Balkanların Gözbebeği Makedonya

Tarihin eğlence ile iç içe geçtiği Saraybosna’dan Makedonya’ya uzanan muhteşem bir gezi. Bu gezinin her noktası büyüleyici özellikle Balkanların kalbi sayılan Makedonya… Gelin sizi Makedonya gezilecek yerler eşliğinde keyif dolu bir yolculuğa çıkartalım.

Makedonya, yemyeşil vadileri ve turkuaz gölleri ile doğayla iç içe olabileceğiniz bir ülke. Balkanlar’ın yaşayan kültür müzesi olarak anılıyor. Vardar Nehri’nin geniş vadisinde, yüksekliği iki bin metreyi aşan dağların arasına kurulmuş. En popüler şehirleri başkent Üsküp ve en turistik kent olan Ohrid. Toplam nüfusu 2 milyon Makedonya’nın.

Nüfusu 500 bin olan tarihi balkan şehri Üsküp, asırlara meydan okuyan ve Türk izlerini de taşıyan onlarca tarihi yapı ve eser ile ziyaretçileri zamanda yolculuğa çıkarıyor.

Üsküp, modern yüzüyle de beğeni topluyor. Son yıllarda inşa edilen köprüler, heykeller ve süs havuzları Üsküp’e ayrı bir hava katıyor. Şehir huzurlu ve sessiz… Geceleri ise Avrupa’yı aratmayan bir gece hayatı sunuyor. Vardar Nehri kıyısında çok şık gece klupleri ve barlar bulunuyor. Bazılarının girişi ücretsiz bazıları ise 10 euro’yu geçmiyor. Restaurant’ları da yemeği keyifle yedirten türden. Çünkü çoğunda canlı Balkan müziği ezgileri size eşlik ediyor.

Ve Makedonya’nın doğa harikası, tatil şehri Ohrid. Üsküp’e mesafesi 3 saat. Avrupa’nın en derin göllerinden olan Ohrid Gölü ise şehrin en önemli simgesi. Dünyadaki en berrak suya sahip ilk dört gölden biri. Unesco 1980 yılında Ohrid Şehrini ve Ohrid Gölünü dünya mirası listesine almış. Makedonlar Ohrid Gölüne deniz tatiline geliyorlar. O kadar berrak ki metrelerce derinlikde bile dibi cam gibi gözüküyor. Ohrid Gölü’nde tekne gezintisi yapmak da çok keyifli.

Göl kenarında cok sayıda cafe ve restaurant bulunuyor. Çarşıları da her daim hareketli. Gezmeye doyulamayacak türden. Ohrid’de Bodrum’u anımsatan bir gece hayatı var. Her türlü müzik yapan club’lar ve barlar sabahlara kadar dolu. Ayrıca yaz aylarında burada müzik şenlikleri de düzenleniyor.

 Ohrid’de ara sokakları gezmek ise bambaşka bir huzur. Safranbolu evlerine benzer yaşam alanlarının konumlandığı, daracık sokaklarda kapıların önlerinde oturan ve turistlere karşı çok sempatik tavırlar sergileyen insanlar buraya ayrı bir sıcaklık katıyor.

MAKEDONYA DIŞINDA BAŞKA HARİKALAR DA GÖRECEKSİNİZ!

Baştan Başa Balkanlar gezinizde; bir açık hava müzesi görünümünde, yeşile bürünmüş Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna, Hırvatistan’ın en güzel şehirlerinden, tatilin yükselen yıldızı Dubrovnik, tarihe yolculuk dışında modern alışveriş merkezleri, cafeleri ve gece hayatıyla tam bir tatil beldesi olan Arnavutluk’un başkenti Tiran ve Karadağ’daki sahil şehri Budva ve İşkodra’yı da göreceksiniz. Gideceğiz şehirlere yol alırken muhteşem manzaralar ve eserler de sizleri bekliyor.

Jolly Tur ile Makedonya Turları için tıklayınız.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Gezmeyi seven İngilizce öğretmeni. -de'ler, -da'lar ayrı yazılsın başka bir problemi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir