Akyaka Otelleri Rehberi: Akyaka’nın İncisi Gümüş Konak

Eğer Akyaka’ya doğru yolculuk planlıyorsanız Akyaka otelleri araştırmasına da başlamışsınız demektir. Metropollerin yoğun kalabalıkları ve yalnızlığından arınmak, çam kokusu ve ırmak serinliğini denizin büyüsüyle harmanlamak ihtiyacında iseniz Akyaka doğru bir karar olacaktır. Gökova Körfezi‘nde minik bir kasaba olan Akyaka gezisi ile yolculuğa başlayalım.

Akyaka

Serin, sakin, tenha ve ahşap evlerle bezenmiş mimarisi, mavi bayraklı plajları, rüzgarda nazlı bir gelin edasıyla salınan palmiyeleri, hiddetlendiğinde ise kükreyen kabaran dalgalarıyla cennetin bu düzlemdeki  yansımasıdır Akyaka.

İzmir’den hareket edip Akyaka‘ya ulaştığımızda dikkatimi çeken ilk unsurlardan biri olmuştu burada dağın, denizle; ırmağın ise denizle kucaklaşması olmuştu. Sakin, sessiz ve vakur duruşunun yanında Azmak kıyısındaki mekanlarıyla rakı balık keyfi yapabileceğiniz, hatta şansınız yaver giderse su samuru, yılan balığı, sazan ve ördekler ile selamlaşabileceğiniz, gitar seslerinin saman yoluna dek ulaşabileceğini ruhunuzun derinliklerinde hissedeceğiniz arındıran Akyaka..

Akyaka otelleri

Akyaka’ya gitmeden önce Azmak kıyısınının muhakkak gidilmesi gereken yerlerden biri olduğunu not alırken ‘azmak’ sözcüğünün de ne anlama geldiğini öğrenmek adına sözlük karıştırdığımda akarsuyun denize döküldüğü yer anlamına geldiğini öğrenmiştim. Özellikle yaz kış buz gibi akan kaynak suları ile Kadın Azmağı’nın bu bölgede ayrı bir önemi vardır.

Deli rüzgarları ve muhteşem koylarıyla sizi çağıran bu yeryüzü cennetinin tarihçesine göz gezdirdiğimizde 2600 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu görmekteyiz. Geçmişte İdima adı verilen bölgede kurulan Akyaka Karia’nın güney ucunda yer alan bir kenti olmuştur.

Saitlerin, çobanların ve hatta “Panik” sözcüğünün de kaynağı olan tanrı Pan bu bölgede oldukça önemlidir. Hatta kentte basılan paraların bir yüzünde Pan resmedilmiştir.

Akyaka Otelleri

Akyaka otelleri

Kargaşa ve gürültünün ortasında bunaldığınız anda gidebileceğiniz yegane yerlerden biri olan Ege’nin bu saklı cennetinde Nail Çakırhan’ın Akyaka mimarisine damga vurmuş evleri beldede ayrı bir tarz yaratmıştır.

Ula doğumlu ünlü gazeteci, şair, uluslararası bir üne sahip olan mimar ve restoratör Nail Çakırhan geleneksel mimariyi günümüze taşıyarak 1983 yılında dünyanın en prestijli  mimarlık ödüllerinden Ağa Han Uluslararası Mimarlık Ödülü’nün sahibi olmuştur. Mimarlık eğitimi olmadan bu ödülü alan tek sanatçı olması yönüyle de önemli bir yere sahip olan Nail Çakırhan kelimenin tam anlamıyla Akyaka’ya mimari dehasıyla hoş bir tarz yaratmıştır.

Jolly Tur’un davetlisi olarak  Akyaka’da bulunduğumuz esnada konaklamış olduğumuz, Akyaka’nın kelimenin tam anlamıyla “İnci”si diyebileceğim GÜMÜŞ KONAK Nail Çakırhan’ın Ağa Han Mimarlık ödüllü evlerinden esinlenerek inşa edilmiş. Odalarından her biri farklı bir mimariyle tasarlanmış olan Gümüş Konak ahşap ve taş işçiliğinin harmanlanması ve en güzel örneklerini vermesiyle göz doldurmakta.

Akyaka otelleri

Akyaka’nın Kadın Azmağı yakınında yer alan Gümüş Konak güler yüzlü, sıcak-samimi  personeli, birbirinden güzel ve rahat edebileceğiniz ferah odalarıyla 12 ay boyunca hizmet veren birbirinden güzel 17 odasıyla dikkat çekmekte. Bunun yanında dağ ve Azmak manzaralı odalarıyla günün yorgunluğunu atabileceğiniz konforuyla sizi evinizde hissettiren şirin bir mekan.

Akyaka otelleri

Gümüş Konak’ta dikkatimi çeken noktalardan biri ise havuz başında geleneksel Ege tatlarıyla harmanlanmış kahvaltı menüsünün oldukça zengin ve lezzetli  olmasıydı. Açık yüzme havuzu, teras ve bahçe gibi imkanlara sahip olması ise konukları için bir başka artı. Gökova’nın ve Akyaka’nın doğallığını huzur ile birleştirmek isterseniz önerebileceğim yegane mekan Akyaka’nın İncisi Gümüş Konak’ı olacak. .Akyaka otelleri araştırması yapıyorsanız size burayı gerçekten öneririm.

Otelle İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Emine GÜCEK 11.07.1978 Adana doğumlu olup ilk eğitimini Mersin'de,orta ve lise eğitimini Adana'da tamamlamıştır.Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi,Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, ülkenin farklı illerinde eğitimcilik yapmıştır. Münasebetsiz uzun hüzünleri, manasız kısa sevinçleri yaşamda anlamlandırma döngüsünde ve kendi içine yaptığı uzun yolculuklarda,astroloji hayatının orta noktasında olmuştur. Astrolojiye olan ilgisi yaşamın aslında zamanı ve mekanı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu farkettiği ve "AN"ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğinde ortaya çıkmıştır. Astrolojik sembolleri çözme çabasında yolu, onu Astroloji Türkiye'nin değerli eğitmenleri Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer ile buluşturmuştur. Astroloji Türkiye, Astroloji Akademisi mezunudur. DerKİ.com ve AstroTürkiye.com'da Astroloji,Ezoterizm ve Mitoloji ile ilgili araştırma yazıları yazmaktadır. Yay yükselenli ve 9. ev stelyumlu haritası vaatlerini gerçekleştirme noktasında onu, bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna,yayıncılık,farklı kültürleri tanıma isteğine doğru çekmiştir. Seyahat etmiş olduğu yerlerdeki bölgeye has gözlemlerini,bölgenin tarihi ve turistik mekanlarıyla birlikte dokusunu paylaşmak istemiş ve bu nedenle Gezmelerde.com seyahat portalını açmıştır. Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle......... ASTROLOJİADA-Emine GÜCEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir