Türkiye’yi Baştan Başa Keşfetmeye Hazır Mısınız?

Jolly, bir ilke imza atarak kültür turları kapsamında Anadolu destanını sizlerle birlikte bir kez daha yazmaya hazırlanıyor. Anadolu’nun doğusundan batısına uzanan bu destansı yolculukta her bir misafirimiz birer kâşif olarak Türkiye’yi baştan başa keşfediyor.

Anadolu miraslarına sahip çıkmak için çıktığımız bu muhteşem yolculukta Türkiye’nin en güzel şehirlerini tarihsel süreçleri ve sosyo-ekonomik yapılarını, halkın yaşam biçimlerini, coğrafyanın doğal güzelliklerini yakından tanıyarak gezme fırsatı bulacaksınız. Bir turdan çok daha fazla anlamı olacak bu yolculukta yöre halkı ile iç içe vakit geçirip, çocukların yaşamına dokunarak hayatınızın en özel anlarını yaşayacaksınız.

Anadolu Destanı Doğu Turu

Türkiye16 gün süren doğu turu, Samsun gezisi ile başlangıcı yapıyor.  Samsun’da görülmesi gereken yerleri geride bırakıp Karadeniz’in en güzel manzaralarından birine sahip olan Ordu’yu selamlıyor. Doğanın görkemli güzelliklerinin seyredilebileceği Trabzon, Bayburt Kalesi ve Çoruh Nehri’nin görülebileceği Bayburt, Türkiye’nin çatısı olarak bilinen Erzurum, Ayder Yaylası, Fırtına Vadisi ve Çamlıhemşin ile Rize, Ani Harabeleri ile Kars, Doğu’nun Çukurova’sı olarak adlandırılan Iğdır, Doğu’nun Paris’i Van, Nemrut Dağı ile ünlü Adıyaman ve ‘Beş Minaresi’ ile Bitlis, Hasankeyf’in dillere destan güzelliği ile Batman, Süryani cemaatinin en önemli yerleşkelerinden Mardin, 4000 yıllık tarihi bulunan Harput Kalesi ile Elazığ, kayısı cenneti Malatya, Balıklı Göl ve kendisine has mimarisiyle Harran Evleri ile ünlü Şanlıurfa, bir lezzet şöleni Gaziantep, Maraş dondurması ile ünlü Kahramanmaraş, dünyanın en büyük mozaik müzelerinden birine sahip olan Hatay ile devam eden Doğu turu, Eshab-ı Kehf Mağarası ile ünlü Mersin’de son buluyor.

Anadolu Destanı Doğu Turu’yla keşfetmeye başlamak için tıklayın…

Anadolu Destanı Batı Turu

14 gün süren batı turu ilk Osmanlı parasının bastırıldığı Bursa’da başlıyor. Anadolu’da ilklerin kenti olarak adlandırılan Eskişehir, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Ankara, peri bacalarıyla ünlü Kapadokya, yer altı şehirleriyle nam salmış Niğde, Mevlana Müzesi ve Şems-i Tebrizi Türbesi’nin bulunduğu Konya, antik döneme atıfta bulunan Antalya, Türkiye’nin en derin göllerinden Burdur Gölü, Maldivler’i anımsatan Salda Gölü ve yüze yakın kuş türü ile ünlü Burdur, travertenleriyle görenleri kendine hayran bırakan Pamukkale, Ege’nin incisi İzmir, Şeytan Sofrası, Bergama ve Cunda Adası ile Ayvalık, tarihin yeniden yazıldığı Çanakkale ile devam eden Batı turu,  Mimar Sinan’ın eserleriyle tarih kokan Edirne’de son buluyor.

Neden Anadolu Destanı Turu’na Katılmalısınız?

Jolly’nin benzersiz kültür turları kapsamında gerçekleştirdiği Anadolu Destanı turu, Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor. Bu turla, Türkiye’de görülmesi gereken şehirleri bir arada görme şansını yakalarken, özel rehberler aracılığıyla interaktif bir tur deneyimi yaşayacaksınız.

Açık Hava Müzesi’ni Andıran Anadolu’yu Keşfedeceksiniz

Türkiye'yi

Türkiye’de gezilecek yerlerin başında gelen birçok şehri Jolly’nin özel rehberleriyle keşfetme fırsatı bulacaksınız. Anadolu’nun eşsiz tarihi yapılarına ve etkileyici doğal güzelliklerine hayran kalacak; köklü uygarlık ve medeniyetleri tanıyarak binlerce yıllık bir serüvene şahit olacaksınız.

Anadolu’nun Gurme Lezzetlerini Tadacaksınız

Anadolu Destanı ile çıktığınız Doğu ve Batı turlarında yöresel lezzetlerin tadına doyacaksınız. Dünyanın en zengin mutfaklarından biri olan Türk mutfağının yemeklerini yerinde yiyecek, hiç denemediğiniz Anadolu lezzetleri ile tanışacaksınız.

Anadolu İnsanı ile Vakit Geçireceksiniz

Türkiye'yiAnadolu Destanı kültür turu ile seçtiğiniz tur özelinde, o yörenin insanlarıyla vakit geçirme imkanı bulacaksınız. Anadolu’nun zanaatlarını ve el işçiliğini devam ettiren ustalarla tanışacak; dilerseniz yörelerdeki çocuklarla mektup arkadaşı olabilmenin güzelliğine sahip olacaksınız.

Jolly İle Bir Kâşif Gibi Gezeceksiniz

Anadolu’yu bir başka gözle keşfetmek, Türkiye’nin batısını 14 gün, doğusunu ise 16 günde gezmek, konuşma atölyeleriyle şehirlerin tarihsel süreçlerine ve halkın yaşam biçimlerine tanıklık etmek kendinizi bir kâşif gibi hissettirecek.

Söyleşi Atölyeleri İle Tarihi Yerinde Yeniden Gözlemleyeceksiniz

Sadece gezmekle kalmayıp tur programının bazı akşamlarında söyleşi atölyelerine katılacak, grup arkadaşlarınız ve rehberle bir araya gelerek tarihi bir yolculuğa çıkacaksınız. Atölyelere katılarak bölgelerin kültürel geçmişine, yerel halkın günümüzdeki yaşam tarzına ve Anadolu’ya dair gözlemlerinizi siz de paylaşma imkanı bulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir