Ay Takvimi ve Günlük Yaşam İçin Pratik Bilgiler

Merhabalar Sevgili Jolly Blog Takipçileri,

Astrolojik işaretleri ve gezegen yolculuklarını takip ederek başka bir ifadeyle içinde bulunduğumuz an”ın kalitesini en verimli bir biçimde değerlendirmek mümkün müdür? Bu soruya hemen evet yanıtını verebiliriz. Hepimiz Güneş burcu ve Güneş’in burç değişimleri hakkında az çok bir fikre sahibizdir. Ancak ortalama iki buçuk günde bir burç değiştiren Ay 28 günlük bir zaman diliminde zodyak turunu tamamlar. Gökyüzünün en hızlı hareket eden gök cismi olmasıyla günlük hayatımız, duygusal iniş çıkışlarımız üzerinde oldukça etkilidir.

Bu yazımızda Ay’ın burç değişimlerini dikkate alarak günlük yaşamımızı kolaylaştıracak pratik birtakım bilgiler vereceğiz.

KOÇAY KOÇ BURCUNDA İSE:

Kendinizi daha cesur hissettiğimiz zaman dilimlerine işaret eder. Ay’ın ilk ve öncü bir burç olan Koç seyahati sırasında fiziksel enerjinin de arttığı bir dönemdir. Yeni bir şeylere başlamak ve fiziksel yaratıcılık gerektiren işlere odaklanmak için uygun dönemlerdir. Yoğun fiziksel enerjinizi ekstra kullanmak isteyebileceğiniz bu zaman diliminde yürüyüş, koşu, bisiklet, egzersiz, kısa süreli seyahatler ve dans gibi aktivitelere yöneltebilirsiniz. Oldukça dürtüsel ve stresli olabileceğiniz bu dönemde duygusal huzuru yakalamak için daha fazla çaba sarf edebiliriz. Migren atakları ve baş ağrısına karşı bu günlerde daha dikkatli olmalıyız.

BoğaAY BOĞA BURCUNDA İSE

Tensel, fiziksel isteklerin arttığı zaman dilimlerine işaret eder ve duyularımız aracılığıyla evreni deneyimlemek isteriz. Bu süreç yeni bir şeylere başlamaktan ziyade hareketlerin yavaşladığı  tembellik eğiliminin arttığı bu dönemlerdir. Bu günler bahçede çalışmak , toprak ile uğraşmak, doğa ile temas etmek , rahatlatıcı müzikler dinlemek ,masaj yaptırmak için uygun günlerdir.İştahın da arttığı bu dönemlerde özellikle fazlaca şekerli besinler tüketme istek ve eğilimine karşı dikkatli olmalıyız. Boğa aynı zamanda finansal konularla da ilgili olan bir burçtur.Bu nedenle aylık bütçe düzenlemesi ve parasal konular ile ilgili muhasebe yapmak için uygun dönemlerdir. Boğaz bölgesi bu dönemde hassaslaşabilir.

İkizlerAY İKİZLER BURCUNDA İSE

İkizler burcunun yönetici gezegeni olan Merkür’ün etkisiyle zihinsel anlamda uyaranlara karşı daha duyarlı olduğumuz zaman dilimlerine işaret eder. Seyahatlerin de Merkür yönetiminde olduğun düşünürsek kısa seyahat planlamaları yaparken bu dönemi değerlendirebiliriz. İletişimin çok güçlü olduğu bu dönemde merak duygumuz da tavan yapar.Yeni bir şeyler öğrenme, posta, telefon, messenger gibi iletişim araçlarını kullanmak, kitap okumak, yakın çevremizle sohbet etmek için uygun zaman dilimleridir. Hareket kabiliyetimizin de arttığı bu dönemde ilişkilerimizi güçlendirmek, fikirsel tartışmalara girmek ve yeni kişilerle tanışmak isteriz. Solunum yollarımız ve sinir sistemimiz bu dönemde daha da hassaslaşabilir.

YengeçAY YENGEÇ BURCUNDA İSE

Ay yönetici olduğu Yengeç burcunda oldukça güçlü bir pozisyondadır.Duygusal güvenlik ihtiyacımız, ev, aile ve yerleşime ait konuların ön planda olduğu bu zaman diliminde daha da hassaslaşırız. Bu dönemde evde olmak, aile bireyleriyle zaman geçirmek, ev işlerine zaman ayırmak ve belki de yemek pişirmek iyi bir fikir olabilir. Yakınlarımızın ve aile büyüklerinin sorunlarıyla ilgilenmenin yanında duygusal iniş çıkışların tavan yaptığı dönemdir.Geçmişin muhasebesini yapmak çevremizden izole olma ihtiyacı hissetmek de Ay Yengeç sürecinin ana temalarındandır. Bu dönemde midemiz daha da hassaslaşabilir.

AslanAY ASLAN BURCUNDA İSE

Ay Aslan süreci içimizdeki coşkulu, dramatik çocuk ile yüzleştiğimiz dönemlerdir.İçimizdeki çocuğun sesine kulak vermek, ilham veren bir romantizm ve eğlence anlayışıyla hareket ederiz. Sevilme, sevme, onaylanma, taktir görme, göz alıcı ve ihtişamlı duygusal coşkunluk gibi kelimeler ortamın nabzını en iyi yansıtan kelimelerdir belki de. Ego , ben merkezli tavırlar,despotluk ve aşırıya kaçan eğilimlerin dengelenmesine bu dönemde dikkat etmelisiniz. Aslan burcu vücutta kalp ile bağlantılıdır. Bu nedenle bu süreçte kalbinizi yoracak uzun seyahatler ve aktivitelerden kaçınmalısınız.

BaşakAY BAŞAK BURCUNDA İSE

Ay Başak sürecinde günlük yaşamın detay ve pratiklik gerektiren konularına odaklanmak için doğru zaman bir zaman dilimidir.Yaşamın her noktasına sistem ve düzen getirme ihtiyacı hissettiğimiz bu dönemde sağlık, bakım, temizlik gibi konular her zamandan daha çok ön plana çıkacaktır. Çalışma ortamınızda düzenlemeler yapmak ,iş ile ilgili var olan sorunlarınızı gözden geçirmek, toplantılar düzenlemek için uygun zamanlardır. Bu süreçte her zamandan daha eleştirel ve gelecek endişesi taşıyan kaygılı bir ruh haline bürünebiliriz. Detaylara odaklanırken dikkat etmemiz gereken nokta bütünü gözden kaçırmamak olmalıdır. Sosyalleşmek için uygun zaman diliminde değiliz.Bu süreçte bağırsak ve sindirim sorunları yaşayabiliriz.

TeraziAY TERAZİ BURCUNDA İSE

Ay’ın Terazi burcunda seyrine devam ettiği iki buçuk günlük süreç içerisinde uyum, huzur ve duygusal dengeyi yakalamak temaları öne çıkar. İlişkiler, sosyalleşmek, çevremize odaklanmak, ilişkileri analiz etmek bizim için her zamandan daha önemlidir. Bu dönemde ilişkilerde dengeyi sağlamak adına çok daha fazla efor sarf edebiliriz. Dikkat etmemiz gereken nokta ise bunu yaparken objektif olabilmek. Romantizm ve duygusallık bu dönemde bizim için daha önemli bir hal alır. Partnerinizle yapacağınız kısa süreli bir seyahat bu dönemde iyi bir fikir olabilir. Alışveriş yapmak , kendimizi ve çevremizi güzelleştirmek , yaşamdaki ince ve estetik zevklerden keyif almak Ay Terazi geçişinde dikkat çeker. Böbrekler ve bel bölgesi bu dönemde daha da hassaslaşabilir.

AkrepAY AKREP BURCUNDA İSE

Ay’ın Akrep burcundan geçişi ile birlikte duygusal derinlik ve yoğunluğun tavan yaptığı zaman dilimlerindeyizdir. Ay’ın gizemli ve karanlık yüzünün duygularımızı derin bir biçimde hırpaladığı bu günlerde metafizik, okült konular, yaşam ölüm temaları daha belirgin bir hale gelir. Özellikle ikili ilişkilerimizde tutku, hırs kıskançlık gibi konuların daha belirgin olacağı bu dönemde meditasyon yapmak ve ruhsal konulara yönelmek bize iyi gelebilir.Miras, kredi, başkalarına ait finansal konular,ödeme, borç,tahsilat gibi konular gündemimizin orta noktasında yerini alabilir. Sezgiselliğimizin  çok güçlü olduğu bu dönemde başkalarının hislerini çok daha rahat çözebiliriz. Ay Akrep enerjisinin etkisiyle vücutta cinsel organlar ile ilgili rahatsızlıklar ortaya çıkabilir.

YayAY YAY BURCUNDA İSE

Ay Yay burcu geçişiyle birlikte Akrep’in tutkulu,delici ve derinlik içerek duygu tonundan çıkıp daha iyimser ve coşkulu olduğumuz zaman dilimlerine artık hazırız. Bu süreç özellikle uzak seyahatler ve yeni keşifler vasıtasıyla bilincimizin de genişlemeye başladığı dönemlerdir. Astrolojide özellikle yabancı ülkelere yapılan seyahatler Yay ile ilişkilendirilir. Özgürlük tutkusu ,yeni şeyler öğrenme yaşamı bir parça ciddiye almama ve iyimser bir perspektif de bu günleri tanımlayabileceğimiz diğer kelime ve cümleler.Ateş enerjisinin vermiş olduğu hareket dürtüsü ile iletişimin arttığı, yeni ülkeler, yeni keşifler  ve macera tutkusunun tavan yaptığı bu günlerde abartılı eğilimlere dikkat etmemiz gerekir.

OğlakAY OĞLAK BURCUNDA İSE

Ayın Oğlak burcuna geçişiyle birlikte Yay enerjisinin o rahat tavırlarından çıkar ve tamamen kariyer odaklı oluruz. Bu dönemde gelecek için planlar yapma ,başarıya ulaşma tutkusu, azim, plan ve hedefleri gerçekleştirebilmek için ekstra efor sarf ederek  başarıya ulaşmamız mümkün. Bu süreç duyguların tonunun daha kasvetli ,daha melankolik ve karamsar olduğu dönemdir. Bu nedenle duygusal konulara odaklanmak yerine iş ve görev bilinciyle hareket ederek sıkı çalışmak zamanıdır.Dikkat etmemiz  gereken nokta ise Ay’ın Oğlak transitinde ağır ve kasvetli bir havanın sizi etkilemesine izin vermemek olmalı.

KovaAY KOVA BURCUNDA İSE

Ay’ın Kova geçişiyle birlikte denenmemiş yol ve yöntemlerin ön plana çıktığı bir sürece de geçiş yaparız.İsyan ve özgürlük temalarının vurgulandığı bu dönemde yeni fikirler, arkadaşlıklar ve gruplar vasıtasıyla çeşitli seyahatlere çıkmak ortamın enerjisine gayet uygundur. Geleceğe dair umutlar, hayaller ve entelektüel bir iletişim şekli genel temalar olarak karşımıza çıkar. Başkalarıyla birlikte hareket etmek  arkadaşlarımızla bir araya gelmek mesleki kazanımlardan elde edilen geliri artırmak gibi hedefler dönemi tanımlayan diğer kelimeler olarak karşımıza çıkar. Yaşamdaki hedeflerimizi yeniden gözden geçirmek için de uygun dönemlerdir.

BalıkAY BALIK BURCUNDA İSE:

Ay Balık süreci ile birlikte hayallerin ve vizyonların dünyasına adı atmış oluruz. Hayal gücünün her zamankinden daha etkin olduğu bu süreçte dışa dönük eğilimlerden ziyade iç dünyamıza dönmek, kalabalıklardan izole olmak ve yalnız başımıza kalmayı her zamandan daha çok arzu ederiz. Ay Balık transiti sırasında oldukça hassaslaşırız ve gerçeklik algımız da flulaşır. Empatinin tavan yaptığı bu dönemde başkalarının arzu ve isteklerine karşı daha duyarlı bir hale geliriz. Bu süreçte dikkat etmemiz gereken nokta yönsüzlük hissi ile baş edebilmek, çabuk etki altında kalmamak ve bağımlılık geliştirdiğimiz kişi, olay,olgu ve nesnelere karşı dikkatli olmaktır.İçsel bilgeliği geliştirmek adına meditasyon ve çeşitli terapiler bu dönemde size iyi gelecektir.

                                            Yıldızların Düşlerinizi Gerçek Kılması Temennisiyle

Emine GÜCEK 11.07.1978 Adana doğumlu olup ilk eğitimini Mersin'de,orta ve lise eğitimini Adana'da tamamlamıştır.Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi,Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, ülkenin farklı illerinde eğitimcilik yapmıştır. Münasebetsiz uzun hüzünleri, manasız kısa sevinçleri yaşamda anlamlandırma döngüsünde ve kendi içine yaptığı uzun yolculuklarda,astroloji hayatının orta noktasında olmuştur. Astrolojiye olan ilgisi yaşamın aslında zamanı ve mekanı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu farkettiği ve "AN"ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğinde ortaya çıkmıştır. Astrolojik sembolleri çözme çabasında yolu, onu Astroloji Türkiye'nin değerli eğitmenleri Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer ile buluşturmuştur. Astroloji Türkiye, Astroloji Akademisi mezunudur. DerKİ.com ve AstroTürkiye.com'da Astroloji,Ezoterizm ve Mitoloji ile ilgili araştırma yazıları yazmaktadır. Yay yükselenli ve 9. ev stelyumlu haritası vaatlerini gerçekleştirme noktasında onu, bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna,yayıncılık,farklı kültürleri tanıma isteğine doğru çekmiştir. Seyahat etmiş olduğu yerlerdeki bölgeye has gözlemlerini,bölgenin tarihi ve turistik mekanlarıyla birlikte dokusunu paylaşmak istemiş ve bu nedenle Gezmelerde.com seyahat portalını açmıştır. Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle......... ASTROLOJİADA-Emine GÜCEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir