Avrupa’nın Eğlence Durağı Mykonos

Huzur veren doğa güzelliği, dar sokakları ve beyaz evleriyle sizi kendine hayran bırakacak olan Mykonos’ta unutulmaz bir tatile ve uykusuz gecelere kendinizi hazırlayın. Çünkü gece hayatıyla ünlü bu adada; uyumak yerine, kendinizi eğlencenin ritmine bırakacaksınız.

Mykonos en çok ziyaret edilen Yunan adası… Tüm Ege Denizi’ndeki en hareketli gece hayatı yaz sezonu boyunca burada yaşanıyor. Ada’nın asıl müdavimlerini ise dünya jet sosyetesi oluşturuyor. Mykonos’ta herhangi bir sokakta yürürken bir Hollywood yıldızıyla karşılaşmanız çok olağan bir durum. Ada, bembeyaz badanalı balkon ve duvarlarından sarkan rengarenk begonviller, sardunyalarla süslü evleri ve rıhtımda yan yana sıralanmış yel değirmenleri ile zor beğenenlerin bile kalbini çalmaya yetecek kadar çekiciliğe sahip.

Gece hayatı ve eğlence bu adada her şey… Mykonos’un plajları da barları da restaurantları da gece gündüz kalabalık. Tatil, gezi, alışveriş ve eğlence aktivitelerinin yanı sıra dalış yapmayı sevenler içinde tercih edilebilecek bir ada Mykonos.

Mykonos.,.

Mykonos Plajları

Mykonos küçük bir ada olmasına karşın 15’ten fazla plaj var. Ve bir plajdan diğerine belediye otobüsleriyle olduğu gibi teknelerle de ulaşılabiliyor. Super Paradise, Agari, Alia ve Psaru en çok rağbet gören plajlar arasında. Öğleden sonra saat 4’e doğru plajda müziğin sesi yavaş yavaş yükselmeye başlıyor ve gecelere hazırlık niteliğinde plaj eğlenceleri başlıyor.

Plajlardan sonra akşam serinliğinde bir sanat diyenler için de müzeler hafızada kalacak nitelikte. Folklor müzesi, Arkeoloji müzesi, deniz müzesi, kültür müzesi görülmeye değer.

Mykonos adasında alışveriş yapmadan gelmemek gerekiyor. Dünyanın en ünlü markaları için Mykonos adasında bulunmak yeterli. Kıyafet dışında keten ve dantel perdeler en çok satılan eşyalar arasında. Ayrıca Antik yunan desenli halılar da meraklıları için harika.

Mykonos’ta her damak tadına göre en az bir restoran bulmak mümkün. Bunların pek çoğu Venedik Koyu denilen kısımda ya da dar sokaklarda evlerin arasında bulunuyorr. Eğer tercihinizi Yunan restoranlarından yana kullanmak istiyorsanız bu koyda 50 yıldır hizmet veren mekanları tercih edebilirsiniz.

mikanos

Geleneksel Yunan yemekleri, Türk mutfağını aratmıyor. Musakka, imam bayıldı, cacık ve ardından baklava söyleyebileceğiniz gibi, sahildeki restoranlarda uzo-balık keyfi de yapabilirsiniz. Tavernalar size, nefis mezeler ve yemeklerle karnınızı doyurmanın yanı sıra Yunan müzikleriyle de ruhunuzu doyurma fırsatı veriyor.

Jolly Tur ile Mykonos Turları için tıklayınız.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir