48 Saatte Bangkok Gezisi

Gelenekselliğin çağdaşlıkla buluştuğu, renkli gece hayatı ve alışveriş olanaklarıyla ünlü Bangkok, Uzak Doğu’nun en önemli tatil destinasyonlarından bir tanesi. Zengin kültürü sayesinde her zevke hitap eden Tayland’ın başkentini, 48 saat gibi bir süre içerisinde rahatlıkla keşfedebilirsin.

48 Saatte Bangkok Nasıl Gezilir?

İstanbul’dan her gün düzenlenen aktarmasız uçak seferleri ile yaklaşık 10 saat içerisinde ulaşabileceğin Bangkok, şehir içi ulaşım seçenekleri bakımından Uzak Doğu’nun en gelişmiş kentleri arasında sayılıyor. Üstelik aklına takılabilecek “48 saatte Bangkok nasıl gezilir?” sorusunun cevabı niteliğindeki otobüs, metro, feribot gibi klasik toplu taşıma seferleri dışında kentte dolaşmak için hava trenlerini de tercih edebilirsin. Ayrıca taksicilerle anlaşarak Tayland’ın başkentini tüm gün rahatça gezebilirsin.

Bangkok’ta Nereler Gezilmeli?

Bana soranlara tatil için Bangkok’u önermemin en önemli nedeni, bu kentin 48 saatlik kısıtlı bir sürede bile hem Uzak Doğu’nun egzotik havasını hem de Batı’nın çağdaşlığını bir arada hissettirebilmesi. Benim gibi kültür meraklısıysan Wat Arun ve Wat Pho tapınaklarına gezi listende öncelik verebilirsin. Bangkok’ta yerel halkın yaşam tarzını nehirde düzenlenen tekne turlarına katılarak yakından görebilirsin. Bu turlar sırasında fotoğraf makineni yanında bulundurmanı tavsiye ederim.

Kentin ünlü gece yaşamına karışmak içinse Khao San Road ve Sukhumvit bölgelerindeki yüzlerce mekândan bir tanesini tercih edebilirsin. Bu iki bölgenin gece ışıl ışıl parlayan caddelerinin barındırdığı çeşitlilik Las Vegas ve Amsterdam gibi şehirleri aratmıyor.

blank

Bangkok’ta Nerede Ne Yenir?

Geçtiğimiz yüzyılın ikinci yarısından itibaren dünyaca ünlenen Tayland mutfağı, Bangkok’u gastronomi meraklıları için bir cennet haline getiriyor. Çeşitli baharatlar yardımıyla lezzeti artırılan yemeklerin ana malzemesini pirinç, fındık-fıstık gibi kuruyemişler ve taze deniz mahsulleri oluşturuyor. Ayrıca yerel mutfağı kendi damak tadınıza uygun bulamazsan, kent merkezinde farklı alternatifleri rahatlıkla bulabilirsin.

blank

Bangkok’a gidiş nedenlerimden birisi olan ve beni çeşitliliğiyle büyüleyen mutfak kültürünün özgün tatlarını Nang Gin Kui gibi şık mekânların yanı sıra Chatuchak Hafta Sonu Pazarı’nda deneme fırsatı yakalayabilirsin. Sokaklarda gezerken yerel halkın pişirdiği yemekleri poşetlere doldurarak sattığı standları görürsen sakın şaşırma.

Bangkok’ta Nereden Ne Alınır?

Kültürel alanları ziyaret dışında gündüzleri Bangkok’ta yapılabilecek en önemli aktivite alışveriş. Alışverişin bol alternatifli ve fiyatların ülkemize göre oldukça ucuz olması kenti daha çok sevmeme neden olmuştu.

blank

“Bangkok’ta nereden ne alınır?” diyenleri iki farklı seçenek bekliyor. Bunlardan ilki, geceleri kurulan pazarlar. Chatuchak Hafta Sonu Pazarı ve Saphan Phut Gece Pazarı gibi popüler alanlarla Sukhumvit, Thonglor, Silom ve Ari mahallelerinde kurulan tezgâhları ilginç ürünler bulmak için ziyaret edebilirsin.

Alışveriş konusunda tercih edebileceğin diğer seçenekse modern yapılı alışveriş merkezleri. Bu konuda Siam Bölgesi, dünyaca ünlü markaların mağazalarına ev sahipliği yapan alışveriş merkezleri nedeniyle kentin kalbi sayılıyor.

Tek başına Uzak Doğu’ya gitmek gözünde senin için büyük bir macera ise sen de Jolly Tur’un farklı beklentilere göre hazırlanmış Bangkok – Pattaya turlarına göz atabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir