Bahar Gezilerinizi Yürüyüş Rotasına Çevirin: Yürüyerek Gezeceğiniz 10 Rota

İlkbahar demek seyahat demek. Güneşin ısıttığı, doğanın huzur verdiği, mavinin ve yeşilin enerji yüklediği ilkbahar aylarında seyahat ederken çevrenizi yürüyerek keşfetmek ister misiniz? Huzurlu bir doğa yürüyüşü ve hafta sonu kaçamakları için bahar aylarından daha uygun ne olabilir ki? Tertemiz doğayı içine çekeceğin bir hafta sonu planı yapmaya hazırlanıyorsan doğa yürüyüşü yapıp, huzur dolacağın destinasyonlara mutlaka göz atmalısın!

Bahar Yürüyüş Rotası

Nihayet bahar geldi. Kışın yorgunluğunu atmanın tam zamanı. Güneş, temiz hava ve doğa ile iç içe bir ortam için Türkiye’nin yürüyerek gezebileceğiniz rotalarını listeledik.

Bolu / Yedigöller Milli Parkı

BaharBatı Karadeniz bölgesinde yer alan Yedigöller Milli Parkı, her biri isminin özelliklerini taşıyan Seringöl, Deringöl, Büyükgöl, Küçükgöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl ve İncegöl adında yedi farklı gölün bulunduğu bir alan. Kapankaya Manzara Seyir Yeri gibi tüm doğaya hakim olabileceğin bir tepenin de bulunduğu Yedigöller’e gitmenin tam sırası.

Bursa / Gölyazı

BaharBursa’da bulunan Nilüfer ilçesine bağlı Gölyazı, bahar yürüyüşü yaparken köklü bir geçmişe tanık olabileceğin tarihi bir bölge. Aziz Panteleimon Kilisesi’nden surlara, Apollon Krallığı tapınak kalıntılarından lahitlere kadar Roma döneminden kalma birçok esere ev sahipliği yapıyor. Tarihe meraklı bir gezginsen Gölyazı, senin için oldukça cazip bir durak olacak.

İstanbul / Çatalca Osmanlı ve Rum Köyleri

BaharBaharın gelişiyle birlikte hafta sonlarını değerlendirebileceğin kültür rotalarından biri olan Çatalca Osmanlı ve Rum Köyleri, geçmişte bu topraklarda yaşamış olan uygarlıklara dair birçok iz sunuyor. Rum Mahallesi, Rum Ortodoks Okulu ve Mübadele Müzesi’nin yanı sıra, Çatalca’nın buram buram tarih kokan köylerinde de hafta sonuna renk katacak mistik detaylar bulunuyor.

İzmir / Şirince

BaharTürk-Yunan mübadelesinden önce Rumların yaşamını sürdürdüğü bir köy olan Şirince, bir süre “kıyamette zarar görmeyecek tek yer” olarak hafızalara kazınmıştı. Rum evleri ve eserleri ile dolu bu şirin İzmir köyünün yakınlarında yer alan ve hem Helenistik hem Roma döneminin izlerini taşıyan Efes Antik Kenti de, çevrede gezebileceğin ilgi çekici yerler arasında bulunuyor.

İstanbul / Polonezköy

BaharEski bir Polonyalı köyü olan Polonezköy, piknik alanları ve mis gibi tabiatıyla baharı neşe ile karşılamak isteyenler için ideal bir alternatif sunuyor. Zofia Rizi Anı Evi ve Czestochova Meryem Ana Kilisesi gibi tarihi duraklar da, Polonezköy gezine ekleyebileceğin yerlerden birkaçı.

Nevşehir / Kapadokya

BaharOlağanüstü bir jeolojik olayın sonucu olarak bugün dünyanın dört bir yanında insanın ilgisini çeken Kapadokya, baharda doğa yürüyüşü yapabileceğin sıra dışı bir coğrafyaya sahip. Göreme, Avanos, Ihlara Vadisi ve Ürgüp’ün yanı sıra, kayaların içine oyularak yapılmış geleneksel yöre evlerini Kapadokya turu yapacaksan mutlaka görmelisin.

Bolu / Abant Gölü

BaharBolu civarında yer alan Abant Gölü, her mevsim pitoresk bir manzaraya sahne olsa da, özellikle bahar aylarında cıvıl cıvıl bir imaj çiziyor. Göl kıyısındaki beyaz nilüferlerden yaylaya, gürgen, kestane ve meşe gibi ağaçlardan oluşan ormanlık alana kadar mis gibi bir doğası olan Abant Gölü ve çevresi, piknik ve doğa yürüyüşü gibi aktiviteler için oldukça uygun.

Kocaeli / Maşukiye

BaharKartepe’de bulunan ve aynı zamanda Sapanca Gölü’ne yakın bir mesafede bulunan Maşukiye de, hafta sonunu doğa ile iç içe geçirmek isteyenler için oldukça uygun bir durak. Sapanca Gölü ile Abant’ı birlikte gezebileceğin enfes bir Maşukiye turu yaparak hafta sonunu değerlendirebilirsin.

Balıkesir / Ayvalık

BaharGerek tarihte ev sahipliği yaptığı uygarlıklar, gerekse kültürel ve doğal zenginlikleriyle bahar aylarında kaçamak yapabileceğin Ayvalık; Sarımsaklı Plajı, Alibey Adası ve muhteşem bir manzarayı gözler önüne seren Şeytan Sofrası gibi kendine hayran bırakan bölgeleriyle ile tatiline renk katabilir.

Çanakkale

BaharGelibolu, Bozcaada ve Assos gibi tatil beldeleri ve Şehitlik, Truva Antik Kenti, Kordonboyu gibi gezilip görülecek önemli noktalarıyla Çanakkale, bir güne koca bir dünya sığdırabileceklerin kesinlikle gitmesi gereken bir destinasyon.

Jolly İle Keşfetmek İçin Tıkla!

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Hem öğrenci hem gezgin... En büyük tutkusu gezdiği yerlerden küçük hatıralar alıp onlar için küçük hikayeler yazmaktır. Hedefi 30 yaşına kadar 100 şehir görebilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir