Kültür Turları ile Eşsiz Bir Keşfe Yolculuk: 1 Mayıs Turları

1 Mayıs turları ile Türkiye’nin güzelliklerini keşfetmeye ne dersiniz? 1 Mayıs tatili için henüz plan yapmadıysanız sizi keşif dolu bir yolculuğa davet ediyoruz. 1 Mayıs tatilinde ister tarihi sokaklarda fotoğraf çek, ister Ayder Yaylası’nda serinle, ister Kapadokya semalarında uç, istersen de Güneydoğu’nun lezzet dünyasını keşfet… Jolly kültür turlarında alternatif çok. Siz sadece yola çıkmak için hazır olun yeter.

1 Mayıs Turları

Jolly’nin deneyimli rehberleri eşliğinde Türkiye’nin doğusundan batısına uzanan bir yolculuğa çıkıyoruz. Jolly kültür turları ile seyahatini planla, tarihi ve doğal güzellikleri bir arada keşfedeceğin eşsiz bir deneyim yaşa!

Kuşadası Pamukkale (İonya) Turu

1 Mayıs turları

İonya ya da İyonya, Anadolu’da bugünkü İzmir ve Aydın illerinin sahil şeridine Antik Çağ’da verilen isim olarak biliniyor. Popüler destinasyonlardan biri olan İonya Bölgesi’nin gözdesi ise Kuşadası ve Pamukkale oluyor. Dünyada benzeri sadece İtalya’da Travertino isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakacak Pamukkale, Apollon Tapınağı, antik çağda cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium, Meryem Ana Evi gibi eşsiz güzelliklere sahip bölgeyi, İonya turu ile bu 1 Mayıs’ta keşfedin.

Kapadokya Turu

1 Mayıs turları

Türkiye’nin en özel bölgelerinden biri olan Kapadokya’yı henüz keşfetmediyseniz 1 Mayıs tatilinde kendisini tercih edin deriz. Kapadokya’da balona binmek gibi bir deneyimi yaşamak için geç kalmış sayılmazsınız! Sabahın erken saatlerinde yola çıkıp da gün doğumunu bir balonun üzerinde, gök yüzünde karşılamak hayatınızın en unutulmaz deneyimlerinden biri olacak. Kapadokya’da balona binmek dışında Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezebilir, Üç Güzeller’i ziyaret edebilir, Uçhisar Kalesini fotoğraflayabilir; Ürgüp, Göreme ve Paşabağı keşiflerinizi yapabilirsiniz.

Eskişehir Kütahya Turu

1 Mayıs turları

1 Mayıs tatili için farklı bir rota arayanlara Eskişehir Kütahya turunu öneriyoruz. Türkiye’nin Venedik’i, UNESCO tarafından 2013 yılında Türk Dünyasının Kültür Başkenti ve Somut Olmayan Kültürel Miras Başkentliği ünvanı almış olan Eskişehir’de gezilecek yerleri keşfetmeye Sazova Bilim ve Kültür Park, Masal Şatosu, Şahin Tepesi ile başlıyor; Porsuk Çayı kenarında gondol sefası yapıyoruz. Fotoğraf çekmelere doyamayacağınız Odunpazarı gezisi ile Instagram sayfanızı rengarenk yapacaksınız. Eskişehir turu ile birlikte keşfedeceğiniz diğer bir şehir de Kütahya olacak. Çini sanatının başkenti Kütahya’da Arkeoloji Müzesi, Kütahya Çini Müzesi, 18. yüzyıl Kütahya evlerinin topluca korunduğu, Arnavut kaldırımlı yolu, elektrik ve telefon direkleri ile tellerinin bulunmadığı, Kütahya’daki tarihi kent dokusunun en güzel örneği olan Germiyan Sokak keşifleriyle keyifli bir tatil yapacaksınız.

Batı Karadeniz Turu

1 mayıs tatili

Eğer fotoğraf çekmeyi, özellikle de tarihi yapıların, eski sokakların fotoğraflarını çekmeyi seviyorsanız hiç düşünmeyim ve Batı Karadeniz turuna katılın. Türkiye’nin en güzel kültür destinasyonlarından biri olan Batı Karadeniz turuna Safranbolu ile başlayıp, Hükümet Tepesi’nden eski Rum Mahallesi’ni ve Müslüman Mahallesi’ni selamlayacaksınız. Semerciler, Manifaturacılar, Bakırcılar ve Demirciler çarşılarını gezerken enfes fotoğraflar çekmeye hazır olun. Osmanlının en büyük sancaklarından olan evliyalar şehri Kastamonu’ya vardığınızda ise şehrin simgeleri arasında yer alan Kastamonu Kalesi, Kent Tarihi Müzesi, Nasrullah Camii, Liva Paşa Konağı, Münire Hanım Medresesi ve El Sanatları Çarşısı’nı ziyaret edeceksiniz. Batı Karadeniz’in incisi, Fatih Sultan Mehmet’in Çeşm-i Cihan (Dünya’nın Gözü) diye nitelendirdiği Amasra’nın doğal güzelliğine ise hayran kalacaksınız.

Mardin Turu

1 Mayıs Turları

Yemek desen var, kültür desen var, benzersiz bir atmosfer desen, o zaten doğuştan… Türkiye’deki en farklı yerlerden biri olan Mardin gezisi için mayıs ayı en ideal zaman. 1 Mayıs turları ile Mardin’i keşfetmek için yola çıktığında seni Hasankeyf ve bir dönemler Anadolu’daki en büyük köprü olan, fakat şu anda kalıntılarını görebildiğimiz Taş Köprü, Yeni Saray, Mağaralar, Darphane, Zekât Kuyusu, Tılsımlı Kapı, Gözcü Kulesi, Büyük Saray, Ulucami, Zindan ve El-Rızk Camii selamlayacak. Mardin turunun en özel anlarını ise Süryani cemaatinin en önemli yerleşimlerinden Midyat’ta yaşayacaksınız. Mardin’in minyatürü olarak adlandırılan Savur’daki farklı kültürlerin etkisi altında kalacak; Kıllıt Köy, Mor Yuhanna Kilisesi, Dara Harabeleri ve birçok benzersiz yapıyı göreceksiniz.

Kaçkarın Gizemi Turu

1 Mayıs turları

Çayın yeni yeni toplanmaya başladığı ve mayıs hasadının başladığı Karadeniz’in en güzel zamanlarını 1 Mayıs turları ile yaşayın. Yayla havası almak, yeşile doymak, kurufasulyeden sütlaca, muhlamadan kavurmaya kadar enfes lezzetlerle Karadeniz gezisi için Kaçkarın Gizem turu iyi bir seçenek olacaktır. Fırtına Vadisi’ni ve Çinçiva Köprüsü’nü, Kaçkar Dağları Milli parkı sınırları içerisinde yer alan Zil Kale’yi, Palovit Şelalesi’ni, Ayder Yaylası’nı görecek; Pokut ve Hazindak Yaylaları ile Kaçkarın gizemine tanık olacaksınız.

Türkiye’nin dört bir köşesine yolculuk için 1 mayıs kültür turlarına göz atın.

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir