Arzu Yanardağ ile Seyahat ve Anneler Günü Üzerine Sohbetimiz

Çadırda da yaşarım, 7 yıldızlı bir otelde de…

Mankenliğinin yanı sıra farklı birçok yapımda canlandırdığı karakterlerle hayatlarımızın bir parçası haline gelen oyuncu Arzu Yanardağ ile yoğun temposu arasında fırsat bularak son zamanlardaki projeleri, seyahatleri, tatil planları üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Doğa aşığı olduğunu belirten ve uzun zamandır üzerinde çalıştığı film senaryosunun son rötuşlarını yapan Yanardağ, Anneler Günü özelinde kızı Alara ile olan ilişkisini de bizimle paylaştı.

Sizi bugüne kadar birçok yapımda farklı karakterleri canlandırırken izledik. Şu anda neler yapıyorsunuz? Hangi projeler üzerinde çalışıyorsunuz?

Uzun zamandır üzerinde çalıştığım senaryomun son rötuşlarını yapıyorum. Planım 2017 yılında bu filmi çekmek. Yönetmenliğini de bizzat ben üstleneceğim. Çok büyük hayallerim var bu filmle ilgili ve bu bana güç veriyor. Onun dışında yazın çekimleri başlayacak bir sinema filminde rol alacağım. Yeni sezon için gelen dizi teklifleri ve tiyatro oyunlarından da en iyisini seçmeye çalışıyorum. Yoğun bir çalışma temposu ve başımı kaşıyacak vaktimin olmayacağı güzel bir süreç beni bekliyor.

Canlandırdığınız ve sizi en etkileyen karakter hangisiydi?

Canlandırdığım karakterlerle bağ kurduğum doğru. İş boyunca hepsi beni çok etkileyen karakterlerdi. Zaten etkilenmediğim bir karakteri canlandırmam mümkün değil. Ancak iş bitiminde, karakter benden çıkar gider ve etkisinde kalmam.

Yoğun temponuz içerisinde hangi filmleri, dizileri, oyunları takip ediyorsunuz?

Nat Geo ve IDX belgesellerine bayılıyorum. Game of Thrones izlediğim tek dizi. Evde film izlemeyi çok severim. Günde bir tane izlemezsem, büyük bir kayıptır benim için. Tiyatro ise hem oyuncu, hem izleyici olarak bana büyük zevk verir.

Arzu Yanardağ

Günün stresinden ve hayatın koşturmacasından biraz olsun sıyrılmanın en etkili yollarından biri seyahatler ve geziler. Yoğun iş programınız arasında kısa kaçamaklara, gezilere fırsat bulabiliyor musunuz?

Ben bir doğa aşığıyım. Dağ, bayır, ağaç, toprak… Benim nefes almamı ve huzur bulmamı sağlıyor. Kısa seyahatlere fırsat bulunca, asla kaçırmıyorum.

Seyahat rotalarınızı nasıl belirliyorsunuz? Kültür gezileri mi, deniz/kum/güneş gezilerini mi tercih ediyorsunuz?

Bana kalsa kumsala gitmeden senelerimi geçirebilirim. En anlamadığım ve bana tuhaf  gelen şeylerden biri, tatil boyunca beachlerde kavrulan insanlar. Tatil rotalarımı daha çok kızıma göre yönlendiriyorum. Bu sene Kapadokya hayali var. İnşallah onu gerçekleştireceğiz.

Benim bu seneye dair tatil hayalim ise bir Ekoköy’de  kamp kurmak.

Yeni yerler, insanlar, kültürler keşfetmek sizin için ne anlam ifade ediyor?

İki sene önce Bolu-Gerede, Koçumlar Yaylası’na çıkmıştık. Orada bir köy evinde günler geçirdik. Bir gün sonra elime süpürge alıp ortalığı süpürmeye, çeşmeden su taşımaya başladım. Beni etkileyen bir oluşuma seyirci kalmak yerine, dahil olmayı seviyorum. Çadırda da yaşarım, 7 yıldızlı bir otelde de. Hepsinin keyfi başka.

Bir seyahate çıkarken çantanızda genelde neler oluyor? Bir yolculuğa çıkarken en çok ihtiyaç duyduğunuz eşyalar hangileri?

Tenim çok açık renkli ve hassas olduğu için; şapka ve güneş kremini asla eksik etmem. Rahat edeceğim kıyafetler ve kitaplar en çok ihtiyaç duyduklarım.

Bugüne kadar gittiğiniz destinasyonlar içerisinde sizi en çok etkileyen yer neresiydi?

Koçumlar Yaylası beni çok etkilemiştir. Ağustos ayında  soba yakmıştık. Geceleri o kadar soğuktu ki… Londra ve Pune’dan da çok hoşlanmıştım.

Yılın en önemli günlerinden biri Anneler Günü… Anne-kız ilişkinizi bize kısaca anlatır mısınız? Kızınızla birlikte neler yapmaktan hoşlanırsınız?

Alara’da tam bir doğa aşığı. Eline uzun ve sert bir çalı alıp dağ bayır saatlerce gezebilir. Onun o hallerine bayılıyorum. Yeşilliklerde gezelim, ben onun birbirinden güzel fotoğraflarını çekeyim, benden mutlusu yoktur.

Son olarak bu özel güne dair neler söylemek istersiniz?

Ben özel günlerden pek hoşlanmam. Annesi olmayan biri için acı verici şeyler bunlar. Ama hediye almayı da bir o kadar severim. Bakalım Alara bu sene nasıl bir sürpriz yapacak? Merakla bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir