Babalar Günü Hediyesi: Babanızla Birlikte Yapabileceğiniz 8 Etkinlik

Babalar Günü geldi çattı. Bu yıl, Babalar Günü Ramazan Bayramı’na denk geliyor. Ben de bu Babalar Günü’nü bayram tadında geçirin diye, en güzel hediye önerilerini sizler için derledim. Bana göre babanızla birlikte geçireceğiniz zamandan daha güzel bir hediye yoktur. Ve aramızda kalsın ama, bence babanız da böyle düşünüyordur.

Babalar Günü Etkinlik Önerileri

Babalar GünüHer haziran ayının 3. pazarı kutlanan Babalar Günü onlara zaman ayırarak sevgimizi göstermenin en güzel yollarından biridir.

Sevdiğiniz insanlara ”Seni seviyorum.” demekte zorlanıyorsanız özel günler sevginizi göstermek için bulunmaz bir fırsat. Özellikle babaların ortaya koyduğu ”Ben babayım” ağırlığından dolayı onlara yaklaşmaktan çekindiğimiz, bizi gizlice seven mükemmel kahramanlarımıza seni seviyorum demekten, hatta sevgimizi göstermekten oldukça çekiniyoruz.

Bazen mutlu olalım diye, bazen sırf susalım diye bize oyuncaklar alan, izin günlerini biz biraz hava alalım diye hiç haz etmemesine rağmen oyun parklarında geçiren babaların çocuklarıyız. Hadi ama! Kimse kendini benim babam beni parka götürmeyi çok seviyordu diye kandırmasın. Hepimiz biliyoruz ki babalar sadece futbol izlemeyi, yemek yemeyi ve uyumayı sever.

Babalar Günü

Düşeceğinizi bilmenize rağmen ağaca tırmanır, babam beni tutar dersiniz. Boğulacağınızı bilseniz babam beni kurtarır der, dalgalarla savaşmaya gidersiniz. Çünkü çocuk olmak masum olmak demekse baba olmak içindeki çocuğu büyütüp kendi çocuğunu korumak demektir. Bir erkeğin içindeki çocuk baba olunca büyür. İçindeki çocuğu büyütüp, babalık görevini layıkıyla yerine getiren babalarımız için söylenen ”Baba çınar gibidir, meyvesi olmasa bile gölgesi yeter.” sözü bu yüzden çok özeldir. Anneler Günü‘nde daha çok alternatif olsa da Babalar Günü için de hediye önerileri hiç de az değil aslında.

1) Balık TutunBabalar Günü

Balık tutmak denilince akıllara ilk önce Galata Köprüsü gelir. Elinize 2 olta, 1 kova alın ve babanızla beraber Galata Köprüsü’nün eşsiz manzarasının keyfini çıkarın. Akşam yemeğine alternatif olarak da kovada biriken balıkları düşünebilirsiniz.

2) Günübirlik Turlar İle Keşfe Çıkın 

Babalar Günü

Hepimiz biliyoruz ki babaların gezmek için ayıracakları zamanları yoktur. Bu nedenle onu şehirden çok uzaklaşmayacağı bir tur planıyla mutlu edebilirsiniz. Polonezköy‘de bol sucuk, tereyağ ve yumurtanın olduğu bir kahvaltıya götürerek güne başlayabilir, ardından ata binerek keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Bunun için en ideal rota Ağve ya da Şile oluyor. Günübirlik turlar ile İstanbul’a yakın gidilecek yerlerden birini tercih edin ve uzağa gitmeden birlikte sakin bir gün geçirin.

3) Sergi ve Müzeleri Gezin

Eğer sanatın sadece ilkokuldaki resim dersinden ibaret olmadığını bilen ve gerçekten sanatı seven bir babanız varsa ona verebileceğiniz en güzel hediye seçenekleri arasında konser, tiyatro, sergi, müze biletleri yer alıyor. Benim tavsiyem babanızın da bir zamanlar çocuk olduğunu hatırlayıp onu çocukluğuna geri götürmeniz. Oyuncak müzesini beraber gezip ona unutamayacağı bir gün geçirmesinde yardımcı olabilirsiniz.

4) Yurt Dışı Turlarına Göz Atın

Babalar GünüSon zamanlarda özel günlerde oldukça rağbet gören yurt dışı turlarını tercih edebilir, istediğiniz rotayı kendiniz belirleyebilirsiniz. Ne var canım? Hep babalar mı bizi gezmelere götürecek? Mesela vizesiz gidebileceğiniz Kıbrıs turları ya da Bosna Hersek, Arnavutluk, Makedonya gibi ülkelerin dahil olduğu vizesiz Balkan turları aklınızın bir köşesinde yer alsın deriz. Üstelik bayram tatilini de değerlendirmiş olursunuz.

5) Yemek Yiyin

Babalar Günüİşi ucuza kapatmak isteyebilir, sade bir babalar günü geçirebilirsiniz. Cemal Süreya’nın da dediği gibi ”Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.” Siz de bu söze katılıyorsanız, onu kahvaltıya götürebilirsiniz. Çok seçenek var nereye götüreceğim diye düşündüğünüzü duyar gibiyim. Alternatifleri şuraya bırakıyorum…

* Çınaraltı Çay Bahçesi / Çengelköy

Babalar GünüBabanızla boğaza nazır bir kahvaltı keyfi yaşamaya ne dersiniz? İstanbul’u dinliyorum, gözlerim kapalı dizelerini size anımsatacak bir mekan. Üstelik dışarıdan yiyeceklerinizi kendiniz getirip, sadece çay parası ödeyerek babalar gününü oldukça ekonomik halledebilirsiniz.

* Backyard / Etiler

Babalar GünüBurası organik beslenme bağımlıların mutlaka gitmesi gereken bir yer. Sizin de babanız domateslerin tadından, salatanın olmayan kokusundan, yumurtanın lezzetsizliğinden, balın bile lezzetinden şikayetçiyse mutlaka kahvaltıya Backyard’a götürün. Pişman olmayacaksınız. Tüm malzemelerin çiftlikten tabağa taşındığı bu mekanda her şey daha lezzetli.

* Mangerie / Küçükbebek

Ekmekle karnını doyuran nesildenseniz eğer bırakın peyniri başkaları yesin. Çünkü iddia ediyorum bu mekanın ekmekleri bir başka azizim. En çok özel yapım ekmeklerine güveniyorlar. Zeytinli ve cevizli ekmekleri onlarca çeşitten sadece 2 tanesi. Ayrıca yumurtalı tostlar ve krepleri de harikalar listesinde. Kahvaltı tabağınıza standartları dayatmadan tercihi size bırakıyorlar. Özel peynirleri, Ordu’dan fındık ezmesi, el yapımı reçeller ve meyve salatası da sevebileceğiniz lezzetler arasında.

* Kız Kulesi Restoranı

Babalar Günü

Akşam yemeği daha klas olur diyenlerdenseniz o zaman size daha farklı önerilerimiz var. Mesela kaç yaşına gelmiş olursanız olun hala babanızın küçük kızı olarak hissediyorsanız kendinizi onu Kız Kulesi’nde güzel bir akşam yemeğine çıkartmak çok anlamlı olmaz mıydı? Hikayesini tüm dünyanın bildiği bu hikayeyi yemek sonrası babanıza mutlaka anlattırın.

* Mikla Restaurant

2005 yılından bu yana The Marmara Pera Otel’in çatı katında hizmet veren Mikla Restoran dünya basınına yarattığı eşsiz lezzetlerle konu oldu. En iyi 100 restoranı arasına giren Mikla’da eşsiz bir deneyime hazır olun. Anadolu mutfağını yeniden yorumlayan Şef Mehmet Gürs ve ekibinin yarattığı lezzetlerle babanızı sevinç gözyaşlarına boğabilirsiniz. O kadar uçmaya gerek yok canım mı dedi biri? O zaman genelde Eminönü ve Karaköy civarlarında konumlanan balıkçıların yolunu tutabilir, Sıla’nın şarkısındaki gibi feneri salaş bir balıkçıda söndürebilirsiniz.

6) Masaja Götürün

Babalar Günü

Hediye seçmekte herkes zorlanır. Özellikle çok sevdiğiniz birine hediye almaya çalışırken genellikle eliniz kolunuz boş döner, sana layık bir şey bulamadım dersiniz. Bu durumda babanızın en çok neye ihtiyacı var? En sevdiği hobileri neler? Son zamanlarda yapmak isteyip de yapamadığı neler var? Almak isteyip de alamadığı bir şey var mı yok mu? Bunların cevabını öğrenmek için küçük bir yoklama çekebilirsiniz. Sizden daha çakal bir babanız var ve hediye almamanız için benim bir şeye ihtiyacım yok diyorsa asla inanmayın. Yalan söylüyor! Bu noktada devreye yine ben giriyorum: Ona güzel bir masaj koltuğu alabilirsiniz. O kadar para harcamam, ben tasarrufu severim derseniz masaj, sauna, spa uygulaması olan yerlerden babanız için paket satın alabilirsiniz.

7) Birlikte Alışverişe Çıkın

Beraber olduğunuz sürece babanız her şeyden memnun kalacaktır. Alacağınız hediye aslında çok da önemli değil. Önemli olan ne kadar anlamlı bir not yazdığınız. İnsanlar kokularıyla tanınır. Hürrem ve Bihter kokularının bile pazarlarda boy gösterdiği bu dönemde babanızın da her zaman kullandığı bir koku elbette vardır. Ona daha önce hiç kullanmadığı bir parfüm alın ve üzerine ”Dünyanın en cesur, en korkusuz adamına.” notunu iliştirin.

8) Maça Gidin

En sona babaların en sevdiği aktiviyeyi bıraktım. Tabii ki maç izlemek. İster klasikten devam edin futbolu tercih edin, ister bütün gün tenis, yüzme gibi sporları yapıp izleyebileceğiniz anlar yaratın ama babanızla birlikte spor etkinlikleri iyi bir fikir olacaktır.

Sizi canından çok seven babalarınız için bence vakit kaybetmeden hemen planlamanızı yapın ve onunla güzel bir babalar günü geçirin. Tüm babaların Babalar Günü kutlu olsun.

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Hem öğrenci hem gezgin... En büyük tutkusu gezdiği yerlerden küçük hatıralar alıp onlar için küçük hikayeler yazmaktır. Hedefi 30 yaşına kadar 100 şehir görebilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir