Deniz, Doğa, Kültür: Türkiye’de Baharda Gidilecek 5 Şehir

Bahar geldi, seyahatseverler baharda gidilecek yerler araştırmasına başladı bile. Biz de araştırdık ve sizin için en güzel bahar destinasyonlarını seçtik. İçinde hem doğa, hem deniz, hem kültür, hem konforlu oteller olan bu rotalardan geriye bol bol hatıra ve fotoğraf biriktirip döneceğinizden eminiz.

Baharda Gidilecek Şehirler

Eğer yazı beklemeden, mevsimlerin en güzeli baharı eşsiz bir tatil ile taçlandırmak isterseniz o halde size birkaç önerimiz olacak.

Antalya

Baharda Gidilecek

Türkiye’nin tatil cenneti kuşkusuz Antalya. Alanya’dan Kemer’e, Side’den Belek’e kadar birçok turizm destinasyonuna sahip turizm cennetimiz sadece yazları değil baharda da favori olan şehirlerden. Eğer Antalya çok sıcak olmadan gideyim, oraların en güzel zamanı bahardır diyorsan, haklısın. Bizce de bahar, Antalya’ya çok yakışıyor. Üstelik Antalya, baharda da denize girebileceğiniz şanslı yerlerden biri. Böylece hem deniz tatilini hem de kültürel gezilerinizi birleştirir Antalya’yı doya doya gezebilirsiniz. Unutmayın! Bahar dönemi fırsatlarıyla Antalya otelleri bütçenizi de uygun fiyatlara getirebilirsiniz.

Muğla

Baharda Gidilecek Yerli ve yabancı turistlerin her yıl tatil için tercih ettiği şehirlerimizden biri de Muğla. Muğla gezilecek yerler açısından oldukça elverişli bir kent. Görülecek birçok tarihi noktası olan Muğla’da en sık gidilen yerlerin başında ise kuşkusuz Bodrum, Fethiye, Marmaris geliyor. Muhteşem koyları, benzersiz denizi, su sporları için elverişli koşulları ile deniz tatilinin vazgeçilmez destinasyonlarından biri olan Muğla, yöresel yemekleri ve üstün kalitedeki otelleri ile de turizm cenneti olmayı hak ediyor. Muğla otelleri beklentilerinizi en üst seviyede karşılarken yaza iyi bir başlangıç yapacaksınız.

Çanakkale

Baharda gidilecek

Türkiye’nin oksijen deposu Kaz Dağları’nın bir ayağı Çanakkale’de bulunuyor. Dünya üzerindeki en temiz havaya sahip özel bir bölge olan Kaz Dağları, son yılların yükselişe geçen popüler destinasyonlarından. Sadece doğal güzelliği ile değil, köklü bir mitolojik geçmişi de bulunan Çanakkale’nin Asos ilçesinde adeta yeniden doğacağınız bir tatil yapabilirsiniz. Mis gibi havada doğa yürüyüşleri ve yoga yapmak da size çok iyi gelecek.

Balıkesir

Baharda gidilecek

Türkiye’nin özel turizm bölgelerinden biri de Balıkesir. Hem Marmara’nın hem de Ege’nin karakteristik özelliğini alan Balıkesir’in favori tatil yerlerinden biri de Ayvalık oluyor. Arnavutkaldırımlı taş sokakları, Cunda Adası, cumbalı evleri, papalinası, tostu, kabak çiçeği dolması ile en güzel mutfaklardan birine sahip Ayvalık’ı bu bahar tercih ettiğinize pişman olmayacaksınız.

İzmir

Baharda gidilecek

Çeşme‘si, Alaçatı‘sı, Foça‘sı, boyozu, çiğdemi, damla sakızlı Türk kahvesi derken saymakla bitmeyecek güzelliklere sahip İzmir’e de en çok bahar yakışıyor. Sokaklarında bol bol fotoğraf çekebileceğiniz, yemelere doyamayacağınız bir İzmir tatiline hayır demek mümkün mü? Koşuşturmaya bir mola vermek isterseniz, uygun fiyatlardaki otellerinde konaklama fırsatı yakalamanız da oldukça kolay.

Bahar Kampanyalarını Jolly İle Yakalamak İçin Tıkla

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir