hayatının orta noktasında olmuştur. Astrolojiye olan ilgisi yaşamın aslında zamanı ve mekanı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu farkettiği ve "AN"ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğinde ortaya çıkmıştır. Astrolojik sembolleri çözme çabasında yolu, onu Astroloji Türkiye'nin değerli eğitmenleri Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer ile buluşturmuştur. Astroloji Türkiye, Astroloji Akademisi mezunudur. DerKİ.com ve AstroTürkiye.com'da Astroloji,Ezoterizm ve Mitoloji ile ilgili araştırma yazıları yazmaktadır. Yay yükselenli ve 9. ev stelyumlu haritası vaatlerini gerçekleştirme noktasında onu, bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna,yayıncılık,farklı kültürleri tanıma isteğine doğru çekmiştir. Seyahat etmiş olduğu yerlerdeki bölgeye has gözlemlerini,bölgenin tarihi ve turistik mekanlarıyla birlikte dokusunu paylaşmak istemiş ve bu nedenle Gezmelerde.com seyahat portalını açmıştır. Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle......... ASTROLOJİADA-Emine GÜCEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir