Avrupa’yı Tuna Nehri Gemi Turuyla Fethedin

Avrupa’da gezip görebileceğin onlarca ülke ve kültür, binlerce nokta var. Avrupa denildiğinde aklına Batı kültürünün ve sanat eserlerinin gelmesi normal ama kıta sadece bunlardan ibaret değil; doğal güzellikleri de seni büyülemeye yetecek güçte. Mesela Avrupa’da geçtiği her ülkeyi masal diyarına çeviren Tuna Nehri… Gemi turuyla gezme imkanı olan, sana unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşatacak nehri keşfederken geçeceğin ülkeler, şehirler sende ayrı bir tat bırakacak. Gemi turu ile keşfedebileceğin noktaları öğrenmeye ne dersin?

Tuna Nehri’nin Doğduğu Ülke: Almanya

Almanya’nın Kara Orman bölgesinde doğan ve Avrupa’da pek çok ülkeyi güzelleştirdikten sonra Karadeniz’e dökülen Tuna Nehrinden söz ediyorsak elbette ki gemi turunda Almanya olmalı! Geminin kalkış noktası tarihi noktalarıyla seni alıp götürecek Münih olacak. Buradan yeni maceralara yelken açmak için Almanya’nın kuzeydoğusundaki ülkeye doğru yol alacaksın.

blank

Tuna Nehri ile Güzelliğine Güzellik Katan Ülke: Avusturya

Avusturya’nın festivalleri ve müzeleriyle gönül çelen şehri Linz’i, Tuna Nehriyle bütünleşik halde gördüğünde şehre olan hayranlığın en üst düzeye çıkacak. Nehir Avusturya’da pek çok kola ayrılıyor hatta Avrupa’nın 2. büyük nehri olan bu doğa harikasının %10’luk kısmı bu ülkede bulunuyor. O nedenle Mozart’ın doğduğu yer olan Salzburg ve Avusturya’nın başkenti, turistlerin göz bebeği Viyana da gemi turu sırasında görebileceğin noktalar arasında. Hatta belki gemin sana küçük bir sürpriz yaparak rotayı değiştirir ve Avusturya’nın yanı başındaki Çek Cumhuriyeti şehri Chesky Krumlov’un da Tuna Nehriyle buluşmasına şahit olmanı sağlar.

blank

Tarihin ve Güzelliklerin Nehir ile Buluştuğu Ülke: Slovakya

Slovakya’nın başkenti Bratislava’da barok ve gotik mimari eserler seni büyülerken Tuna Nehri’nin ışıltısı da yaşadığın bu anları hafızana kazıyacak. Ülkenin Tuna Nehrine kıyısı olan tek şehri olan Bratislava’nın doğayı kucaklayan atmosferi ve korunmuş tarihi ile Slovakya sana hayal ettiğinden çok daha fazlasını sunacak.

blank

Tuna Nehri Olmadan Düşünülemeyen Ülke: Macaristan

Tuna Nehri’nin olmadığı bir Budapeşte elbette ki düşünülemez! Bratislava’ya komşu ülke olan Macaristan sınırına girdiğinde ülkenin başkentine doğru yol alacaksın. Gemiyle Budapeşte’ye doğru süzülürken göreceğin noktalar arasında ise tarihe şahitlik eden Estergon, yemyeşil doğası sayesinde yeşil ve maviyi buluşturacak Visegrad ve masallardaki o küçük kasabanın var olduğunu kanıtlayacak şehir Szentendre olacak.

blank

Eğer bu rota ilgini çektiyse Jolly Tur’un  pek çok Avrupa ülkesini keşfetmeni sağlayacak Tuna Nehri Turlarını sakın kaçırma!

blank

Hem öğrenci hem gezgin... En büyük tutkusu gezdiği yerlerden küçük hatıralar alıp onlar için küçük hikayeler yazmaktır. Hedefi 30 yaşına kadar 100 şehir görebilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir