23 Nisan Tatil Önerisi: Avrupa’daki En Güzel Çocuk Müzeleri

Avrupa’daki en güzel çocuk müzeleri bu 23 Nisan tatilini Avrupa’da geçireceklerin imdadına koşuyor. Eşiniz ve çocuklarınızla birlikte Avrupa seyahati yapmaya karar verdiniz. Avrupa’nın dillere destan anıtlarını, meydanlarını keyifle gezdiniz ancak bu süre içerisinde çocuklarınız biraz sıkılmaya başladılar. Seyahatiniz esnasında Avrupa’daki en güzel çocuk müzelerini ziyaret edip, onların da bir şeyleri keşfetmelerine, eğlenirken öğrenmelerine ne dersiniz?

Avrupa’daki En Güzel Çocuk Müzeleri

Tropenmuseum

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da yer alan ve 1975’ten bu yana faaliyet gösteren müze, 6-13 yaş aralığındaki çocuklar için ideal. Çeşitli interaktif sergilerin ve programların düzenlendiği müze, her üç yılda bir farklı kültürlerin tanınmasına hizmet eden yeni sergilere ev sahipliği yapıyor. Oosterpark’a yakın bir konumdaki müzeyi, Amsterdam ziyaretiniz kapsamında gezmenizi öneriyoruz. Çocuklarınızla birlikte sizin de eğleneceğinize garanti verebiliriz.

Eureka! The National Children’s Museum

Avrupa'daki En Güzel Çocuk MüzeleriAvrupa’nın ilgiyle ziyaret edilen çocuk müzeleri arasındaki Eureka! The National Children’s Museum, İngiltere, Halifax’te bulunuyor. 0 ilâ 11 yaş arasında çocuklarınızla gezebileceğiniz müzede, ailecek katılabileceğiniz etkinlikler de yapılıyor. Ayrıca, küçük ziyaretçilerin keşfetmelerini bekleyen devasa bahçeler, enteresan yapılar ve daha nicesi de mevcut. Halifax’e yolunuz düşerse bu müzeyi, mutlaka gidilmesi gereken yerler listenize ekleyin.

Explora il Museo dei Bambini

İtalya’nın kalbi Roma’da bulunan müze, çocuklarınızın sürdürülebilir balıkçılıktan plastik atıkların değerlendirilebilmesine kadar sayısız noktada fikir sahibi olmalarını sağlıyor. Eğer çocuklarınız işin biraz daha eğlence tarafındaysa müze kapsamındaki takım bazlı oyunlara katılabilirler. İtfaiyecilik, tren makinistliği ya da yemek pişirmeye meraklı miniklere sahipseniz, her bir aktivite ve daha fazlası, Explora il Museo dei Bambini’de mevcut. 3-12 yaş arası çocuklarınız varsa bizce bu müzeyi uzun uzun gezmeden Roma’dan ayrılmayın.

Le Musée des Enfants

Çocuk müzeleri söz konusu olduğunda akla ilk gelen müzelerden biri de şüphesiz Le Musée des Enfants oluyor. Belçika’nın başkenti Brüksel’in kültürel zenginliğine katkı sağlayan müze, çocuklarınızın dijital dünyadan sıyrılıp ahşap oyuncaklarla zaman geçirebilecekleri alanlara sahip. Müzedeki sergiler, çocuklarınızla birlikte zaman geçirebileceğiniz yapıda olduğundan, aranızdaki bağların daha da kuvvetlenmesine kesin gözüyle bakıyoruz. Psikiyatrist ve psikologların desteğiyle hazırlanan müzede, çocuklarınızın duygularını daha iyi ifade edebilmelerine yardım eden animasyon ekibi de görev alıyor.

Discover Children’s Story Centre

İngiltere yolculuğunuzun Londra ayağında yalnızca çocuklara özel bir müzeye gitmek istiyorsanız, bu müze gerçekten görülmeye değer. 0-11 yaş arası çocuklar için uygun olan çocuk müzelerinden Discover Children’s Story Centre, çocuklar için “gizemli” sayılabilecek birçok güzelliği barındırıyor. Çocuklarınız müzede; gizli mağaraları araştırabilir, sihirli kuleden kayabilir, ilginç kostümler eşliğinde eğlenebilir, uzay mekiklerine tırmanabilirler. Tabii ilgi çekici devasa müzik enstrümanlarını bir kenara bırakabilirlerse.

Labyrinth Children’s Museum

Avrupa'daki En Güzel Çocuk MüzeleriAlmanya’ya sıklıkla seyahate gidiyorsanız ve başkent Berlin de ziyaret edeceğiniz şehirlerden biriyse bu müzeyi görmeden eve dönmeyin. 3-12 yaş arasındaki çocuklarınızın kendi keşiflerini yapabilecekleri müze;  müzik üretmek, çizim yapmak, minik şehirler kurmak için mükemmel bir alan. Özellikle tatil dönemlerinde Berlinli ailelerin akın ettikleri müzenin, çocuklarınızın kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağı kesin.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir