10 Maddede Barcelona Yemek Rehberi

Barcelona gece-gündüz canlılığını yitirmeyen, hareketli sokakları, sıcakkanlı Akdeniz insanı en çok da harika mutfağıyla seni kendine hayran bırakacak bir şehir. Sokaklarında dolaşırken burnuna gelecek enfes kokulara karşı koyman pek mümkün olmayacak. Barcelona mutfağının en güzel örneklerini tadabileceğin en iyi restoranlar, rehberimizde seni bekliyor!

Carpe Diem

Deniz manzarasıyla bütünlenen şahane bir atmosfere sahip bu şık restoranda lezzetli yemekler eşliğinde eğlenceli gece hayatının tadını çıkarabilirsin. Fiyatları biraz el yakıyor, ama enfes şaraplarının da tadına bakmadan dönersen pişman olabilirsin.

Tapas 24

Eğer tapasları ana yemek olarak tercih edenlerdensen, Tapas 24 seni çok mutlu edebilir. Çünkü burası tapasın en lezzetli çeşitlerini deneyebileceğin bir mekan. Patates ve jambonlu kroketler, kaz ciğerli mini burgerler ya da trüflü ve peynirli mini tostlar tadı damağımda kalan lezzetler arasında ilk aklıma gelenler.

Kiosko

Kiosko için Barcelona’daki en lezzetli burgerci dersem fazla abartmış olmam sanırım. Çünkü burger-patates ikilisi gerçekten çok nefis. Çeşit çeşit soslarla servis edilen, kıtır kıtır patatesi, harika etiyle damak çatlatan bu lezzeti mutlaka denemelisin. Ancak şimdiden söyleyeyim, hamburgeri oldukça büyük porsiyonda sunuluyor. O nedenle yanına başka siparişler vereceksen bunu da hesaba katmak gerekecek.

La Champaneria

Ara sokakta bulunan, gayet salaş bir mekan burası. Ancak çok uygun fiyata, şampanya eşliğinde harika akşamüstü atıştırmalıkları servis ediliyor. Söylemedi deme La Champaneria’da oturmak yok, ayakta yeyip içiyorsun. Bu arada bir şeyler yersen 1 bardak şampanya 1 Euro, yani sudan ucuz.

Can Sole

İspanya’nın klasik lezzetlerinden biri olan ‘paella’nın en iyi yapıldığı yerlerden biri burası. Oldukça doyurucu bir porsiyonla sunulan bu muhteşem lezzeti mutlaka denemelisin. Özellikle deniz mahsullü paellayı ben çok sevdim. Fiyatlarının yüksek olmasına rağmen, İspanya’nın bu klasikleşmiş lezzetini denemeden dönmemelisin.

Bar Lobo

Bar olduğuna bakma! Lobo aslında üç öğün yemek yiyebileceğin, mekan tasarımı da yemekleri kadar iddialı olan bir yer. Kahvaltı menüsü, beef taoastları, gaz-pachosu özellikle çok başarılı. Yine burada da çeşit çeşit tapasın tadına varabilirsin. Unutmadan sangriası bir harika, mutlaka denemelisin.

Ciudad Condal

İşte tapas konusunda iddialı başka bir mekan daha. Uygun fiyata, birbirinden lezzetli tapasları, deniz ürünlerini, ünlü creme catalan tatlısını denemek için ideal bir yer burası. Tek sıkıntısı çok talep gören bir mekan olması nedeniyle servis esnasında zaman zaman aksaklıkların yaşanması. Ama sadece kızarmış camembert için bile gidilmesi gerekir. Bu arada dekor ve ambiansı da gerçekten şahane.

Arola Restaurant Barcelona

DJ’lerin canlı performans sergilediği, Arts Hotel’in ikinci katında yer alan mekanda, deniz mahsullerini tercih edebileceğin gibi, tapaslardan oluşan tadım menüsü de sipariş edebilirsin. Hoş terası ile rahat edebileceğin restoranda 900’ün üzerinde şarap çeşidi bulunuyor.

Petit Comite Restaurant

Geleneksel Katalan mutfağını, modern restoran tasarımıyla birleştiren Petit Comite’de mantarlı beşamel soslu canelonniyi, buğulama yumurtayı, çikolatılı böreği tatmalısın. Üstelik sunduğu lezzete göre fiyatlar da oldukça makul. Barcelona’nın güzellikleri yanı sıra, eşsiz mutfağını tanımak, bu birbirinden farklı lezzetleri bir arada tatmak için Jolly Tur‘un birbirinden zengin Barcelona tur seçeneklerine de göz atmayı unutma.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Terapi yöntemi gezmek, okumak, araştırmak ve öğrenmek olan, insana ve doğaya aşık, daha gezeceği uzuuun yolu olan bir kadın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir