23 Nisan Tatil Önerisi: Avrupa’daki En Güzel Çocuk Müzeleri

Avrupa’daki en güzel çocuk müzeleri bu 23 Nisan tatilini Avrupa’da geçireceklerin imdadına koşuyor. Eşiniz ve çocuklarınızla birlikte Avrupa seyahati yapmaya karar verdiniz. Avrupa’nın dillere destan anıtlarını, meydanlarını keyifle gezdiniz ancak bu süre içerisinde çocuklarınız biraz sıkılmaya başladılar. Seyahatiniz esnasında Avrupa’daki en güzel çocuk müzelerini ziyaret edip, onların da bir şeyleri keşfetmelerine, eğlenirken öğrenmelerine ne dersiniz?

Avrupa’daki En Güzel Çocuk Müzeleri

Tropenmuseum

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da yer alan ve 1975’ten bu yana faaliyet gösteren müze, 6-13 yaş aralığındaki çocuklar için ideal. Çeşitli interaktif sergilerin ve programların düzenlendiği müze, her üç yılda bir farklı kültürlerin tanınmasına hizmet eden yeni sergilere ev sahipliği yapıyor. Oosterpark’a yakın bir konumdaki müzeyi, Amsterdam ziyaretiniz kapsamında gezmenizi öneriyoruz. Çocuklarınızla birlikte sizin de eğleneceğinize garanti verebiliriz.

Eureka! The National Children’s Museum

Avrupa'daki En Güzel Çocuk MüzeleriAvrupa’nın ilgiyle ziyaret edilen çocuk müzeleri arasındaki Eureka! The National Children’s Museum, İngiltere, Halifax’te bulunuyor. 0 ilâ 11 yaş arasında çocuklarınızla gezebileceğiniz müzede, ailecek katılabileceğiniz etkinlikler de yapılıyor. Ayrıca, küçük ziyaretçilerin keşfetmelerini bekleyen devasa bahçeler, enteresan yapılar ve daha nicesi de mevcut. Halifax’e yolunuz düşerse bu müzeyi, mutlaka gidilmesi gereken yerler listenize ekleyin.

Explora il Museo dei Bambini

İtalya’nın kalbi Roma’da bulunan müze, çocuklarınızın sürdürülebilir balıkçılıktan plastik atıkların değerlendirilebilmesine kadar sayısız noktada fikir sahibi olmalarını sağlıyor. Eğer çocuklarınız işin biraz daha eğlence tarafındaysa müze kapsamındaki takım bazlı oyunlara katılabilirler. İtfaiyecilik, tren makinistliği ya da yemek pişirmeye meraklı miniklere sahipseniz, her bir aktivite ve daha fazlası, Explora il Museo dei Bambini’de mevcut. 3-12 yaş arası çocuklarınız varsa bizce bu müzeyi uzun uzun gezmeden Roma’dan ayrılmayın.

Le Musée des Enfants

Çocuk müzeleri söz konusu olduğunda akla ilk gelen müzelerden biri de şüphesiz Le Musée des Enfants oluyor. Belçika’nın başkenti Brüksel’in kültürel zenginliğine katkı sağlayan müze, çocuklarınızın dijital dünyadan sıyrılıp ahşap oyuncaklarla zaman geçirebilecekleri alanlara sahip. Müzedeki sergiler, çocuklarınızla birlikte zaman geçirebileceğiniz yapıda olduğundan, aranızdaki bağların daha da kuvvetlenmesine kesin gözüyle bakıyoruz. Psikiyatrist ve psikologların desteğiyle hazırlanan müzede, çocuklarınızın duygularını daha iyi ifade edebilmelerine yardım eden animasyon ekibi de görev alıyor.

Discover Children’s Story Centre

İngiltere yolculuğunuzun Londra ayağında yalnızca çocuklara özel bir müzeye gitmek istiyorsanız, bu müze gerçekten görülmeye değer. 0-11 yaş arası çocuklar için uygun olan çocuk müzelerinden Discover Children’s Story Centre, çocuklar için “gizemli” sayılabilecek birçok güzelliği barındırıyor. Çocuklarınız müzede; gizli mağaraları araştırabilir, sihirli kuleden kayabilir, ilginç kostümler eşliğinde eğlenebilir, uzay mekiklerine tırmanabilirler. Tabii ilgi çekici devasa müzik enstrümanlarını bir kenara bırakabilirlerse.

Labyrinth Children’s Museum

Avrupa'daki En Güzel Çocuk MüzeleriAlmanya’ya sıklıkla seyahate gidiyorsanız ve başkent Berlin de ziyaret edeceğiniz şehirlerden biriyse bu müzeyi görmeden eve dönmeyin. 3-12 yaş arasındaki çocuklarınızın kendi keşiflerini yapabilecekleri müze;  müzik üretmek, çizim yapmak, minik şehirler kurmak için mükemmel bir alan. Özellikle tatil dönemlerinde Berlinli ailelerin akın ettikleri müzenin, çocuklarınızın kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağı kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir