Avrupa’da Hostel Tavsiyeleri – Yorumları

 26 günlük interrailimizin 20 gününü hostelde kalarak geçirdiğimiz için çokça hostel gördük, buyrunuz efendim umarım işinize yarar.


-Budapeşte Mandarin Hostel: 

Ağustos ayında iki kişilik oda 12 euro, 4-6 kişilik oda 8 euroydu. Kart geçmiyor. Odalar küçük ama temiz, mutfağında her türlü araç gereç mevcut tavsiye edilir. Odalarda wifi yok, yakalarsanız biraz çekiyor.

                                                                                           Mandarin Hostel’in lobisi   

Yine ağustos ayında 10 kişilik odada kişi başı 12 euroya kaldık. Her katta bir tuvalet ve bir banyo var o yüzden sıra beklemek kaçınılmaz oluyor ama onun dışında temiz. Odalarda wifi yok, zorlarsanız biraz çekebilir. Mutfakta vs baya hoş bi ortam var arkadaş edinmek sosyalleşmek için ideal bi hostel tavsiye edilir.

-Prag Chili Hostel: 

                                                                                                  Chili Hostel’deki odamız

Küçük Misafirimiz                                                                                                Küçük Misafirimiz

-Amsterdam Leidseplein Hostel:
Şehir merkezinin göbeğinde, konum olarak harika bir yerde.10 kişilik odada kişi başı 10 euro‘ya kaldık. Odaların içinde tuvalet ve banyo var. Odalar çok temiz değil ancak fiyat ve konum olarak o kadar iyi ki tavsiye edilir. Yalnız mutfağında araç gereç yok, yemek yaparım diyorsanız tercih etmeyin. 


-Amsterdam Amigo Hostel: 

6 kişilik odada kişi başı 15 euroya kaldık. Şehir merkezinden uzakta, tramvayla gidebilirsiniz. Hostele çıkmak için 2828171 tane merdiven çıkıyorsunuz. İçerdeki tipler de garipti açıkçası. Güvenilir bulmadım, tavsiye etmiyorum.


-Brugge Snuffel Backpacker Hostel:

6 kişilik odada 18 euroya kaldık. Kesinlikle tavsiye edilir, odaların içi rengarenk aşırı sevimli. Zaten Brugge küçücük biyer ve hostel de merkezde. 

Hostel’in içinde bar var, yani lobide oturduğunuz zaman barda oturuyorsunuz. Duşlara gitmek için barın içinden geçmeniz gerekiyor tek dezavantajı bu. Mutfağında her türlü şey mevcut. Kesinlikle tavsiye edilir.

Backpaker Hostel'in lobisi:)                                                                                                Backpaker Hostel’in lobisi

Marketten tost ekmeği ve sucuk alarak yemeği ekonomik hale getirebilirsiniz:)                                              Marketten tost ekmeği ve sucuk alarak yemeği ekonomik hale getirebilirsiniz:)

 


-Paris Bastille Hostel: 

3 kişilik odada kişi başı 22 euro‘ya kaldık. Kahvaltı dahildi. Temiz güzel bi hostel, tavsiye edilir. İlk gün yer bulamadığımız için hostel’in apartlarından birinde kaldık, orası da kişi başı 40 euroydu. Size ait bir evi 80 euro’ya kiralayabiliyorsunuz yani:) Tavsiye edilir.

 

IMG_9431

-Marsilya Victory Hotel:

Son anda Marsilya’da kalmamız gerektiği için tren garından inince bulduğumuz ilk otele yerleştik. Kişi başı 27 euroya kaldık. Oda temizdi güzeldi. Televizyon vs bildiğiniz otel odası işte. Daha hesaplı seçenekler vardır illa ama zorda kalırsanız tavsiye edilir. Tren garına sırtınızı verip aşağı doğru yürürken caddenin sağ tarafında kalıyor.


-Nice Bakarat Hostel: 

Hem otel kısmı hem hostel kısmı mevcut. 10 kişilik odada 20 euroya kaldık. Tuvalet ve banyo odanın içinde. Temizdi bir sıkıntısı yoktu tavsiye edilebilir.


-Nice Antares Hostel: 

Resepsiyondaki adam resmen Türk düşmanıydı. Female room istediğimiz için bize “Tabi siz Türkler erkekleri sevmezsiniz erkekler kötü di mi” falan dedi. Hostel iyi olmasına rağmen tavsiye etmem.Irkçılık yaptıracaklar insana:((( 


-Floransa B&B Relais Tiffany:

 İtalya’da hostel değil de bed&breakfast dedikleri yerler var genelde. Relais Tiffany de tren garına oldukça yakın, dizaynı çok güzel bi yer. 2 kişilik odada kişi başı 30 euroya kaldık. Lüks bi otel gibi odaları Resepsiyondakiler aşırı tatlı, Türkleri çok seviyorlar. Şiddetle tavsiye ederim.


-Roma Poliziano Inn:

KOŞARAK UZAKLAŞIN. Adam bi evi guesthouse yapmış 3 tane odası var. Çok kaba. Asla yardımcı olmuyor. Eve ne zaman girip çıkıyor belli değil. Odalara giriyor kafasına göre. Rezalet.Hosteller dışında bir gece Berlin’de garda yattık, gayet güvenliydi.

Bir de çılgın couchsurfing kastık ama sadece Viyana’da 2 gün koç bulabildik. Couchsurfing denemenizi çok feci bir şiddetle tavsiye ediyorum. Maddi manevi çok iyi oluyor. 

Konaklama olayımız böyleydi, kendinize iyi bakınız, bir sonraki yazımda görüşmek üzere:)

 

ODTÜ Matematik Bölümü öğrencisi. Beşiktaşlı. Hayali dünyayı gezmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir