Akdeniz’in Tutkulu Ülkesi İspanya

İşte karşınızda İspanya … Tabiatın güzellikten yana cömert davrandığı bir tatil hayal edin… Akdeniz’in bitmeyen eğlencesi, yazın gelişini iliklerinizde hissedeceğiniz bol güneş ve bol sahilli, hafızalardan silinmeyecek tarihin sır perdelerinin aralandığı ve dahası dünyanın en iyi ressamları ve heykeltıraşlarının eserleriyle bezeli…

Bu yıl tatil hayallerinizi İspanya’da gerçekleştirmeyi planlıyorsanız Büyük İspanya Turumuz hem ekonomik hem de keyifli tatil planı size göre olabilir. Tüm Endülüs’ü kapsayan 7 gece – 8 günlük Büyük İspanya Turu’nu tüm yıl boyunca düzenliyor.

İspanya’nın en güzel şehirleri Barcelona, Madrid, Valencia, Granada, Sevilla’yı ve tüm Endülüs’ü gezebileceğiniz bu seyahat öncesinde bu ülkede hangi güzelliklerin sizi beklediğine göz atmaya ne dersiniz?

Dünyaca Ünlü Ressamların Eserleriyle Süslenmiş Bir Şehir: Barcelona 

Her adımınızda sanata ve kültüre doyacağınız Barselona, Gaudi ile anılır, ama sadece Gaudi demek, Picasso ve Salvador Dali’ye haksızlık olacaktır. Siz yine de gezinize bir Gaudi eseriyle; Park Guell ile başlayın Peri masallarından fırlamış bu 2 evden sonra rotanız Barri Gotic olsun. Gotik mimariyle yapılmış evlerin bulunduğu bu mahalleden çıktığınızda Gaudi’nin ölmesi sonucu yarım kalmış dev bazilika La Sagrada Familia’ya doğru yol alın. Eğer burayı gündüz ziyaret etmişseniz bir de gece ışıklandırması sırasında görün.

Gaudi eserlerine devam… Casa Batlio ve Casa Mila evleriyle Gaudi’yi bir kez daha anın ve Casa Mila’nın terasından tüm şehri izleyin.  Ve ressamlar, maskeli sokak sanatçıları, müzisyenler ve cambazlarla adeta bir şölen caddesi olan La Rambla’ya doğru yol alın. Mutlaka bulunmanız gereken bir diğer cadde Passeig de Garcia. Burada ünlü markalardan alışveriş yapabilirsiniz.

Bir dönemler Dali’nin yaşadığı ve şu anda müze olan Dali Müzesi ve şehrin en önemli meydanı Plaça de Catalunya’da mola verin. Mantjuic Tepesi olmazsa olmazlar arasında. Denizi, limanı, İsa Heykeli’ni ve Gaudi’nin harika sokaklarını en iyi buradan izleyebilirsiniz.

Bu arada büyük bir metropolde denize girmenin tadını çıkarmak için sahili mutlaka ziyaret edin.  İspanya’nın kokusunu en iyi alacağınız yerlerden biri de La Bogueria. Barselona’nın bu en ünlü pazarından alışveriş yapmasanız bile sadece tadını çıkarmak için gezinin. Bu doyumsuz geziden sonra akşamlarınızı damak çatlatan Katalan mutfağına, zengin Akdeniz ve İspanyol yemeklerine ayırın.

Estetiğin Mimariyle Vücut Bulduğu İspanya Şehri Madrid’e Doğru

İspanya denince ilk akla gelen şehirlerden bir tanesi de elbette Madrid’dir. Madrid, tarihin en gizemli hikayelerini bugüne taşıyan estetik eserleri kadar gerçek anlamda bir dünya mozaiğidir. Çoğunluğu Güney Amerikalı olsa da bu kentte her ulustan insanı görmeniz mümkün.

Şehirdeki ilk durağınız Eski Madrid olsun. Mimarideki farklılıklara şaşırmayın. Zira Madrid, gerçek anlamda bir dünya mozaiği olduğu gibi, mimarideki farklı şehircilik akımlarının da dünyadaki en güzel örneklerini barındırır. Eski Madrid’de tüm bu estetik harikalarını izleyebilmek için kendinize bir rota çizin. Mesela, Bourbon Madrid’de art neavue tarzındaki binaların görkemine şahit olun. Sonra şehrin kalbi Puerta Del Sol ve eski şehir meydanı Plaza Mayor’a doğru yönelin.

Daha sonraki duraklarınız Kraliyetin halka sesleniş yeri olan Plaza De Orient, Atacho ve şehrin görkemli zenginliğinin en önemli yansımalarından biri olan Alcala Kapısı olsun. Galerili damlarından gözlerinizi alamayacağınız GranVia, Plaza Colon’dan sonra İspanya’nın tüm adrenalinini hissetmek için Boğa Güreşi Arenası’na doğru yol alın.

Madrid’de iken gerçek bir medeniyetler buluşması ve barışına tanıklık etmek istiyorsanız mutlaka Toledo Turu’na katılın. Dünyanın en zengin kiliseleri arasında yer alan Toledo Katedrali, Krallar Kilisesi, üslubu ile bir döneme damga vurmuş El Greco’nun eserleri, Şam işi dükkanlar ve tüm canlılığıyla Yahudi mahallesi; size medeniyetler buluşması yolculuğunda eşlik edecek eserlerden sadece bazıları olacak.  Bu arada Plaza de Orienteveya, Plaza de Santa Ana’da güzel vakit geçirip, tüm günü anarak kahve yudumlamayı ihmal etmeyin.

Carmen’in Öyküsüyle Sevilla’dan Endülüs’ün Görkemine Yolculuk 

Ve Sevilla… Sevilla’da iken eğer bir dönemler bu coğrafyayı taçlandıran İslam Medeniyeti eserlerini görmek istiyorsanız Cordoba Gezisi’ne mutlaka katılmalısınız. Çevresine yaşam saçıp bereket katan ve uygarlıkları kıyısında yeşerten Guadalgivir Nehri çevresinde kurulan İspanya Meydanı, opera klasikleri arasında yer alan Carmen’de Carmen’in çalıştığı tütün fabrikası, şehrin koruyucu surlarının en önemli ve estetik bölümlerinden biri olan Altın Kule, engizisyon kararlarının uygulandığı en önemli merkezlerden biri olması nedeniyle acı hatıraları barındıran ama gotik üslubun en güzel eserlerinden biri olan Sevilla Katedrali, büyük depremin izlerini taşıyor olsa da tüm görkemiyle Alcazar Sarayı; Sevilla’da sizi karşılayacak eserlerden sadece birkaçı…

Valensiya’da mutlaka büyük çan kulesi ile ünlü olan Micalet Katedrali’ni, merkez halini, ilginç mimarisi ile boğa güreşi arenasını ve Serrano Kale Kuleleri’ni ziyaret edin. Ünlü Sanatlar ve Bilimler Sitesi, içerisinde bulundurduğu değişik sanat eserleri ile Valensiya’nın simgelerinden bir tanesi haline gelmiştir.

Endülüs Emevileri döneminden kalan El Hamra Sarayı, İslam mimarisinin en güzel eserlerinden bir tanesidir. Temelleri 1232 yılında atılan bu görkemli sarayı Granada’da görebilirsiniz.

Bunları Yapmadan Dönmeyin

  • Grana’dadaki taş evlerde çingenelerin farklı Flamenco yorumları için Sacra Monte Gece Turu’na katılın.
  • Flamenkonun tüm klasik ritimlerini yaşayabilmek için Flamenko Turu’na katılın.
  • Ortaçağ’da her toplumun kendi kültürüyle zenginleştirdiği, dinlerin kardeşliğinin şehri Toledo Turu’nu kaçırmayın.
  • Madrid’de ünlü badem ezmesinin tadına mutlaka bakın.
  • Mutlaka katılmanız gereken bir başka tur Girona & Figueras. Onyar Nehri’nin kıyısında kurulmuş yörenin en zengin ve Floransa benzeri şehri Girona’da Aslan Heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı Evler,Yahudi Mahallesi, Rambla ve ünlü mağazalar sizi karşılayacak.
  • Fırıncılarıyla ünlü Girona’da kruvasan eşliğinde kahve içmeyi unutmayın.
  • Pirene Dağları manzarası eşliğinde ulaşacağınız rüzgarlı şehir Figueras’da, Salvador Dali’nin kendi elleriyle dekore ettiği müze eve ve onun gizemli dünyasına katılacaksınız.
  • Barselona Şaheserleri turuna mutlaka katılın. Zamanının ilk uydu kenti Park Guell, Yahudi Tepesi olarak da bilinen Mont Juic, Olimpiyat Stadı, İspanyol köyleriyle Poble Espanyol ve şehrin merkezi Katalonya Meydanı göreceğiniz yerlerden sadece birkaçı.

Jolly Tur ile Büyük İspanya Turuna çıkmak için tıkla!

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir