2019 Resmi Tatil Günleri: 2019 Yılında Kaç Gün Tatil Yapacağız?

2018’e veda etmeden 2019 resmi tatil günleri toplam kaç gün merak eder olduk. Özellikle çalışan kesim için resmi tatiller kaçırılmayacak tatil fırsatları demek. Birçok çalışan, resmi tatillerini iple çekerken birleştirebildikleri tatilleri daha uzun süreli planlayabiliyor. 2019 yılında kaç gün tatil yapacağımız da bu yüzden takvimlere not ediliyor. Bir de tatil planını önceden yapmak isteyenler için resmi tatil günlerinin ne zamana denk geldiği önem arz ediyor. Erken rezervasyon fırsatlarını resmi bayramlarda kullanmak isteyen çalışanlar için yeni yılda bizleri kaç gün tatilin beklediğini yazdım. Ki hemen tatil planlarımızı yapmaya başlayabilelim.

2019 Resmi Tatil Günleri

2019 resmi tatil günleri kaç gün olacak, ek izinlerle birleştirirsek kaç günlük bir tatille nereye gidebiliriz? İşte merakla beklenen 2019 resmi tatil günleri…

Yılbaşı Tatili

2019 resmi tatil günleriEn eğlenceli tatillerden biridir yılbaşı. 2018’e veda edip 2019’a merhaba dediğimiz yılbaşı aynı zamanda çok güzel bir kış tatili demektir. Üstelik bir de hafta sonu ile birleştirebiliyorsak değmeyin keyfimize. 2019 yılının ilk resmi tatili de 1 Ocak Salı günü oluyor.  Çalışanlar bu tatili pazartesi izin alarak birleştirebilir ve böylece 4 günlük bir tatile çıkabilir. Benim yılbaşı tatili için önerim Kıbrıs’tan Antalya’ya farklı bölgelerin yılbaşı otelleri ile eğlenceli bir tatil yapmak olacak. Yurt içi otellerde birçok sanatçı, yılbaşı programı yapacak. Bu yüzden sevdiğiniz ve sahnesini beğendiğiniz bir sanatçı varsa yılbaşı tatilini kaçırmayın derim.

1 Gün Resmi İzin + 1 Gün Ek İzin + Hafta Sonu = 4 Günlük İzin


23 Nisan Tatili

2019 resmi tatil günleriEn neşeli, en cıvıl cıvıl resmi bayramlarımızdan biri olan 23 Nisan bu sene salı gününe denk geliyor. 1 günlük ek izinle hafta sonu ile birleştirerek dört günlük bir tatile çıkma olanağı sunuyor. Nisan ayının güzelliği, bence birçok yere gitmek için elverişli olması. İster yurt içinde kalarak kültür turu yapabilirsiniz isterseniz de yurt dışı turlara göz atabilirsiniz. Benim 23 Nisan tatili için önerim yurt içinde Kapadokya tuları, yurt dışında ise Orta Avrupa turları ile Prag, Budapeşte ve Viyana seyahati.

1 Gün Resmi İzin + 1 Gün Ek İzin + Hafta Sonu = 4 Günlük İzin


1 Mayıs Tatili

2019 resmi tatil günleri

İşçi Bayramı 1 Mayıs tatili bu yıl hafta içine denk geldiği için çalışanlara bir nefes aldırıyor. Çarşamba gününe denk gelen 1 Mayıs tatili izni olanlar için bir tatil fırsatı doğuruyor. 2019 resmi tatil günleri arasında yer alan 1 Mayıs’ta ekstradan alacağınız 2 gün izinle, hafta sonunu da işin içine katarak toplamda 5 günlük bir tatil yapabilirsiniz. 1 Mayıs tatilinde benim gitmek istediğim yer Küba. Küba turları ile renklerin, dansın ve sıcak insanların ülkesine gitmek isteyen olursa şimdiden planını yapsın derim. Çünkü 1 Mayıs, Küba için çok özel bir bayram ve dünyanın birçok yerinden turist Küba’ya akın ediyor. İşçi Bayramı’nın sokaklarda bir festival gibi kutlandığı Küba’da mayıs ayı da oldukça sıcak geçiyor.

1 Gün Resmi İzin + 2 Gün Ek İzin + Hafta Sonu = 5 Günlük İzin


19 Mayıs Tatili

2019 resmi tatil günleri

2019 resmi tatil günleri içerisinde yer alan 19 Mayıs bu sene pazar gününe denk gelse de ailece bayram kutlamalarına katılabilirsiniz. Hafta sonları yapılan kültür turlarına katılabilir, Türkiye’nin keşfedilecek yerlerini gezebilirsiniz. Kültürel keşifler yapacağınız 19 Mayıs’a denk gelen hafta sonunda birbirinden güzel hafta sonu turlarıyla keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca gittiğiniz birçok yerde Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na özel etkinliklere de denk gelebilirsiniz.

Hafta Sonu


Ramazan Bayramı Tatili

2019 resmi tatil günleri2019 Ramazan Bayramı bu sene tatil fırsatı yaratıyor. 2019 Ramazan Bayramı 3 Haziran Pazartesi günü arefe günü ile başlıyor. Resmi tatil ise 4 Haziran Salı günü oluyor. 2019 Ramazan Bayramı’nın son günü ise 6 Haziran Perşembe. Buna göre eğer izni olan çalışanlar arefe gününü ve cuma gününü, yani ek 1.5 günlük bir izin alarak toplamda 9 günlük tatil yapabilir. Ramazan Bayramı’nı yurt dışında geçirmek isteyenlere önerim İspanya turları. Tarihi Endülüs’ü gezebilir, Madrid’de flemenko gecesine katılabilir, Barselona’nın plajlarında denize girebilirsiniz. Yurt içinde tatil yapmak isteyenlere de, Bodrum otellerinde konaklama yaparak Ege koylarının tadını çıkartın diyorum.

3.5 Gün Resmi İzin + 1.5 Gün Ek İzin + Hafta Sonu = 9 Günlük İzin


Kurban Bayramı Tatili

2019 resmi tatil günleri

2019 Kurban Bayramı bu sene 10 Ağustos Cumartesi günü arefe ile başlıyor. Kurban Bayramı’nın birinci günü ise 11 Ağustos Pazar günü. Kurban Bayramı dört gün süreceği için bu çalışanlar için bir tatil fırsatı doğuracak. Kurban Bayramı’nın son günü 14 Ağustos Çarşamba. İzni olanlar perşembe ve cumayı da alarak bir haftalık tatil yapabilirler. Kurban Bayramı bu sene ağustosta olacağı için denize girme imkanı bulabileceğiz. Bu yüzden Kurban Bayramı tatil önerim Kıbrıs olacak. Girne, Bafra ya da Gazimağusa’da konaklayarak gerçek bir dinlenme yaşayabilirsiniz. Kıbrıs otelleri için bütçenize göre bir tercih yaparak Kurban Bayramı’nı değerlendirebilirsiniz.

3 Gün Resmi İzin + 2 Gün Ek İzin + Hafta Sonu = 9 Günlük İzin


Zafer Bayramı Tatili

2019 resmi tatil günleri30 Ağustos Zafer Bayramı 2019 yılında cuma gününe denk geliyor. Böylece hafta sonu ile birleşerek 3 günlük bir tatil imkanı sunuyor. Hala denize girebileceğimiz bir mevsim olduğu için de bu üç günü değerlendirip ekonomik otellere göz atmakta fayda var. Akdeniz ya da Ege’de hala yaz olacağını hesaba katarsak yazın son demlerinin tadını çıkartabiliriz.

1 Gün Resmi İzin + Hafta Sonu =3 Günlük İzin


29 Ekim Tatili 

2019 resmi tatil günleri29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 2019 senesinde tatil imkanı yaratan bir başka resmi bayramımız oluyor. Cumhuriyetimizi kutladığımız bu özel günde birçok şehirde cumhuriyet coşkusu yaşayacağız. Salı günü resmi tatil olan 29 Ekim tatili için bir gün ek izinle hafta sonunu birleştirerek 4 günlük bir tatil yapabiliyoruz. Ekim ayının tüm güzelliğini yaşayabileceğimiz bölgelere uygun fiyatlı kültür turları ile gidebiliriz.

1 Gün Resmi İzin + 1 Gün Ek İzin + Hafta Sonu =4 Günlük İzin

Jolly ile resmi tatil günleri takvimine göz atın, erken rezervasyon fırsatlarını önceden planlayarak tatil fırsatlarını yakalayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir