Deniz, Doğa, Kültür: Türkiye’de Baharda Gidilecek 5 Şehir

Bahar geldi, seyahatseverler baharda gidilecek yerler araştırmasına başladı bile. Biz de araştırdık ve sizin için en güzel bahar destinasyonlarını seçtik. İçinde hem doğa, hem deniz, hem kültür, hem konforlu oteller olan bu rotalardan geriye bol bol hatıra ve fotoğraf biriktirip döneceğinizden eminiz.

Baharda Gidilecek Şehirler

Eğer yazı beklemeden, mevsimlerin en güzeli baharı eşsiz bir tatil ile taçlandırmak isterseniz o halde size birkaç önerimiz olacak.

Antalya

Baharda Gidilecek

Türkiye’nin tatil cenneti kuşkusuz Antalya. Alanya’dan Kemer’e, Side’den Belek’e kadar birçok turizm destinasyonuna sahip turizm cennetimiz sadece yazları değil baharda da favori olan şehirlerden. Eğer Antalya çok sıcak olmadan gideyim, oraların en güzel zamanı bahardır diyorsan, haklısın. Bizce de bahar, Antalya’ya çok yakışıyor. Üstelik Antalya, baharda da denize girebileceğiniz şanslı yerlerden biri. Böylece hem deniz tatilini hem de kültürel gezilerinizi birleştirir Antalya’yı doya doya gezebilirsiniz. Unutmayın! Bahar dönemi fırsatlarıyla Antalya otelleri bütçenizi de uygun fiyatlara getirebilirsiniz.

Muğla

Baharda GidilecekYerli ve yabancı turistlerin her yıl tatil için tercih ettiği şehirlerimizden biri de Muğla. Muğla gezilecek yerler açısından oldukça elverişli bir kent. Görülecek birçok tarihi noktası olan Muğla’da en sık gidilen yerlerin başında ise kuşkusuz Bodrum, Fethiye, Marmaris geliyor. Muhteşem koyları, benzersiz denizi, su sporları için elverişli koşulları ile deniz tatilinin vazgeçilmez destinasyonlarından biri olan Muğla, yöresel yemekleri ve üstün kalitedeki otelleri ile de turizm cenneti olmayı hak ediyor. Muğla otelleri beklentilerinizi en üst seviyede karşılarken yaza iyi bir başlangıç yapacaksınız.

Çanakkale

Baharda gidilecek

Türkiye’nin oksijen deposu Kaz Dağları’nın bir ayağı Çanakkale’de bulunuyor. Dünya üzerindeki en temiz havaya sahip özel bir bölge olan Kaz Dağları, son yılların yükselişe geçen popüler destinasyonlarından. Sadece doğal güzelliği ile değil, köklü bir mitolojik geçmişi de bulunan Çanakkale’nin Asos ilçesinde adeta yeniden doğacağınız bir tatil yapabilirsiniz. Mis gibi havada doğa yürüyüşleri ve yoga yapmak da size çok iyi gelecek.

Balıkesir

Baharda gidilecek

Türkiye’nin özel turizm bölgelerinden biri de Balıkesir. Hem Marmara’nın hem de Ege’nin karakteristik özelliğini alan Balıkesir’in favori tatil yerlerinden biri de Ayvalık oluyor. Arnavutkaldırımlı taş sokakları, Cunda Adası, cumbalı evleri, papalinası, tostu, kabak çiçeği dolması ile en güzel mutfaklardan birine sahip Ayvalık’ı bu bahar tercih ettiğinize pişman olmayacaksınız.

İzmir

Baharda gidilecek

Çeşme‘si, Alaçatı‘sı, Foça‘sı, boyozu, çiğdemi, damla sakızlı Türk kahvesi derken saymakla bitmeyecek güzelliklere sahip İzmir’e de en çok bahar yakışıyor. Sokaklarında bol bol fotoğraf çekebileceğiniz, yemelere doyamayacağınız bir İzmir tatiline hayır demek mümkün mü? Koşuşturmaya bir mola vermek isterseniz, uygun fiyatlardaki otellerinde konaklama fırsatı yakalamanız da oldukça kolay.

Bahar Kampanyalarını Jolly İle Yakalamak İçin Tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir