2016 Yılı Resmi Tatil Günleri

Yeni bir yıl yaklaşıyor. Yeni yıl yeni sürprizler, yeni tecrübeler ve yeni yolculuklar demek elbette. Peki siz yeni yıl gelirken ilk neyi  kontrol edersiniz? Ben  tatil günlerine bakarım ilk önce. Çünkü erken rezervasyon ve iyi bir planlamayla gidilemeyecek ülke yoktur. İşte eski yılı tortop ettiğimiz bu mübarek günlerde size yepyeni hayaller kurma, planlar ve rezervasyonlar yapma fırsatı. Haydi buyrun liste halinde 2016 Yılı Resmi Tatil Günleri
Bu arada, harika haber şu: 2016 yılında Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinin başlangıcı pazartesi gününe denk geldiği için muhtemelen her iki bayramda 9 günlük bir tatil olacak. 
2016  TATİL TAKVİMİ Yılbaşı; 1 gün 01 OCAK CUMA(Hafta Sonuyla birleşince toplamda 3 gün tatil)Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; 1 gün 23 NİSAN CUMARTESİ

Emek ve Dayanışma günü (İşçi Bayramı); 1 gün 01 MAYIS PAZAR

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı;  1 gün 19 MAYIS PERŞEMBE

(Cuma ile birleştirirseniz toplamda 4 günlük bir bahar kaçamağı fırsatı)

Ramazan Bayramı arefesi; 1/2 gün 04 TEMMUZ PAZARTESİ

Ramazan Bayramı; 1. gün 05 TEMMUZ SALI

Ramazan Bayramı; 2. gün 06 TEMMUZ ÇARŞAMBA

Ramazan Bayramı: 3. gün 07 TEMMUZ PERŞEMBE

(Cumayı da idari izinli sayarsak 1-11 Temmuz arası kocaman 9 günlük tatiliniz cepte)

Zafer Bayramı; 1 gün 30 AĞUSTOS SALI

Kurban Bayramı arefesi; 1/2 gün 11 EYLÜL PAZAR

Kurban Bayramı; 1. gün 12 EYLÜL PAZARTESİ

Kurban Bayramı; 2. gün 13 EYLÜL SALI

Kurban Bayramı; 3. gün 14 EYLÜL ÇARŞAMBA

Kurban Bayramı; 4. gün 15 EYLÜL PERŞEMBE

(Aynı şekilde bu bayramın cuması da ekleyebilir 9-19 Eylül arası enfes bir 9 günlük tatile dönüştürülebilir)

Cumhuriyet Bayramı; 1.5 gün 28 EKİM CUMA 29 Ekim CUMARTESi

 

Bu listeye öncede planlanmış yıllık izinler de usturuplu bir şekilde erkenden eklenebilir. Niyetiniz hangi ülkeye gitmek olursa olsun önceden yapılan otel ve uçak rezervasyonları ve makul aktarmalarla çok hesaplı, keyifli ve planlı tatiller yapabilirsiniz.

Bu listeyi ister sık kullanılanlara ekleyip, istersenizde sosyal medyada paylaşıp yıl boyu elinizin altında bulundurur, hem siz hem arkadaşlarınız için harika fırsatlar yaratabilirsiniz.

2016 Yılı dilerim hepimiz, ülkemiz ve tüm dünya için, fırsatlar, keyifli ve başarı dolu günler, yepyeni sürprizlerle dolu sağlıklı, mutlu ve eğlenceli bir yıl olur.

 

 

Gezmeye bahane arayan, sebep yoksa icat çıkartan, yol olmazsa gökyüzüne merdiven dayayan, sineğin yağını hesaplayıp sırf gezme olsun diye öküz altında buzağı arayanların sayfası. Öyle çok fazla ansiklopedik bilgi yok.(Bir Wikipedia değiliz yani). www.kutubaligi.com. Açık bir vizyonu, gizli bir misyonu var. Gizli görev şu; Ben gezdim sen de gez, sen gördün o da görsün. O görmüş öteki de yazsın, beriki tatsın, onunkisi söylesin. Maksat 'bak balık bile kavağa çıkmış, biz ne duruyoruz' hissi yaratmak, dış mihrakları yakından aratmak. Gaz vermek, haz almak.Slogan neydi? Gezmeyelim de taşa mı dönelim;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir