Aşkın Şehirleri Sizleri Bekliyor…

Sevdiğinizle baş başa mükemmel anlar ve duygular yaşama fırsatını aşk kokan şehirlerde ve sokaklarda mutlaka yaşamalısınız.

İşte Aşkın Şehirleri :

1) Portofino

İtalya deyince aklıma dünyaca ünlü İtalyan tenor Andrea Bocelli ve romantik şehir Portofino geliyor. Bu yazı ile aşkın şehirlerinden Portofino’yu tanırken bir yandan da Bocelli’den Love in Portofino şarkısını dinlemenizi öneririm.

Şirin sokakları, farklı mimarisi, denizi, samimi havası ile Portofino öncelikle aşkınızı doyasıya yaşayabileceğiniz, aşkınıza aşk katacağınız bir şehir. Hatta Portofino, şarkıda da dediği gibi yeni bir aşkı bulacağınız şehir neden olmasın?

Portofino’da sevdiğinizin elinden tutup çiçeklerle bezeli evlerini ve küçük sokaklarını keşfedebilirsiniz. Sahildeki restoranlardan birinde oturup romantik akşam yemeğinizi yerken bir taraftan da baştanbaşa uzanan harika manzarasıyla aşkın şehirlerinden Portofino sahilini seyre dalabilirsiniz.

Portofino’nun eşsiz manzarasını bir de Castello Brown Kalesi’nde aşkla seyretmenizi öneriyorum. Burada muhteşem fotoğraf kareleri yakalayacaksınız.

Bu aşk şehrinde hiçbir şey yapmamanın keyfini sevdiğinizle ve kendinizle baş başa kalmanın dinginliğini ve en önemlisi aşkı tekrar yaşayacaksınız.

 2) Brugge

Aşkınızı bir de Orta Çağ döneminde sessiz sedasız yaşamak isterseniz Belçika’nın tarih kokan küçük şehri Brugge’a gitmelisiniz. Şehre girdiğinizde bembeyaz kuğularla Aşk Gölü sizi karşılayacak.

Brugge’u isterseniz sevdiğinizin elinden tutup baştanbaşa yürüyerek gezin, isterseniz bisikletle, isterseniz de kadınların kullandığı faytonla. Ne şekilde gezerseniz gezin bu şehrin romantik havası içinize işleyecektir.

Sokakları çikolata kokan bu şehrin küçük kafelerinden birinde mutlaka waffle yemelisiniz. Kafe olarak kullanılan eski bira fabrikasının ambiyansını da görmelisiniz.

Son olarak âşıkları köprüler misali birleştiren köprüler şehri Brugge’da sevdiğinizle çıkacağınız kanal gezisi ve köprülerin mükemmel görüntüsü sizin aklınızı başınızdan alacak uyaralım.

3) Santorini

Akşam güneşinin turuncu huzmelerinin bembeyaz binalarında oyunlar oynadığı Ege’nin en romantik adalarından biridir Santorini… Bu adada sakinliğin sesi ile sevdiğinizin sesi güzel bir ahenk yaratacak emin olun.

Bembeyaz ada evlerinden sarkan pembe mor çiçeklerin zarafeti ile büyülenecek, merdivenli dar sokakların samimiliği sizi hemen saracak. Bu güzel tabloyu fotoğraflamadan bu adadan ayrılmamanızı tavsiye ediyorum.

Sevdiğinizle Santori’nin meşhur şaraplarını yudumlarken bir yandan da muhteşem gün batımı sizi ve sevdiğinizi büyülü dünyalara taşıyacaktır.

4) Ljubljana

Slovenya’nın başkenti ve aşkın şehirlerinden olan Ljubljana’ya adımınızı attığınız an masallar ülkesine gelmiş gibi hissediyor insan kendini. Özellikle Bled Gölü kıyısının puslu ve gizemli havası sizi masal dünyasının içine daha da çekiyor. Gölde küçük teknelerle yapacağınız güzel bir tur sizi büyüleyecek.

Gölün ortasındaki küçük adadaki kiliseyi de ziyaret edip, tatilinize mistik bir hava katabilirsiniz. Genellikle bu kiliseye yeni evli çiftler geliyor. Mutlaka siz de gelinlikli damatlıklı bir çifte rastlarsınız. Kiliseye çıkan 99 merdiveni gelin hiç konuşmadan çıkabilirse dilekleri gerçekleşiyor, fakat konuşursa eşinden boşanıyormuş. Siz de sevdiğinizle çıkarken aman ha konuşmayın.

Şehrin kendine has mimari yapısı eşliğinde sokaklarında yapacağınız küçük yürüyüşler büyük keyif veriyor insana. Ayrıca şehirdeki heykellerin ihtişamı sanatı da doyasıya yaşayacağınız bir ortam yaratmış vaziyette.

Aşkınızı bu masal diyarında tekrar tazeleyecek ve aşkın şehrinde keyifli zamanlar geçireceksiniz.

5) St. Petersburg

Saraylar şehri St. Petersburg’da masallara layık bir aşk yaşamak isteyenler bu şehri görmelisiniz. Özellikle Beyaz Geceler’e denk gelirse buradaki tatiliniz muhteşem bir deneyim yaşayacağınızı iddia ediyorum. Havanın kararmaması bir yerlere yetişme telaşını bence ortadan kaldırıyor. Tabii sürekli aydınlığı yaşamak da çok hoş olmasa gerek.

İhtişam deyince bu şehirde Hermitage Müzesi akla geliyor. Altın varaklı süslemeleri, yüksek ve ihtişamlı tavanları ile kendinizi Ortaçağ masallarında yaşıyor hissedebilirsiniz. Bu müzede her eserin önünde iki dakika durursanız müzenin tamamını yedi yılda tamamen gezmiş oluyormuşsunuz. Bu bilgi bana oldukça ilginç gelmişti.

Orta çağdan kalma masallar diyarının sokaklarında sevdiğinizin elinden tutup muhteşem zamanlar geçireceğiniz günler bu şehirde sizi bekliyor olacak.

 

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir