Daha Önce Böyle Bir Amsterdam Tatili Yapmış Mıydınız?

Amsterdam tatili yapacaksanız bu geziyi hiç deniz, kum, güneş tatiline çevirmeye düşündünüz mü? Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim. Ama yanlış duymadınız. Soğuk ve kapalı havasıyla bilinen Amsterdam’ı bir yaz tatili rotasına dönüştürebilirsiniz. Eğer farklı bir Amsterdam turu için hazırsanız, size bunu nasıl yapacağınızı gösteriyoruz…

Amsterdam tatili

Amsterdam Hava Durumu

Amsterdam hava durumu aynı günde 4 mevsim birden yaşatan cinste. Bu yüzden Hollandalılar hava durumu üzerine çok muhabbet eder. Amsterdam kışları soğuk olsa da genel olarak aşırı yağmurludur. Sadece kışın hava sıcaklığı rüzgarın da etkisiyle daha soğuk olabiliyor. Kasım-nisan ayları arasında Amsterdam gezisi yapacaksanız kışlık bir ceket, bere, eldiven getirmenizi tavsiye ederim. Güneşli ve sıcak havalarda ise parklara akın edilir ve aşağıda bahsedeceğimiz plajlara doğru göç başlar.

Amsterdam Tatili İçin Bloomendaal Aan Zee

Amsterdam’da denize girilir mi demeyin. Amsterdam tatili Temmuz-Ağustos aylarına denk gelirse mutlaka Bloomendaal aan Zee’ye uğrayıp Kuzey Denizi’ne girme şansını kullanmanızı şiddetle öneriyoruz. Bu yüzden ne olur ne olmaz yanınıza plaj havlunuzu ve mayonuzu alın diyorum ben. Zira daha önce size Amsterdam’da denize girilebileceğinden kimse bahsetmemiş olabilir. Bilinenin aksine Amsterdam her zaman kapalı bir havaya sahip değil. Evet çok uzun sürmese de burada da güneşli günler görülüyor.

Amsterdam tatiliBloomendaal Amsterdam’a 20 dakika uzaklıkta yer alan ve güzel bir plajı olan zengin bir kasaba. Plaj çevresinde bulunan kafe ve restoranlar da güzel vakit geçireceğiniz mekânlardan. Ayrıca gece yapılan beach partiler de sizi epey eğlendirecek. Yine Amsterdam’a tren ile 20 dakika uzaklıkta olan Blijburg aan Zee’yi de denize girmek isteyenler ziyaret edebilir.

 

Amsterdam tatili

Amsterdam’da denize girilir mi demeyin. Girilir hem çok da güzel girilir ve Amsterdam tatili bir deniz, kum, güneş tatili haline gelebilir. Amsterdam’a giderken yanınıza mayonuzu, havlunuzu almayı ihmal etmeyin. Seyahat edilen yerlere farklı gözle bakacağınız, her defasında yeni yerler keşfedeceğiniz bol bol yolculuk ve tatil diliyorum size.

Hepinize şimdiden iyi yolculuklar.

Güneşiniz bol olsun.

Jolly Tur ile Amsterdam Turları için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir