Kültür Turları ile Eşsiz Bir Keşfe Yolculuk: 1 Mayıs Turları

1 Mayıs turları ile Türkiye’nin güzelliklerini keşfetmeye ne dersiniz? 1 Mayıs tatili için henüz plan yapmadıysanız sizi keşif dolu bir yolculuğa davet ediyoruz. 1 Mayıs tatilinde ister tarihi sokaklarda fotoğraf çek, ister Ayder Yaylası’nda serinle, ister Kapadokya semalarında uç, istersen de Güneydoğu’nun lezzet dünyasını keşfet… Jolly kültür turlarında alternatif çok. Siz sadece yola çıkmak için hazır olun yeter.

1 Mayıs Turları

Jolly’nin deneyimli rehberleri eşliğinde Türkiye’nin doğusundan batısına uzanan bir yolculuğa çıkıyoruz. Jolly kültür turları ile seyahatini planla, tarihi ve doğal güzellikleri bir arada keşfedeceğin eşsiz bir deneyim yaşa!

Kuşadası Pamukkale (İonya) Turu

1 Mayıs turları

İonya ya da İyonya, Anadolu’da bugünkü İzmir ve Aydın illerinin sahil şeridine Antik Çağ’da verilen isim olarak biliniyor. Popüler destinasyonlardan biri olan İonya Bölgesi’nin gözdesi ise Kuşadası ve Pamukkale oluyor. Dünyada benzeri sadece İtalya’da Travertino isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakacak Pamukkale, Apollon Tapınağı, antik çağda cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium, Meryem Ana Evi gibi eşsiz güzelliklere sahip bölgeyi, İonya turu ile bu 1 Mayıs’ta keşfedin.

Kapadokya Turu

1 Mayıs turları

Türkiye’nin en özel bölgelerinden biri olan Kapadokya’yı henüz keşfetmediyseniz 1 Mayıs tatilinde kendisini tercih edin deriz. Kapadokya’da balona binmek gibi bir deneyimi yaşamak için geç kalmış sayılmazsınız! Sabahın erken saatlerinde yola çıkıp da gün doğumunu bir balonun üzerinde, gök yüzünde karşılamak hayatınızın en unutulmaz deneyimlerinden biri olacak. Kapadokya’da balona binmek dışında Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezebilir, Üç Güzeller’i ziyaret edebilir, Uçhisar Kalesini fotoğraflayabilir; Ürgüp, Göreme ve Paşabağı keşiflerinizi yapabilirsiniz.

Eskişehir Kütahya Turu

1 Mayıs turları

1 Mayıs tatili için farklı bir rota arayanlara Eskişehir Kütahya turunu öneriyoruz. Türkiye’nin Venedik’i, UNESCO tarafından 2013 yılında Türk Dünyasının Kültür Başkenti ve Somut Olmayan Kültürel Miras Başkentliği ünvanı almış olan Eskişehir’de gezilecek yerleri keşfetmeye Sazova Bilim ve Kültür Park, Masal Şatosu, Şahin Tepesi ile başlıyor; Porsuk Çayı kenarında gondol sefası yapıyoruz. Fotoğraf çekmelere doyamayacağınız Odunpazarı gezisi ile Instagram sayfanızı rengarenk yapacaksınız. Eskişehir turu ile birlikte keşfedeceğiniz diğer bir şehir de Kütahya olacak. Çini sanatının başkenti Kütahya’da Arkeoloji Müzesi, Kütahya Çini Müzesi, 18. yüzyıl Kütahya evlerinin topluca korunduğu, Arnavut kaldırımlı yolu, elektrik ve telefon direkleri ile tellerinin bulunmadığı, Kütahya’daki tarihi kent dokusunun en güzel örneği olan Germiyan Sokak keşifleriyle keyifli bir tatil yapacaksınız.

Batı Karadeniz Turu

1 mayıs tatili

Eğer fotoğraf çekmeyi, özellikle de tarihi yapıların, eski sokakların fotoğraflarını çekmeyi seviyorsanız hiç düşünmeyim ve Batı Karadeniz turuna katılın. Türkiye’nin en güzel kültür destinasyonlarından biri olan Batı Karadeniz turuna Safranbolu ile başlayıp, Hükümet Tepesi’nden eski Rum Mahallesi’ni ve Müslüman Mahallesi’ni selamlayacaksınız. Semerciler, Manifaturacılar, Bakırcılar ve Demirciler çarşılarını gezerken enfes fotoğraflar çekmeye hazır olun. Osmanlının en büyük sancaklarından olan evliyalar şehri Kastamonu’ya vardığınızda ise şehrin simgeleri arasında yer alan Kastamonu Kalesi, Kent Tarihi Müzesi, Nasrullah Camii, Liva Paşa Konağı, Münire Hanım Medresesi ve El Sanatları Çarşısı’nı ziyaret edeceksiniz. Batı Karadeniz’in incisi, Fatih Sultan Mehmet’in Çeşm-i Cihan (Dünya’nın Gözü) diye nitelendirdiği Amasra’nın doğal güzelliğine ise hayran kalacaksınız.

Mardin Turu

1 Mayıs Turları

Yemek desen var, kültür desen var, benzersiz bir atmosfer desen, o zaten doğuştan… Türkiye’deki en farklı yerlerden biri olan Mardin gezisi için mayıs ayı en ideal zaman. 1 Mayıs turları ile Mardin’i keşfetmek için yola çıktığında seni Hasankeyf ve bir dönemler Anadolu’daki en büyük köprü olan, fakat şu anda kalıntılarını görebildiğimiz Taş Köprü, Yeni Saray, Mağaralar, Darphane, Zekât Kuyusu, Tılsımlı Kapı, Gözcü Kulesi, Büyük Saray, Ulucami, Zindan ve El-Rızk Camii selamlayacak. Mardin turunun en özel anlarını ise Süryani cemaatinin en önemli yerleşimlerinden Midyat’ta yaşayacaksınız. Mardin’in minyatürü olarak adlandırılan Savur’daki farklı kültürlerin etkisi altında kalacak; Kıllıt Köy, Mor Yuhanna Kilisesi, Dara Harabeleri ve birçok benzersiz yapıyı göreceksiniz.

Kaçkarın Gizemi Turu

1 Mayıs turları

Çayın yeni yeni toplanmaya başladığı ve mayıs hasadının başladığı Karadeniz’in en güzel zamanlarını 1 Mayıs turları ile yaşayın. Yayla havası almak, yeşile doymak, kurufasulyeden sütlaca, muhlamadan kavurmaya kadar enfes lezzetlerle Karadeniz gezisi için Kaçkarın Gizem turu iyi bir seçenek olacaktır. Fırtına Vadisi’ni ve Çinçiva Köprüsü’nü, Kaçkar Dağları Milli parkı sınırları içerisinde yer alan Zil Kale’yi, Palovit Şelalesi’ni, Ayder Yaylası’nı görecek; Pokut ve Hazindak Yaylaları ile Kaçkarın gizemine tanık olacaksınız.

Türkiye’nin dört bir köşesine yolculuk için 1 mayıs turlarına göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir