Butik Adana Yöresel Tatlar Gezisi

Adana ve Tarsus’u bambaşka bir açıdan görmeye ve yaşamaya var mısınız? O halde Butik Adana Yöresel Tatlar turuyla farklı deneyimler yaşamaya hazır olun! Bu gezimizde Adana’nın enfes lezzetlerini tadarken Adana insanının gelenek ve göreneklerini gözlemleme şansı bulacaksınız. Gizli kalmış cennet Tarsus’da ise doğal  güzelliklere şahit olup efsanelere kulak kabartırken Tarsus’un en güzel yöresel yemeklerini tadıp damağınıza bayram yaşatacaksınız.

Gelin Butik Adana Yöresel Tatlar gezimizin programını kısaca size anlatayım:

1.GÜN (Cumartesi) 

Cumartesi sabahın ilk ışıklarıyla 05.45‘de Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminalinde grubumuzla ve rehberimizle buluştuktan sonra  06.45 İstanbul-Adana uçağı ile Adana’ya uçacağız. Tahminen 08.25 sularında Adana Havalimanına inip bizi bekleyen Jolly Tur aracına binip Butik Adana Yöresel Tatlar turumuza başlayacağız.

Sabahın olmazsa olmazı kahvaltımızı yapmak için yöresel ve organik kahvaltının en güzel yeri Meryemana Çiftliğine doğru yola çıkacağız. Mis gibi doğanın içinde sıkma, çökelek salatası, zeytin salatası, nane salatası, kuru çökelek, soslu patates kızartması, kabak tatlısı, gül reçeli, kuru domates ezmesi, sucuklu yumurta, menemen, peynir çeşitlerinin olduğu muhteşem bir kahvaltı yapacağız.

Meryemana Çiftliği

Unutulmaz bir kahvaltının ardından Adana’ya 40 dakika uzaklıktaki Kozan‘a doğru yola çıkacağız. Kozan’ın eski sokaklarında gezip küçük sevimli dükkanları arasından Bedestenleri ve Eski Konakları fotoğraflayıp o köklü kültürle sarıp sarmalanmış bir şekilde taş bir yapı olan Hoş Kadem Camini ziyaret edeceğiz.

Kozan Evleri

Rehberimizin bu güzel yapıyla ilgili verdiği bilgilerin ardından Kozan Kalesi eteğindeki Arıkan Konağına gidip çay ve kahvelerimizi yudumlayacağız. Dilerseniz konağın içinde gezip çok güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Arıkan Konağı

Küçük bir kahve molasının ardından Adana’ya geri döneceğiz. İlk durağımız da ihtişamlı yapısıyla insanı büyüleyen Sabancı Camii olacak. Ardından Roma döneminden kalma meşhur Taş Köprü’yü görüp fotoğraflama imkanımız olacak.

Adana Taş Köprü

Öğle yemeğimizi ise Adana’nın meşhur ciğercisi Ciğerci Bedo‘da yiyeceğiz.

Ciğerci Bedo

Enfes ciğerin üstüne güzel bir tatlı iyi gider diyerek tatlı yemeğe Tatlıcı Gönül Kardeşler‘e gideceğiz. Baraj Gölü kenarında muhteşem manzara eşliğinde çay ve kahvemizi yudumladıktan sonra günün yorgunluğunu atmak için Adana’daki otelimize gideceğiz.

Tatlıcı Gönül Kardeşler

Otelimizde kısa bir dinlenmenin ardından Adana’nın en eski kebapçılarından olan Kazancılar Kebap‘ta kebaplarımızı yiyeceğiz.

Tarihi Kazancılar Kebap

2.GÜN (Pazar) 

Sabah grubumuzla otelimizde yapacağımız güzel bir kahvaltının ardından Tarsus’a doğru yola çıkacağız. Tarsus’da ilk durağımız Yedi Uyurlar olarak da bilinen Eshab-i Kehf’i ziyaret etmek olacak. Dünyanın pek çok noktasında Yedi Uyurlar’ın hikayesi anlatılır ve mağaraları olduğu düşünülür.

Yedi Uyurlar Mağarası

Efsaneye göre Tek Tanrılara inandıkları için eziyetten kaçan 7 genç ve köpekleri Kıtmir Tarsus’da bir mağaraya sığınmışlar ve Allah tarafından 300 yıl bu mağarada uyku verilmiştir. İşte Tarsus’daki Yedi Uyurlar mağarası Taş Kuyu Mağarasını gördükten sonra şehre dönüp öğle yemeğimizde Tarsus’un yöresel lezzetlerini tatmak için Ayana Restoran’a gideceğiz.

Ayana Restoran

Ayana Restoran’da yiyeceğimiz Tarsus lezzetleri arasında  topalak çorbası, yüksük, haşlama içli köfte, fındık lahmacun, sıcak humus, Karakuş tatlısı bulunuyor.

Kırıkkaşık Bedesteni

Öğle yemeğimizi yedikten sonra Tarsus’un en nadide doğal güzelliklerinden olan Tarsus Şelalesinde çaylarımızı kahvelerimizi içeceğiz. Ardından Hristiyanlık tarihi açısından büyük önem taşıyan St. Paulus’un Evini ve Kuyusunu ziyaret edip ismini dış cephesindeki kaşıklardan alan Kırıkkaşık Bedestenine gideceğiz. Burada dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz.

Tarsus Evleri

Bedestenden çıktıktan sonra Tarsus Ulu Camii‘yi ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğimizde ise Tarsus’un olmazsa olmazı Tantuni ile taçlandıracağız. Sonrasında gezimizin son durağı havaalanına gidip İstanbul’a döneceğiz.

Tarsus Tantuni

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Lüks Otobüsler İle Ulaşım
Çevre Gezileri
Rehberlik hizmetleri
Jolly Tur Otobüs içi İkramları
Jolly Tur Güvencesi
Otelimizde Açık Büfe 1 Sabah kahvaltısı
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm Özel Harcamalar
Öğle Yemeği
Akşam Yemeği
Yemeklerde alınacak içecek
Ek Hizmet Bedelleri (Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri)
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Gece Turları

TARİH VE FiYATLAR

07-14-21-28 Mayıs  

Antalya Her C.tesi Hareket-Sun Ekspres İle                              476,1 TL

İzmir Uçaklı Her C.tesi Hareket-Sun Ekspres İle                      526,5 TL

Uçaklı Her C.tesi Hareket-Anadolu Jet İle                                  548,1 TL

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir