Butik Adana Yöresel Tatlar Gezisi

Adana ve Tarsus’u bambaşka bir açıdan görmeye ve yaşamaya var mısınız? O halde Butik Adana Yöresel Tatlar turuyla farklı deneyimler yaşamaya hazır olun! Bu gezimizde Adana’nın enfes lezzetlerini tadarken Adana insanının gelenek ve göreneklerini gözlemleme şansı bulacaksınız. Gizli kalmış cennet Tarsus’da ise doğal  güzelliklere şahit olup efsanelere kulak kabartırken Tarsus’un en güzel yöresel yemeklerini tadıp damağınıza bayram yaşatacaksınız.

Gelin Butik Adana Yöresel Tatlar gezimizin programını kısaca size anlatayım:

1.GÜN (Cumartesi) 

Cumartesi sabahın ilk ışıklarıyla 05.45‘de Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminalinde grubumuzla ve rehberimizle buluştuktan sonra  06.45 İstanbul-Adana uçağı ile Adana’ya uçacağız. Tahminen 08.25 sularında Adana Havalimanına inip bizi bekleyen Jolly Tur aracına binip Butik Adana Yöresel Tatlar turumuza başlayacağız.

Sabahın olmazsa olmazı kahvaltımızı yapmak için yöresel ve organik kahvaltının en güzel yeri Meryemana Çiftliğine doğru yola çıkacağız. Mis gibi doğanın içinde sıkma, çökelek salatası, zeytin salatası, nane salatası, kuru çökelek, soslu patates kızartması, kabak tatlısı, gül reçeli, kuru domates ezmesi, sucuklu yumurta, menemen, peynir çeşitlerinin olduğu muhteşem bir kahvaltı yapacağız.

Meryemana Çiftliği

Unutulmaz bir kahvaltının ardından Adana’ya 40 dakika uzaklıktaki Kozan‘a doğru yola çıkacağız. Kozan’ın eski sokaklarında gezip küçük sevimli dükkanları arasından Bedestenleri ve Eski Konakları fotoğraflayıp o köklü kültürle sarıp sarmalanmış bir şekilde taş bir yapı olan Hoş Kadem Camini ziyaret edeceğiz.

Kozan Evleri

Rehberimizin bu güzel yapıyla ilgili verdiği bilgilerin ardından Kozan Kalesi eteğindeki Arıkan Konağına gidip çay ve kahvelerimizi yudumlayacağız. Dilerseniz konağın içinde gezip çok güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Arıkan Konağı

Küçük bir kahve molasının ardından Adana’ya geri döneceğiz. İlk durağımız da ihtişamlı yapısıyla insanı büyüleyen Sabancı Camii olacak. Ardından Roma döneminden kalma meşhur Taş Köprü’yü görüp fotoğraflama imkanımız olacak.

Adana Taş Köprü

Öğle yemeğimizi ise Adana’nın meşhur ciğercisi Ciğerci Bedo‘da yiyeceğiz.

Ciğerci Bedo

Enfes ciğerin üstüne güzel bir tatlı iyi gider diyerek tatlı yemeğe Tatlıcı Gönül Kardeşler‘e gideceğiz. Baraj Gölü kenarında muhteşem manzara eşliğinde çay ve kahvemizi yudumladıktan sonra günün yorgunluğunu atmak için Adana’daki otelimize gideceğiz.

Tatlıcı Gönül Kardeşler

Otelimizde kısa bir dinlenmenin ardından Adana’nın en eski kebapçılarından olan Kazancılar Kebap‘ta kebaplarımızı yiyeceğiz.

Tarihi Kazancılar Kebap

2.GÜN (Pazar) 

Sabah grubumuzla otelimizde yapacağımız güzel bir kahvaltının ardından Tarsus’a doğru yola çıkacağız. Tarsus’da ilk durağımız Yedi Uyurlar olarak da bilinen Eshab-i Kehf’i ziyaret etmek olacak. Dünyanın pek çok noktasında Yedi Uyurlar’ın hikayesi anlatılır ve mağaraları olduğu düşünülür.

Yedi Uyurlar Mağarası

Efsaneye göre Tek Tanrılara inandıkları için eziyetten kaçan 7 genç ve köpekleri Kıtmir Tarsus’da bir mağaraya sığınmışlar ve Allah tarafından 300 yıl bu mağarada uyku verilmiştir. İşte Tarsus’daki Yedi Uyurlar mağarası Taş Kuyu Mağarasını gördükten sonra şehre dönüp öğle yemeğimizde Tarsus’un yöresel lezzetlerini tatmak için Ayana Restoran’a gideceğiz.

Ayana Restoran

Ayana Restoran’da yiyeceğimiz Tarsus lezzetleri arasında  topalak çorbası, yüksük, haşlama içli köfte, fındık lahmacun, sıcak humus, Karakuş tatlısı bulunuyor.

Kırıkkaşık Bedesteni

Öğle yemeğimizi yedikten sonra Tarsus’un en nadide doğal güzelliklerinden olan Tarsus Şelalesinde çaylarımızı kahvelerimizi içeceğiz. Ardından Hristiyanlık tarihi açısından büyük önem taşıyan St. Paulus’un Evini ve Kuyusunu ziyaret edip ismini dış cephesindeki kaşıklardan alan Kırıkkaşık Bedestenine gideceğiz. Burada dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz.

Tarsus Evleri

Bedestenden çıktıktan sonra Tarsus Ulu Camii‘yi ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğimizde ise Tarsus’un olmazsa olmazı Tantuni ile taçlandıracağız. Sonrasında gezimizin son durağı havaalanına gidip İstanbul’a döneceğiz.

Tarsus Tantuni

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Lüks Otobüsler İle Ulaşım
Çevre Gezileri
Rehberlik hizmetleri
Jolly Tur Otobüs içi İkramları
Jolly Tur Güvencesi
Otelimizde Açık Büfe 1 Sabah kahvaltısı
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm Özel Harcamalar
Öğle Yemeği
Akşam Yemeği
Yemeklerde alınacak içecek
Ek Hizmet Bedelleri (Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri)
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Gece Turları

TARİH VE FiYATLAR

07-14-21-28 Mayıs  

Antalya Her C.tesi Hareket-Sun Ekspres İle                              476,1 TL

İzmir Uçaklı Her C.tesi Hareket-Sun Ekspres İle                      526,5 TL

Uçaklı Her C.tesi Hareket-Anadolu Jet İle                                  548,1 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir