Alaçatı’da Yapılacak 10 Şey

1) Arnavut Kaldırımlı Sokaklarında Yürüyün.

Alaçatı’nın en güzel yanı daracık Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla tarihi taş evleridir. Alaçatı sokakları ilginç dükkanları, pastaneleri ve küçük restoranlarıyla sizi bir masal diyarında gibi hissettirecek.

2) Alaçatı Pazarından Alışveriş Yapın.

Sebze ve ot yemeklerine bayılıyorsanız Alaçatı pazarından tazecik enginarlar, şevketi bostan, turp otu, radika muhakkak satın almalısınız. Sebzeler dışında pazarda ev yapımı reçeller, baharatlar ve yakın köylerden getirilen doğal ürünler de bulabilirsiniz.

3) Alaçatı’nın Meşhur Kumrusunu Yiyin.

Çeşme’nin meşhur lezzetini Alaçatı’da mutlaka denemelisiniz. Susamlı ekmeğin içine sucuk, domates ve tulum peyniri konularak yapılan güzel bir atıştırmalıktır. Özellikle Kumrucu Şevki’de yapılanlar bir enfes. Özellikle ekmeğinin lezzeti size bir değil iki tane yedirecek.

4) Damla Sakızlı Kurabiye ve Dondurmayı Tadın. 

Alaçatı deyince akla gelen lezzetlerden biri de sakızlı kurabiyelerdir. En lezzetli sakızlı kurabiye ve sakızlı dondurmayı İmren Pastanesi’nde yiyebilirsiniz.

5) Çeşme Denizinde Serinleyin.

Alaçatı’da gezip alışverişinizi yaptıktan sonra denize girip serinlemek size çok iyi gelecek. Çeşme’nin tertemiz denizinde yazın keyfini muhakkak çıkarın. Alaçatı’da denize gireceğiniz en ünlü plajlar Kum BeachMocca Beach ve Çark Plajı’dır.

6) Alaçatı’da Rüzgar Sörfü Yapın.

Dünyanın en iyi rüzgar sörfü noktalarından biri olan Alaçatı’da yıl içinde pek çok uluslararası organizasyon düzenleniyor. Su sporlarına merakınız varsa bu deneyimi Alaçatı’da yaşamanızı öneririz. Burada bulunan rüzgar sörfü okulundan eğitim almanız mümkün. Sörf yapanları izlemek dahi çok eğlenceli olacak.

7) Alaçatı Sokaklarındaki Antikacıları Gezin.

Alaçatı’nın ünlü sokaklarından Hacı Memiş sokağında ilginç ürünler satan antikacıları, seramik ve cam işleme atölyelerini ve küçük kafeleri ziyaret edebilirsiniz. Özgün ürünler satan bu dükkanları gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

8) Lezzetli Zeytinyağlı Yemeklerini ve Mezelerini Tadın.

Alaçatı sokakları Ege lezzetlerini sunan küçük, samimi restoranlar açısından çok zengin. Küçük masaları, güler yüzlü insanlarıyla Alaçatı restoranlarında Ege’nin yerel lezzetlerini keyifle tadabilirsiniz. Özellikle şevketi bostan ile yapılan yemekleri yemenizi tavsiye ederiz. Bir de Ege’nin tadına doyulmaz kabak çiçeği dolmasını Alaçatı’da yemeden dönmeyin.

9) Yel değirmenlerinin Yanı Başında Gün Batımını İzleyin.

Alaçatı’nın en güzel simgelerinden 1800’lü yıllardan kalma bu taş yel değirmenlerinin yanı başında güneşin batışını muhakkak izlemelisiniz. Güneşin turuncu hüzmelerinin beyaz yel değirmenleri üzerindeki haline hayran kalacaksınız.

10) Alaçatı Gecelerinin Keyfini Çıkarın. 

Alaçatı’da gündüzler keyifli olduğu kadar geceler de bir hayli keyiflidir. Alaçatı sokaklarındaki kafelerde oturup bir şeyler içip yıldızlı gökyüzünün keyfini çıkarabilirsiniz. Bir diğer seçenek de sabahın ilk ışıklarına dek eğleneceğiniz gece kulüpleri. Özellikle Alaçatı Port’ta bulunan kulüpler bir efsanedir.

Bu yıl 7-8 Nisan’da gerçekleşecek olan Alaçatı Ot Festivali’ne katılmak isterseniz sizi buraya alalım.

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir