Balayı Çiftlerine Tatil Tüyoları

Balayı için nereye gitsem diye düşünmeye başladıysan ve aklın giderek karışıyorsa, derin bir nefes alıp arkana sakince yaslan. Bu yazıda yurt içi ve yurt dışı seçeneklerinden, balayı ile ilgili dikkat etmen gereken detaylara kadar her şeyi bulabileceksin.

Eğer kafan karışıksa ve bir türlü karar veremiyorsan, sana öncelikli tavsiyem balayı konseptine karar vermen. Balayı tatilinden beklentilerini sıralarsan gitmek istediğin yer hakkında daha net fikirler bulabilirsin. Deniz, kum, güneş, yeme-içme ve dinlenme tatili mi istiyorsun; yoksa gezip göreyim, çılgınlar gibi eğlenip yeni yerler keşfedeyim mi diyorsun? Buna karar verdiysen ikinci öneri geliyor. Olabildiğince erken plan yapmalısın! Erken plan yaparak tur ve uçak bileti fiyatlarına çok daha avantajlı bir şekilde erişebileceğini unutmamalısın.

Pek çok tur için avantajlı erken rezervasyon dönemi, yaklaşık olarak 8 aylık bir süreyi kapsadığından balayına yaz ya da sonbahar döneminde çıkacaksan kararını bu süre içerisinde şekillendirmiş olman gerekiyor. Bu sayede kalacağın otellerin avantajlı indirim paketlerinden yararlanabilir, balayı keyfini uygun fiyat avantajı ile birleştirebilirsin. Unutmamalısın ki güvenilir bir tur tercihi, en özel tatil planında başının ağrımaması için en önemli faktörlerden biri.

Yurt İçi Balayı Seçenekleri

Ülkemizde balayı için çiftlerin en çok tercih ettiği destinasyonların başında Belek geliyor. Balayı tatili için yüksek kalitede hizmet veren delüks otellerin bu bölgede olması tabii ki tesadüf değil. Belek, sakin bir balayı istiyorsan senin de ilk tercihlerin arasında yer alabilir.

Belek’ten sonra ilk akla gelen yerlerden biri de Bodrum. Gece hayatının da hayli tatmin edici olduğu Bodrum’da, gündüz deniz, kum ve güneşin; gece ise eğlence hayatının tadını çıkarabilirsin. Popüler tatil destinasyonları arasında Kemer ve Çeşme‘yi de atlamadan geçmeyelim.

Daha sakin bir tatil anlayışı daha çok koy ve tarih esintisi arayanlardansan Marmaris, Datça, Alanya, Didim, Ayvalık, Kuşadası ve Kaş tercihlerin arasında yer alabilir. Özellikle Kaş’ı düşünüyorsan Üçağız bölgesinin inanılmaz güzellikteki koylarında dalış fırsatını kaçırma derim.

Balayı tatilin kışa denk geliyorsa en popüler bölge olan Uludağ, Kartalkaya gibi kayak bölgeleri ideal tercihler olarak öne çıkıyor. SPA merkezlerinin konumlandığı Abant, Sapanca gibi seçenekler de kış aylarında apayrı bir keyif sunuyor.

Yurt Dışı Balayı Seçenekleri

Yurt dışı için en çok tercih edilen destinasyonlar arasında egzotik adalar, Fransa ve İtalya yer almakta. Deniz suyunun en berrak halini görmek isteyenler rotayı Maldivler, Phuket, Bali ve Phi Phi adalarına çevirmeli. Doğal güzellikleri her sene milyonlarca yabancı turist çeken bu bölgelere gitmeden önce fotoğraf makinanın hafızasında da yeni fotoğraflar için yer açsan iyi olur. Bolca fotoğraf çekeceğin muhtemel!

Balayı tatili için ayırdığın bütçe, yurt dışı için daha kısıtlıysa Ege’nin müthiş adalarını keşfedebileceğin mavi turlar da emrine amade! Aynı şekilde İtalya ve Hırvatistan rotalarından oluşan Adriyatik turları tercih edebilirsin. Özellikle yaz ayları için tatil düşünen çiftlere Yunanistan turları şiddetle önerilir. Eğlence hayatından doğal güzelliklere tüm ihtiyacını tek bir turda karşılayabilirsin.

Son olarak Kıbrıs’a da değinmeden geçmeyelim dedim. Yılın 12 ayı açık olan tesisleri ile hem yaz dönemi hem de kış dönemi için harika bir alternatif olan Kıbrıs, özellikle kış aylarında uygun fiyatları ile cazip bir seçenek oluyor. Kış döneminde uçak fiyatı dahil paketleriyle ortalama 800 TL’den başlayan fiyatlarla tatilini çok avantajlı bir fırsata dönüştürebilir, yurt içinde tatil yapmış kadar uygun bir bütçe ile yurt dışı keyfini yaşayabilirsin.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Paylaşım
Önceki yazıyı okuyun:
Kıbrıs’a İlk Kez Gideceklere Tatil Önerileri

Kıbrıs havası sebebiyle yaz kış tatile elverişli müthiş bir hazine bence. Küçük tatil kaçamaklarında özellikle çok güzel alternatifler sunuyor. Öncelikle...

Kapat