Anneler Günü’nde Annenize Hediye Edebileceğiniz 5 Kültür Turu Önerisi

Bu Anneler Günü için anneler günü hediyeniz henüz hazır değilse size bir önerimiz var. Anneler Günü’nde başımızın tacı annelerimizle birlikte keşfedebileceğiniz kültür turları ile farklı bir sürpriz yapmaya ne dersiniz?

Anneler Günü’nde Annenize Bir Sürpriz Yapın

En değerli varlıklarımız, annelerimiz için bu Anneler Günü’nde, biraz olsun emeklerinin karşılığını verebilmek, onlara sevildiklerini ve değer verildiklerini göstermek için harika tatil seçenekleri hazırladık. Biliyoruz ki, annelerimiz için ne hediye etsek az kalacaktır. Bu yüzden klasik hediyelerin dışında birlikte zaman geçirmenin, yeni hatıralar yaratmanın çok daha güzel olacağını düşünüyoruz. Sizler de bizim gibi düşünüyorsanız, gelin Anneler Günü’ne yakışır 5 güzel rotayı birlikte keşfedelim.

Eskişehir Odunpazarı Turu

Anneler Günü'ndeAnneler Günü için Türkiye’nin kültür şehirlerinden Eskişehir ve Kütahya turu annenize verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri. Türkiye’nin Venedik’i, UNESCO tarafından 2013 yılında Türk Dünyasının Kültür Başkenti ve Somut Olmayan Kültürel Miras Başkentliği unvanı almış olan Eskişehir’de gezilecek yerleri keşfetmeye Sazova Bilim ve Kültür Park, Masal Şatosu, Şahin Tepesi ile başlıyor; Porsuk Çayı kenarında gondol sefası yapıyoruz. Burada annenizle birlikte bol bol fotoğraf çekebilir, birbirinden güzel hatıralar yaratabilirsiniz. Türkiye’de görülmesi gereken yerlerin başında gelen Odunpazarı gezisinde de kendinize bir albüm yapacak kadar fotoğraf çekeceğinizden eminiz.

Eskişehir Odunpazarı Turları

Kapadokya Turu

Anneler Günü'ndeAnneler günü için annenize bir sürpriz yapın ve birlikte Türkiye’nin büyülü destinasyonlarından Kapadokya’ya doğru yola çıkın. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Kapadokya bizce en güzel anneler günü hediye önerilerinden biri. Kültür turlarının vazgeçilmezi olan Kapadokya’da gezilecek yerler hem sizi hem de annenizi mutlu edecek. Doğa harikası Kapadokya’da görülecek yerlerin başında peri bacaları ve yer altı şehirleri geliyor. Bu muhteşem oluşumları gezerken zamanın nasıl geçtiğini unutacaksınız. Göreme, Ürgüp, Uçhisar gibi harikalar sizi büyüleyecek. Kapadokya’nın benzersiz atmosferi hem karadan hem de havadan keşfediliyor. Evet, balona binmek ve Kapadokya semalarında gün batımını izlemek hayatınızda bir kere yapmanızı tavsiye edeceğimiz deneyimlerden biri. Üstelik bunu annenizle birlikte yapmak, hayatınızın unutulmazları arasında yer alacak.

Kapadokya Turları İçin Tıklayın

Batı Karadeniz Turları

Anneler Günü'ndeAnnenizle birlikte Türkiye’yi keşfetmeye devam edin ve rotayı Batı Karadeniz’e çevirin. Batı Karadeniz turu, Anneler Günü hediyesi için en elverişli turlar arasında yer alıyor. Türkiye’nin en güzel kültür destinasyonlarından biri olan Batı Karadeniz turuna Safranbolu ile başlayıp, Hükümet Tepesi’nden eski Rum Mahallesi’ni ve Müslüman Mahallesi’ni selamlayacaksınız. Semerciler, Manifaturacılar, Bakırcılar ve Demirciler çarşılarını gezerken enfes fotoğraflar çekmeye hazır olun. Osmanlının en büyük sancaklarından olan evliyalar şehri Kastamonu’ya vardığınızda ise şehrin simgeleri arasında yer alan Kastamonu Kalesi, Kent Tarihi Müzesi, Nasrullah Camii, Liva Paşa Konağı, Münire Hanım Medresesi ve El Sanatları Çarşısı’nı ziyaret edeceksiniz. Batı Karadeniz’in incisi, Fatih Sultan Mehmet’in Çeşm-i Cihan (Dünya’nın Gözü) diye nitelendirdiği Amasra’nın doğal güzelliğine ise hayran kalacaksınız.

Batı Karadeniz Turları İçin Tıklayın

Doğu Anadolu Turları

Anneler Günü'ndeAnneler Günü hediyesi için bir diğer kültür turu önerimiz ise Doğu Anadolu turları oluyor. Binlerce yıllık gizli hazinelerinin arasında gezmek, o mistik atmosferi doyasıya ciğerlerinize çekmek ve müthiş yöresel lezzetleri tatmak isterseniz Doğu Anadolu turlarına kesinlikle katılmalısınız. Annenizle birlikte çıkacağınız Doğu Anadolu turlarında Kars’ın doğa harikası Çıldır Gölü‘nü, 2000 yıllık tarihi Ani Harabeleri‘ni; Erzincan ve Erzurum‘un tarihi noktalarını ve yöresel lezzetlerini, Doğubeyazıt’ın sembolü İshak Paşa Sarayı‘nı keşfederek Van Gölü‘ne uzanan bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Doğu Anadolu Turları İçin Tıklayın

Kuşadası Pamukkale Turları

Anneler Günü'ndeTürkiye’nin en güzel yerlerinden birini daha Anneler Günü’nde annenize yapacağınız sürprizler arasına dahil edebilirsiniz. Antik çağda İonya olarak da adlandırılan İzmir ve Aydın illeri, günümüzde popüler destinasyonlardan biri halini aldı. Birçok doğal güzelliği barındıran İonya Bölgesi’nin gözdesi ise Kuşadası ve Pamukkale. Dünyada benzeri sadece İtalya’da Travertino isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakacak Pamukkale, Apollon Tapınağıantik çağda cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium, Meryem Ana Evi gibi eşsiz güzelliklere sahip bölgeyi, annenizle birlikte bu Anneler Günü’nde keşfetmenin tam sırası.

Kuşadası Pamukkale Turları İçin Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir